dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Stan surowy otwarty - koszt robobocizny

    Witam,

    planuje budowę domu jednorodzinnego na wiosnę, lokalizacja powiat będziński. Jestem na etapie wyboru firmy budowlanej, która zrealizuje inwestycje do stanu surowego otwartego. Otrzymałem pierwszą ofertę na 95tys. zł (+/- 5tys.). Czy Waszym zdaniem koszt nie jest za wysoki? Czy macie do polecenia inne firmy budowlane celem porównania ofert?

    Dom o wymiarach 15,3m x 9,6m., nie znam jeszcze powierzchni użytkowej, ponieważ projekt jest w fazie koncepcji.
    Chcę budować na płycie fundamentowej, mury porotherm dryfix, strop teriva, dach 4-spadowy, dachówka ceramiczna, 1 komin.

    Proszę o opinie i ewentualne polecenia innych firm.
    Dziękuje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak mógł ktoś ci wycenić dom bez projektu? Firma po prostu rzuciła jakaś średnią na odczep. Nie jesteś poważnym klientem, ale sondowali czy trafili na naiwniaka.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak widzisz znajdują sie firmy, które wyceniają mając koncepcje projektu. Czekam na info z dwóch pozostałych firm, twierdzili, że koncepcja jest dla nich wystarczająca. Planuje budowe na wiosne, na gotowy projekt bede teraz czekał ok.6tygodni. Za 6tyg. nie wiadomo jak byłoby z terminami...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja sądzę, że po prostu sondują ciebie, na ile dasz się złapać
    Ale jak tam sobie chcesz.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Każdą wycenę można nazwać sondowaniem...
    Płyta niby droższa, cena jaką dostałeś nie jest jakaś wielka choć taniej na pewno można. Jak rzetelni to może warto.
    Mury to najgrubsza robota dobrze aby zrobiła to sprawna ekipa.

  6. #6

    Domyślnie

    Gdzie jest powiat będziński? Bo tak z nazwy, to może drogo tam nie będzie

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał damians888 Zobacz post
    Witam,

    planuje budowę domu jednorodzinnego na wiosnę, lokalizacja powiat będziński. Jestem na etapie wyboru firmy budowlanej, która zrealizuje inwestycje do stanu surowego otwartego. Otrzymałem pierwszą ofertę na 95tys. zł (+/- 5tys.). Czy Waszym zdaniem koszt nie jest za wysoki? Czy macie do polecenia inne firmy budowlane celem porównania ofert?

    Dom o wymiarach 15,3m x 9,6m., nie znam jeszcze powierzchni użytkowej, ponieważ projekt jest w fazie koncepcji.
    Chcę budować na płycie fundamentowej, mury porotherm dryfix, strop teriva, dach 4-spadowy, dachówka ceramiczna, 1 komin.

    Proszę o opinie i ewentualne polecenia innych firm.
    Dziękuje.
    Delikatnie mówiąc - mało danych. Parterówka, piętrowy ? Za SSO około 110m2 parterówki w moim rejonie ceny wahają się w granicach 25-35k Dwa lata temu za piętrowy 180m2 ze stropem Terriva 45-50k.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    30tys za robotę sso razem z dachem?
    Mało.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    30tys za robotę sso razem z dachem?
    Mało.
    Bez dachu. Za położenie dachówki, obróbki i rynny - 50-55zł/m2 Więźba/wiązary osobno. Mnie na 106m2 wiązary z robocizną kosztowały 26k (185m2 dachu) resztę robiłem sam (osb, papa itd)

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Mnie 3 lata temu ok 51zl/m2 za 125m2 zapłaciłem chyba 6800zl. Krycie dachówka, blachodachowka 45.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony