dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Thumbs up Gigantyczne koszty zmiany przyłączenia. TAURON

    Witam, to mój pierwszy post na forum. Chciałem podzielić się moja sytuacja z Tauronem. Ostatnio złożyłem wniosek o zmianę przyłącza powietrznego na kablowe ziemne. Słup jest w granicy mojej działki a od słupa do granicy działki jest około 3m. Tauron wyliczył mi 10tys zł za koszty zmiany przyłączenia . Bez zmiany mocy przyłączeniowej. Jedyne co chce zrobić to poprowadzić kabel z słupa (na mojej działce) do granicy działki okolo 3-3,5m.

    Moje pytanie czy takie ceny są normalne?

    Rozumiem jakby kabel szedł w drodze albo przez działkę sąsiada ale wszystko znajduje się w obrębie mojej działki.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Pytanie czy wymagana jest zmiana słupa, jeśli tak, cena normalna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf-tVLp-H1kn-QJBC_modernizacja-instalacji-elektrycznej-kiedy-konieczna-jest-wymiana-zlacza-oraz-.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	438338

  3. #3

    Domyślnie

    Słup jest betonowy podwójny. Nie wiem czy wymaga wymiany pare lat już tam pewnie stoi.
    Czy można zażądać od taurona dokładnego kosztorysu?
    Ostatnio edytowane przez Gingerbread ; 18-12-2019 o 18:37

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Koszt gigantyczny. W podobnych przypadkach PGE czyli mój dystrybutor bierze zdecydowanie mniej. Poproś Tauron o kalkulację.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gingerbread Zobacz post
    Witam, to mój pierwszy post na forum. Chciałem podzielić się moja sytuacja z Tauronem. Ostatnio złożyłem wniosek o zmianę przyłącza powietrznego na kablowe ziemne. Słup jest w granicy mojej działki a od słupa do granicy działki jest około 3m. Tauron wyliczył mi 10tys zł za koszty zmiany przyłączenia . Bez zmiany mocy przyłączeniowej. Jedyne co chce zrobić to poprowadzić kabel z słupa (na mojej działce) do granicy działki okolo 3-3,5m.

    Moje pytanie czy takie ceny są normalne?

    Rozumiem jakby kabel szedł w drodze albo przez działkę sąsiada ale wszystko znajduje się w obrębie mojej działki.
    Nie masz kalkulacji za co te 10 tyś??? Przejdź się do BOK i poproś.

  6. #6

    Domyślnie

    Update do sytuacji. Byłem u taurona (nie w bok bo tam nikt mi nie chciał na nic odpowiedzieć). Poszedłem do pana który się ty zajmuje i pan nie wyśmiał, że nie znam się na cenach i powiedział cytuje "może być dużo drożej" . Oznajmił też, że sama skrzynka która stoi w granicy działki kosztuje 5tys... czy to jest możliwe bo takie pojedyncze skrzynki na allegro chodzą po 700zł-1000zł

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nowe z atestem? Gołe czy uzbrojone?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Nie wiem po co osobiście byłeś w Tauronie. Może zasugerowałeś się wypowiedzią tkaczora 123, który wpierw Ciebie zacytował i dalej doradził to samo co ja wcześniej, ale właśnie z wizytą w BOK-u, co jest stratą czasu. Takie wypowiedzi nic nie wnoszą i zaśmiecają forum. Dalej Bertha też zbędnie pyta - czy są nowe z atestem. Informuję, że energetyka montuje zawsze nowe i z atestem i uzbrojone. I nigdy nie kosztuję 5k zł w standardowej wersji. Miałeś poprosić o kalkulację, oczywiście pisemnie czyli może być mailem. I pisemnie powinieneś otrzymać odpowiedź. Kalkulacja ma zawierać oznaczenia użytych materiałów, abyś mógł sprawdzić wpisane ceny. Napisz jak będziesz miał tą kalkulację, bo sam jestem ciekaw.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony