dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Zazwyczaj tani wykonawcy mają tanich inwestorów
    Tani wykonawcy pracują dla deweloperów. Jak ktoś buduje dla siebie, to nie stać go na takie oszczędności.
    Chociaż... Sądząc po niektórych wpisach na FM.... Duńczyk? Nie znam człowieka. Dom mu budowałem? Ściany popękały? W życiu! Ja na budowlance się nie znam*. Niczego mu nie budowałem.

    *Akurat prawda - resztę udowodnij, że nie.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tani wykonawcy pracują dla deweloperów. Jak ktoś buduje dla siebie, to nie stać go na takie oszczędności.
    Chociaż... Sądząc po niektórych wpisach na FM.... Duńczyk? Nie znam człowieka. Dom mu budowałem? Ściany popękały? W życiu! Ja na budowlance się nie znam*. Niczego mu nie budowałem.

    *Akurat prawda - resztę udowodnij, że nie.
    I jesteś w błędzie. Na deweloperce pracują wszyscy i tani i drodzy. Jak drodzy nie mają zleceń to idę i robią deweloperkę , jak mają dużo zleceń to biorę podwykonawców i koło się kręci. Przykład z mojego podwórka znajomy ma bardzo dobrą firmę budowlaną, opinie na mieście,że drogi ale dobry. I wiesz gdzie robi? na deweloperce.Twierdzi,że tu robota prosta i powtarzalna. Jakość taka sama w kwestii robocizny , w materiałach może się różnić .

  3. #43

    Domyślnie

    Forumowicze:

    44 tys. zł, za SSO (robocizna)

    Dom 126 m2 - parter + poddasze użytkowe. + 24 m2 garaż + 25 m2 taras na poddaszu (zamiast garażu będzie chyba pokój)

    SSO - od fundamentów po dach z podbitkami.

    Co myślicie ? Tanio, drogo, normalnie ?

    Pozdrawiam !

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cena reczej normalna - u mnie w zeszłym roku było 49 tyś. za dom z poddaszem o powierzczni zabudowy 9 x 11,3 m + zadaszenie przy wejściu 12 m2, w tym dwa lane stropy, dach na membranie + blachodachówka.

  5. #45

    Domyślnie

    Kurde gdzie takie ceny ??? u mnie sso 180 m2 + piwnica 50m2 ( 9 x 16 m) wyszło 100 tyś w śląskim w 2019 (z dachówką) i nikt taniej nie chciał, a za 80 tyś zapomnij. Były oferty na 130.
    Nawet bałbym się brać w takich pieniądzach.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Przymierzam się do budowy domu pow.użytkowa 154m.kw. parter z poddaszem. Warmińsko mazurskie. Wykonawca (bez firmy) woła 70tys pln za robocizne, (SSO z membrana na dachu) dodatkowo koparka po mojej stronie. To dużo czy mało? Wydaje mi się,ze sporo, biorąc pod uwagę ze to bez firmy...co sądzicie?

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Bez kominów dymowego i wentylacyjnego (będzie rekuperacja), ale nie wiem na ile to zmienia koszty robocizny

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja za 150 m po podłodze za robociznę SSO zapłaciłem 39500. Robili w pięciu (3 murarzy i 2 pomocników), spędzili 28 dniówek. Dla uproszczenia uśredniając pensje murarza i pomocnika wychodzi 6k brutto na głowę na miesiąc. Uważam, że to całkiem dobre pieniądze jak za taką pracę.
    Oczywiście miałem też ofertę za 67 tysięcy.
    Witam

    Można prosić o namiar na tą ekipę?? Budują na mazurach? U mnie krzyczą ok 70 tys za SSO 155m.kw. użytkowej dom z poddaszem użytkowym. Jeden wykonawca bez firmy ...wydaje mi się to sporo

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Podeślę Ci na priv. Zobaczyłem w innym wątku Twój projekt - u mnie było 100 m2 powierzchni zabudowy, u Ciebie prawie 150. U mnie bez lukarn bryła prostokąt, u Ciebie lukarna, balkony, wykusz, do tego różnica dwóch lat inflacji - nie wydaje się więc ta wycena mocno zawyżona. Odszukam kontakt.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Podeślę Ci na priv. Zobaczyłem w innym wątku Twój projekt - u mnie było 100 m2 powierzchni zabudowy, u Ciebie prawie 150. U mnie bez lukarn bryła prostokąt, u Ciebie lukarna, balkony, wykusz, do tego różnica dwóch lat inflacji - nie wydaje się więc ta wycena mocno zawyżona. Odszukam kontakt.
    Ok,super dzięki napisz na priv.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony