dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie Koszty robocizny SSO

    Witam,

    Powoli docierają do mnie oferty ekip budowlanych do poszczególnych zadań na wiosnę 2020. Chętnie zapoznam sie z waszymi opniami cen rynkowych za tego typu usługi.

    Pare słów o domu. Budowany pod Warszawą dom parterowy z 1 pokojem poddasza użytkowego. Przestrzeń użytkowa to 211m z czego 64m to garaż.
    Dom będzie budowany z ceramiki P+W - jeszcze nie wybrałem producenta. fundament na ławach + ściany fundamentowe budowane z bloczków betonowych Prefagbud. W załączniku zamieszczam pare rzutów dla lepszego rozeznania tematu.

    W tym roku chciałbym dojść przynajmniej do SSO, a najlepiej SSZ ( choc to mało realne ). Skupie sie na SSO w kontescie kosztów robocizny. Orientacyje koszty samej robocizny mam narazie następujące :

    Etap I
    - zebranie humusu pod budynek mieszkalny
    - wykop ław
    - zbrojenie ław
    - zalanie betonem

    KWOTA : 10 000 zł

    Etap II
    -wymurowanie stanu zero bloczkiem
    - szalowanie i zbrojenie wieńca ścian fundamentu
    - zabezpieczenie przed wilgocią
    - ocieplenie ścian fundamentu
    - ubicie zasypki
    - zalanie suchym betonem

    KWOTA : 20 000 zł


    Etap III
    - wymurowanie ścian parteru

    KWOTA : 15 000 zł

    Etap IV
    - szalowanie, zbrojenie i zalanie słupów

    KWOTA : 15 000 zł

    Etap V
    - wyszalowanie nadproży
    - wyszalowanie stropu i podciągu
    - zazbrojenie i zalanie stropu

    KWOTA : 10 000 zł

    Etap VI
    - zalanie wieńców pod stropy

    KWOTA : 10 000 zł

    Etap VII
    - szalowanie, zazbrojenie i zalanie kolejnego odcinka stropu

    KWOTA : 10 000 zł


    Etap VIII
    - wymurowanie i zazbrojenie ściany kolankowej
    - zalanie wieńców i obsadzenie kotew

    KWOTA : 10 000 zł

    Etap IX
    - rozszalowanie stropów, słupów i podciągów


    KWOTA : 10 000 zł

    Etap X
    - wykonanie więźby dachowej

    KWOTA : 10 000 zł

    Etap XI
    - wymurowanie ścianek działowych i kominów
    - ogólne sprzątanie w budynku i oddanie do odbioru

    KWOTA : 10 000 zł


    Sumarycznie wychodzi 130 000 zł
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2019-12-21 at 12.23.29.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	438382   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2019-12-21 at 12.24.04.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	438383   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2019-12-21 at 12.24.12.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	438385  

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie w Szczecinie 190m2 po podłodze SSO z dachem w 2017 roku 80tyś.
    U Ciebie budynek większy, Warszawa, wydaje się drogo, natomiast mamy boom budowlany.
    A za pokrycie dachu ile chcą?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    130 tyś za robociznę ? to chyba trochę drogo ale to wawa .

    Ja 4 lata temu za prosty dom 123 m2 zabudowy w stylu dom przy głogowej 2-4 za robotę dałem około 60 tyś plus 5 tyś koparka / wykop pod drogę i pod dom bo warunki glebowe trudne/ , ale teraz kolega buduje i ta sama ekipa skasowała go coś około 75 tyś za mniejszy dom ale on dużo zmian w trakcie budowy robił i musiał dopłacać, przez to nas SSZ wyszedł 220 tyś/ dwa dni temu montowali bramę garażową i drzwi wejściowe/ a jego 250 tyś bez drzwi zewn. i bramy garażowej bo nie ma garażu .

    etap 1 i 2 wyszedł nas podobnie , 28 robota , około 67 tyś z materiałem,
    etap 3 - 7 ściany , ścianki działowe , nadproża i itp 20 tyś robota , z materiałami 60 tyś
    etap 8 - do końca razem z dachem kolejne 17 tyś robota , 27 materiały
    ale to było 4 lata temu
    inna firma chciała 60 zł za m2 zrobienia więźby i położenie dachówek
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #4

    Domyślnie

    Krzemien, jak będziesz rozmawiał / negocjował z wykonawcą ceny robocizny i z Twoich ust padnie słowo "suchy beton" na pospółkę

    "Etap II

    - zalanie suchym betonem

    to już Cię ma ! Mam nadzieję, że się tylko przejęzyczyłeś..

    A co do cen, to wg mnie słowem.. MASAKRA! Za fundament, za samą robociznę 30 000 z ł... Ludzie, a gdzie materiał ... A potem po kolei, te 10 000 zł za to, 10 000 zł za tamto, i 10 000 zł za kolejne... Rozszalowanie stropu ( 8x13, Ackerman + żelbet) zajęło mi w pojedynkę ok. 3-4 dni (włącznie z szalunkiem schodów). Do tego ok. 3 dni na czyszczenie desek z gwoździ, zaprawy i układanie na stosie (przygotowanie do ponownego użycia), układanie stempli. Fakt, robota od rana do nocy. Niemniej wydaje mi się, że powoli wracają czasy, kiedy to ludzie, wraz z pomocą rodziny samodzielnie budowali swoje domy. A przynajmniej część pracy wykonywali samodzielnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzemien Zobacz post

    Etap VI
    - zalanie wieńców pod stropy

    KWOTA : 10 000 zł

    Etap VII
    - szalowanie, zazbrojenie i zalanie kolejnego odcinka stropu

    KWOTA : 10 000 zł


    Etap IX
    - rozszalowanie stropów, słupów i podciągów


    KWOTA : 10 000 zł

    Etap X
    - wykonanie więźby dachowej

    KWOTA : 10 000 zł
    Takie wybrane, co to jest etap VI? Wieńce zalewa się razem ze stropem, jedyny przypadek zalewania przed to drewniany strop, ale masz stropy żelbetowe więc o co chodzi?
    E VII - stropy wykonuje się w całości a nie odcinkami, co autor ma na myśli?

    EIX tu kogoś poniosło szalowanie i zbrojenie stropu i zalanie 10 tyś a rozebranie tyle samo?

    EX - wg mnie za malo wyceniony etap , patrząc na rzut budynku

    Ciekawa wycena , 10, 15 i 20 tyś...........za etap.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzemien

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-916
    Posty
    47

    Domyślnie

    Przyznam ze znam się mało, ale faktycznie to mocne zaokrąglanie zaczęło mnie zastanawiam czy nie sa to ceny z powietrza. To narazie wstępna ocena od jednej z ekip. Następnym dla mnie krokiem to określenie faktycznego czasu w dniach dla każdego z tych zadań/etapow.

    Samego Wykonczenia dachu jeszcze nie mam wycenionego

    Czy ekipy wyceniają prace na podstawie dni realizacji czy np m2 ?

    Nie mam dostepu do kosztorysów prac realizowanych dopiero w 2020 i to jeszcze w okolicach Warszawy. Przez to ciężko jest mi porównać. Patrząc na kosztorysy realizacji z 2018 z terenu całej Polski to faktycznie ta wycenia jest mocno przesadzona.

    Spodziewam sie ze przez lokalizacje, jak i fakt boomu budowlanego, moje koszty bedą większe. Chciałbym jednak rozsądnie nad tym panować. Zapłacić takie pieniądze zeby ludzie zrobili solidnie, ale tez nie dać sie nabić w butelkę - bo to droga butelka będzie.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ta wycena to jakis kosmos nawet jak na Warszawe. Szukaj czego innego.

    Czy wycena za dzien czy za m2 to roznie bywa zalezy od ekipy

  8. #8

    Domyślnie

    Ja ci powiem co mi ekipa budowlana powiedziała w tym roku, że jak bym zaczął budowe 2 lata temu to był z 40% mniej zapłacił za materiały i robocizne;(
    Ostatnio edytowane przez klaras ; 22-12-2019 o 17:31

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem sumaryczna kwota robocizny mała nie jest, ale kosmos to tez nie jest.

  10. #10

    Domyślnie

    Drogo. SSO bez więźby i pokrycia cena uważam w okolicach 350-400zł/m2. Dach około 20-25 tys. Masz 100 tys. Bez jaj. Czystej roboty na 2 msce z hakiem i 120 tys zł. Szukaj innej.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Chyba będziesz musiał się przekwalifikowac. SSO wychodzi ok 1000zl/m2. Klaras materiały nie podrożały przez dwa lata o 40%. Problemem jest brak wykwalifikowanych pracowników.

  12. #12

    Domyślnie

    W mojej okolicy widzę kilka domów postawionych na piątkę z + , piękne murowanie + wylewki itd. Wziąłem namiary. Moja ekipa była średnia ,ceny też średnie .Dom 220m2 całkowita z piwnicą SSZ wyjdzie 280 tyś. (pokrycie glazura) - śląsk. (100 tyś robocizna + 5 koparka + 5 tyś dodatkowe koszty )
    A pokrycie dachu, rynny, blacharkę itd masz w cenie ?
    Ostatnio edytowane przez KUBEK1978 ; 03-01-2020 o 18:22

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Górny Śląsk. Moja siostra teraz zaczyna budować 155m2 z poddaszem. Tereny szkód górniczych 3 kategorii, trzpienie betonowe chyba co 1,5m. Cena 208,00 netto +8%vatu z materiałem. Na dachu membrana i dachówka ceramiczna plaska, dach dwuspadowy. Oczywiście SSO.
    A co do cen. Pustak ceramiczny cerpolu w kwietniu 2018 kosztował ok 4,10 a w grudniu tego samego roku już 7,20. Teraz dostałem wycenę na 6,50zl.

  14. #14

    Domyślnie

    Normalna kwota. Ja w Krakowie koło 110tyś zł za 240m2.

  15. #15

    Domyślnie

    Jak dla mnie to jakiś koszmar. Fakt, zaczalem budowę wiosna 2018, a wycenę miałem z końca 2017, więc trochę czasu minęło, ale u mnie robocizna za dom 198 m po podłogach, projekt Artus 2 po lekkich zmianach metrażu i stropu na prefabrykowane płyty kanałowe (czyli firma nie robiła przy nim nic poza zalaniem i dozbrojeniem pachwin między płytami, ale poniżej doliczyłem 3 tys za montaż innej firmy, wszystko założone z HDS) wyniósł ze wszystkim nie wiecej niz 40 tys do stanu SSO. Mowa o samej robociźnie, beton na wszystko z gruchy. Okna 35k z roletami zewnetrznymi elektrycznymi, brama garazowa i montażem. Budowa 80 km od Poznania na pld wsch.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    W mojej okolicy widzę kilka domów postawionych na piątkę z + , piękne murowanie + wylewki itd. Wziąłem namiary. Moja ekipa była średnia ,ceny też średnie .Dom 220m2 całkowita z piwnicą SSZ wyjdzie 280 tyś. (pokrycie glazura) - śląsk. (100 tyś robocizna + 5 koparka + 5 tyś dodatkowe koszty )
    A pokrycie dachu, rynny, blacharkę itd masz w cenie ?
    Cześć,
    Podzieliłbyś się proszę informacją jakie to firmy wykonują domy na 5+ na śląsku? Szukam sprawdzonej ekipy.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Dołączam się do prośby o namiary na solidną i sprawdzoną ekipę wykonującą budowę na piątkę z plusem. Planujemy budowę domu w Lędzinach około 100m2 i szukamy ekipy do SSO (z dachem) lub też kompleksowo do stanu deweloperskiego ale montaż okien i drzwi planujemy powierzyć firmie u której kupimy stolarkę.

    Bardzo dziękuję z góry za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez bartb ; 10-05-2020 o 16:13

  18. #18

    Domyślnie

    Dla mnie te kwoty to kosmos. Ja za robocizne do SSO zapłacę 27 tyś fundamenty, mury, strop, ścianka kolankowa, wieniec, szczyty i ogólnie cała murarka, a 21,500 za dach na gotowo czyli więźba, pełne deskowanie, papa, dachówka i nadbitka dekoracyjna plus rynny i zrobiony komin na gotowo. Czyli za SSO 48,500 robocizna za dom 130m po podłodze, dach 210m.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dla mnie te kwoty to kosmos. Ja za robocizne do SSO zapłacę 27 tyś
    Nie wierzę, że to legalnie działająca firma. Chyba, że w 3 osoby postawią to w miesiąc (w co też nie wierzę).

  20. #20

    Domyślnie

    A wiadomo, że w budowlance są tylko legalnie działające firmy. Kaizen, pokaż fakturę za swój SSO

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony