dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie ZBS 6c - sterownik padł

    Witam serdecznie

    Temat niesprawnej oczyszczalni trafia się oczywiście na święta i to sam początek... no cóż... życie

    Mam ZBS 6c - przez całe 425 dni działała dobrze - woda leciała przyzwoita do przepompowni.
    kilka dni temu sterowanie zbzikowało przełączało kilkanaście razy na minute którymiś zaworami (nie sprawdziłem na czas którymi) i od wczoraj przestało
    za to uruchomił się jednostajny pisk. Otwieram pokrywę zieloną a tam:
    Sterownik ma zresetowany czas i piszczy jednostajnie
    ustawiłem czas i nadal piszczał, klikałem wyjście i piszczeć przestał. Jednak nie odpalił już ani 1 raz kompresora przez cały dzień.
    Po zresetowaniu sterownika ciągle gubi czas.
    Sterowanie ręczne za to działa.

    Jak na moje, padło podtrzymywanie pamięci w sterowniku dlatego nie odpala kompresora.

    I tu moje pytanie ktoś problem przerabiał?

    Mój wykonawca robił to co mu kazałem, tzn ja wybrałem oczyszczalnie bo on twierdził, że przelewówka wystarczy. On się nie zna i nie chce znać na biologicznych (chociaż dla niego zwykłe przelewowe drenażowe to też biologiczne wsio ryba).

    Jutro będę dzwonił do Tech-Sterowniki bo to oni to produkowali... szkoda, że taki bubel bo wytrzymał całe 425 dni.... Ale może ktoś z Was będzie mądrzejszy i mi pomorze, bo na 99% nic się jutro nie dowiem, bo zaraz wigilia, potem sylwester a potem kończą się świąteczne urlopy, później inwentaryzacje, nawał zaległych zleceń i dopiero na luty pewnie mi pomogą.

    A problem śmierdzi...

    Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie to od złej strony kombinujesz.
    Zgłoś się do producenta oczyszczalni zamiast do producenta sterownika .

  3. #3

    Domyślnie

    @Gik przedmówca słusznie Tobie radzi. Skontaktuj się z producentem oczyszczalni – to w zasadzie nic Ciebie nie będzie kosztowało, a może uzyskasz pomoc. Na tym forum kilka osób już potwierdziło, iż Wobet nie zostawił ich na lodzie przy problemach z oczyszczalnią. To normalne, że problemy z urządzeniami się zdarzają, ważne jak reaguje producent. Daj znać jak sprawę załatwili.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    temat rozwiązałem na swój sposób, bo taki jak radzicie trwało by bardzo długo i kosztowało by znacznie więcej. Wysyłka do Wobet - okres świąteczny itp. Wobet wysyła do tech-sterowniki, tamci dopiero naprawiają wysyłają do Wobet i wobet do mnie i za wszystko musi przecież skasować, bo gwarancja minęła.

    W tech sterowniki uzyskałem litościwie pomoc gdzie jest to co padło, bo co padło to dobrze myślałem - kupiłem w sklepie elektronicznym i wymieniłem część za 5zł i śmiga - operacja trwała 1 dzień.

    W moim przypadku nie była to typowa awaria... data była bardzo zła. Gdyby było po 6 stycznia. to zrobił bym jak radziliście.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 08-01-2020 o 09:03

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam
    No i panowie co to za bubel ten sterownik.
    mija kolejne 420+ dni i padł zegar w sterowniku...
    załosna jakość tego sprzętu.
    NIE POLECAM Wam tej oczyszczalni. Chociaż póki owy sterownik działą jest ok. Ale co rok walka z serwisami to jakiś śmieszny żart.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Witam
    No i panowie co to za bubel ten sterownik.
    mija kolejne 420+ dni i padł zegar w sterowniku...
    załosna jakość tego sprzętu.
    NIE POLECAM Wam tej oczyszczalni. Chociaż póki owy sterownik działą jest ok. Ale co rok walka z serwisami to jakiś śmieszny żart.
    Główny Twój problem to, że z awarią sterownika "bawiłeś" się z jego producentem, a nie producentem oczyszczalni. Wiem, że chodzi o czas, ale nie zawsze się na tym dobrze wychodzi. To chyba jasne, że jak są problemy to tylko wobetowi może zależeć, aby działała całość, a niekoniecznie techowi. Jakbyś był nie zadowolony z naprawy od techu to zawsze o jakieś wsparcie do producenta oczyszczalni mógłbyś zapytać, nawet po gwarancji.

    Teraz to i tak wyjścia nie masz. Trzeba zobaczyć co wobet na to powie.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 15-05-2021 o 21:47

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Dziękuje za odzew. Jak zwykle takie sytuacje dzieją się w święta lub początek weekendu kiedy nic się nie da zrobić.
    Zadzwonię do wobetu i dam znać co mi odpowiedzą, ale nie liczę na to, że wyjdą z tej sytuacji z honorem. Według mnie to jest ewidentna wina w projekcie sterownika i po prostu o ile istnieje nowsza wersja to tylko wymiana wchodzi w grę. Wydaje mi się, że akumulatorek po prostu się nie podładowuje i po kolejnych 420 dniach się rozładowuje.
    Pozostaje mi nauczyć się lutować i kupić sobie akumulatorki na zapas.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do Wobetu.I jednak wyszli z honorem.
    Miło mnie zaskoczyli o problemie wiedzieli, nowy sterownik musi załatwić sprawę.
    Oczyszczalnia naprawdę jest w porządku bo w przerwach między awariami działała mi dobrze, że nawet mogłem o niej zapomnieć. Niczego lepszego nie można by oczekiwać, jeśli woda leci przeźroczysta nawet w przypadku 2 osób na zbs 6c .
    Miło się pozytywnie zaskoczyć przy poniedziałku, po śmierdzącym weekendzie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Zadzwoniłem do Wobetu.I jednak wyszli z honorem.
    Miło mnie zaskoczyli o problemie wiedzieli, nowy sterownik musi załatwić sprawę.
    Oczyszczalnia naprawdę jest w porządku bo w przerwach między awariami działała mi dobrze, że nawet mogłem o niej zapomnieć. Niczego lepszego nie można by oczekiwać, jeśli woda leci przeźroczysta nawet w przypadku 2 osób na zbs 6c .
    Miło się pozytywnie zaskoczyć przy poniedziałku, po śmierdzącym weekendzie.
    To znów potwierdza, że większa oczyszczalnia może działać dla mniejszej ilości osób. Przełączałeś sterowanie na niższy tryb, czy działał na maksymalnym ?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Oczywiście było na najniższym, zaraz po startującym.
    Ale tak,przewymiarowana może działać, ale musi mieć bardziej regularne papu Albo regularnie bakterie.
    W sumie u mnie kuleje wrzucanie ich raz w tygodniu. Przez miesiące działało samo sobie i było ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony