dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Tynk na płytki ceramiczne i farba?

    Witam wszystkich. Jak wiadomo, istnieje kilka metod remontu ścian pokrytych płytkami ceramicznymi i prócz standardowego skuwania jest to układanie nowych płytek lub specjalna farba. Mnie do głowy przyszedł jednak inny pomysł. Specjalistą nie jestem, więc może i pomysł jest nietrafiony . Mianowicie, jakby bezpośrednio na płytki położyć tynk, wyszlifować, a potem pokryć ściany farbą? Płytki wcześniej albo zagruntować albo zmatowić, aby była dobra przyczepność dla tynku. Wystarczyłaby cienka warstwa tynku, aby przede wszystkim wypełnić fugi. Albo zamiast tynku jakaś inna masa (tylko co?). Wydaje się, że stosunkowo prosto i tanio można uzyskać ładne gładkie ściany. Malowanie samych płytek do mnie nie przemawia ze względu na fugi i strukturę. Układanie płyt gk na płytki też wydaje się nietrafione, no a skuwanie to wiadomo z czym się wiąże. Co sądzicie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Płytki zmatowic, fugi zaciągnąć na równo z płytkami, zagruntować gruntem typu betonkontakt. I jedziesz z gładzią.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    Szpachlowanie fug>szlifowanie płytek>warstwa szczepna (najlepiej żywica z posypką kwarcową)>lekki tynk MP-75 > lub mikrocement.

  4. #4

    Domyślnie

    Mp 75 nie jest lekki tylko MP75L

  5. #5

    Domyślnie

    No tak- MP75L

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Dobrze wiedzieć, że to zadziała .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony