dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał vilano Zobacz post
    Wiec chyba wychodzi na to, że cały ten "złom" muszę oddać za pól ceny, Niedobrze.
    Oddasz za pół ceny, kupisz nowe na "zwykłe" napięcie i zostanie Ci sporo kasy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    No i... nowe będą, jedna sieć, nikogo nieczego nowego uczyć nie trzeba...
    Moze tak?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    Z tym
    zostanie Ci sporo kasy.
    to bym polemizował...

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pomijam też takie kwestie że jak urządzenia będą się psuć to ich serwisowanie będzie kłopotliwe lub mało sensownie ekonomicznie. Pewnie będą powoli zastępowane urządzeniami kupionymi tu. Po najdalej 10 latach autor zostaje z nieprzydatną instalacją 110V .

    Nie zrozum mnie źle Autorze - ja jestem mistrzem w komplikowaniu spraw prostych tak żeby były zgodne z moim wydumanym lub przekombinowanym "chciejstwem" . Ale Twoje rozwiązania to nawet mi się wydają przekombinowane. A wierz mi - to duża sztuka
    Pozdrowienia świąteczne
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    UPS - uniwrsalny podtrzymywacz sieci. Programowalne, różnych mocy.
    Ale wytłumaczył. I przetłumaczył
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Panie elektrotrolu, nikt tu chce twoich mało pomocnych odpowiedzi. Idź do jakiegoś innego tematu popisać sobie o normach. Ten temat zostaw normalnym ludziom którzy mają chęć pomagać innym.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #27

    Domyślnie

    No, normalny człowieku coulignon, napisz coś merytorycznego, a nie bzdety będziesz walił!
    Pomóż, nie pajacuj.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Zasadność stosowania podwójnej instalacji zostawmy autorowi , ale może zastosować pospolity falownik lub Konwerter napięcia VP-5000 230V / 110V + SOFT START zamontowane gdzieś przy rozdzielnicy lub w garażu
    1szy - da 110 V i 60 Hz , 2-gi zmieni tylko napięcie na 110V.
    Tak jak pisali już wyżej najlepiej pociągnąć dwie różne linie przewodów i zastosować odpowiednie gniazdka aby się nie myliło a falownik czy konwerter załączać zdalnie tylko trzeba by kolejny włącznik bezprzewodowy np zamela przy gniazdku lub zwykły i kolejne 2 przewody pociągnięte do falownika lub konwertera
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  9. #29

    Domyślnie

    Tak jak pisali już wyżej najlepiej pociągnąć dwie różne linie przewodów i zastosować odpowiednie gniazdka aby się nie myliło
    A to się wiąże z zastosowaniem gniazd typu A i B, co uniemożliwi podłączanie innych, niż właściwe, odbiorników.
    Warto?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 22-12-2019 o 20:07
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vilano Zobacz post
    Wykluczam zewnętrzne przetwornice, bo nie wyobrażam sobie żeby we każdym pokoju stała taka sobie przetwornica do której podłączam urządzenia 110 V.
    Jakie konkretnie urządzenia masz na myśli? Na kilka urządzeń amerykańskich, które mam WSZYSTKIE działają na 230V (a dokładniej to w gniazdku zazwyczaj mam co najmniej 240V) bez problemu. Nawet sobie kilka gniazdek zamontowałem, do których mogę włożyć zarówno wtyczkę "amerykańską" jak i EU (tyle, że bez ochronnego - ale akurat wszystkie urządzenia i tak mam "bez bolca") żeby pozbyć się przejściówek.

    AFAIK w USA 240V jest całkiem popularne i urządzenia też je obsługują

    https://www.electronicproducts.com/P...the_world.aspx
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-12-2019 o 20:35

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No, normalny człowieku coulignon, napisz coś merytorycznego, a nie bzdety będziesz walił!
    Pomóż, nie pajacuj.
    Merytorycznie - kup se flaszkę i nie przeszkadzaj!
    Nie o normach tu się gada a o zasadach - a na tym się nie znasz!
    Nie ,masz co robić?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Merytorycznie - kolejny murarz udający elektryka. Kto tu wspomina o normach?
    Lepiej jakąś ściankę postaw (albo wyburz), nie masz nic do roboty?
    To chociaż gruz posprzątaj
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Temat ucichł.
    Po pierwsze - napięcie w USA od połowy lat 80 jest 120V, przedtem było 115V, a 110V to było przed wojną..Choć w Kalifornii chyba dalej jest 110V, ale nie jestem pewien, bo tam nie byłem.
    Po drugie - czy jego autor już wie jak rozwiązać swoją wydumaną instalację? Trafo - autotrafo - UPS ?. Tak doradzali domowi elektrycy nie znając wielkości instalacji, jej mocy i planowanych urządzeń, bo tego autor tematu nie raczył podać. Nikt nie zwrócił uwagi na prądy występujące przy 120V w porównaniu z 230V i związane z tym zabezpieczenia i przekroje instalacji. Wyłączniki nadprądowe działają już od 12V, ale europejskie róznicówki są na 230V. A złącza = gniazdka i wtyczki na napięcie 120V muszą być inne niż na 230V. Zatem w takiej instalacji należałoby zastosować oryginalne sockets from USA wraz z puszkami p/t, bo nasze PK 60 nie pasują.
    Po trzecie - pomysł instalacji jest absurdalny, natomiast jedno stanowisko 120V to rozumiem, bo miałem z nimi do czynienia. Technicznie dalej nie doradzam - elektryka to mój zawód i z tego żyję.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Stos - a co Ty pomogłeś ? I nie umiesz czytać ze zrozumieniem moich słów - ...z tego żyję. Ja zwróciłem uwagę na problemy, których Ty i inni nie zobaczyli.Miałem do czynienie z takimi co przywieźli sprzęt z USA i wykonywałem dla nich usługi umożliwiające eksploatację tych urządzeń. Ale to było wiele lat temu i wtedy to się jeszcze opłacało. Dziś to bzdura. Wtedy jeden z potencjalnych klientów przywiózł sobie nawet domową metalową rozdzielnicę z takimi poziomymi wielkimi S-kami na 30A. Była z demontażu, bo gość pracował w remontach. Miała wartość złomu Chciał, abym ją mu zamontował. w remontowanym dom. Głupek, koszt jej lotniczego transportu do PL był dosyć spory.To było przed 2000r.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    domsat

    Kto zabroni bogatemu?
    Chyba jest jasne, że bez dogłębnej wiedzy SAM tego nie zbuduje.
    Chciał wiedzieć CO MOŻNA.
    Mnie się wydaje, ze dobrym rozwiązaniem problemu, jaki postawił jest dobrze dobrany UPS (je się programuje na zadaną sieć, o czy pewnie wiesz). Taka minielektrownia lokalna zasilana z istniejącej sieci.
    A że to sensu ekonomicznego nie ma - to jest JEGO problem!
    Zostaw Mu prawo decyzji - czy robić i co robić.
    TUTAJ mało kto ogarnie z marszu poruszane przez Ciebie problemy takiej sieci. To jest fakt!
    Ale...
    Dobrze dobrany UPS "ma to już zrobione" w samym sobie.
    Tylko kable o odpowiednim przekroju (dobranym do mocy) są potrzebne.
    No i osprzęt. Gniazdka, puszki, łaczniki...
    Usiądzie, pomyśli, policzy - i zadecyduje.

    Twoja porada to - obudź się chłopie?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    W zależności od zapotrzebowania można coś dobrać
    http://voltpolska.pl/pl/30-konwerter...ecia-230v-110v
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Wypowiedź adama_mk to esencja zamykająca ten temat. Zaś do stosa - jesteś typowy technik widzący tylko problem od strony właściwego przykręcenia śrubki, a po co ta śrubka i co ona skręca to już jest poza Twoją wyobraźnią. A co do pasożytnictwa - to zainteresuj się pasożytami w swoich 4 literach.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Do stos – „elektryk” to może Ty jesteś. Ja jestem Elektryk. Oczywiście możesz pomagać budującym / remontującym , bo przecież ta grupa społeczna wymaga wsparcia. Budowa tyle kosztuje. A jakież to porady otrzymują pytający na tym forum ? W większości jeszcze większy mętlik w głowie. Poanalizuj sobie takie powtarzające się tematy: jaki kabel do domku – jak działa schodowy – nie zrobiłem uziomu fundamentowego i co teraz – czy pokrewne: jakie kamery do domku – jaki telewizor – itp. itd. Pytający często nie potrafią sformułować swojego problemu, bądź nie chce im się samemu poszukać w Internecie, a jak nawet dostaną wartościową informację to w większości nie podziękują. A odpowiadający piszą to co wiedzą, a z tym jest różnie i dyskusja przeradza się we wzajemne obrażanie. Główny wątek wtedy ucieka. No ale odpowiadający – elita czy mistrzowie forum podnieśli swoje ego, samoocena wzrosła, „pomogli”. Ja tego nie potrzebuję. A jak chcę komuś naprawdę pomóc to robię mały, adekwatny do mojej emerytury, przelew. Takim potrzebujących jest naprawdę dużo, a prośby o wsparcie są w mediach. Dziś informacja ma największą wartość i jej zdobywanie i utrzymywanie jest kosztowne i nikt nie może ode mnie wymagać , abym ją dawał za friko. A moi klienci otrzymywali pełne wsparcie i porady oszczędzające ich czas = pieniądze. A Ty dalej udzielaj się na tym forum głównie w celu samozadowolenia. Mnie szkoda czasu, teraz jest Sylwester, więc nie będę go spędzał nad klawiaturą, a po Nowym Roku też tutaj się nie pojawię. To jednak nie moja bajka. Dr n.med. nie dyskutuje z felczerami.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie


    Wigilia już za nami, ale ... pax wobiscum!
    Elektrycy skupiją się na sróbkach. Tacy po prostu są.
    Są i tacy, co rozważaja różne sposoby/drogi rozwiązania problemu.
    Nawet wtedy, jak są też elektrykami.
    Mniej ich wtedy obchodzą NORMY a bardziej IDEA rozwiązania problemu.
    Wiele dróg prowadzi do Rzymu...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #40

    Domyślnie

    He he. A murarze na packach, rajbetkach i szlichtach.
    No i idea, jak to równo położyć, bo od lat niezmiennie - dziadostwo odstawiają.
    Tacy po prostu są - ani to fachmani, ani wykonawcy.
    Pozdrawiam paproków budowlanych.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony