dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie UPS do pompy ciepła

Dobry wieczór wszystkim. Posiadam pompę powietrzną monoblock i zastanawiam się nad podpięciem jej do zasilacza awaryjnego UPS (taki jak do komputera).
    Chodzi oczywiście o podłączenie samego modułu sterownika pompy pod UPS a nie całego zestawu łącznie ze zbiornikiem.
    Czy takie rozwiązanie ma sens ? Mieszkam na terenie gdzie od czasu do czasu są chwilowe zaniki napięcia.

ELITA FORUM (min. 1000)
    kryzys

Kod pocztowy
    41-711

Domyślnie

To jest nierealne , same baterie musiałyby być za jakies 10 tys zł aby zgromadziły tyle energi zapomnij , zdecydowanie lepszym pomysłem jest agregat prądotwórczy i wyjdzie taniej .

Domyślnie

Wiem, że nie realne jest podłączenie całej pompy pod ups dlatego napisałem, że chce podłączyć jedynie sterownik, który jest osobnym modułem połączonym z resztą zestawu, który zarządza pracą pompy, która służy do c.o. oraz przygotowania c.w.u. oraz pracą rekuperatora dlatego chce się zabezpieczyć przed nagłymi, chwilowymi zanikami napięcia. Tak jak komputer nie lubi zaników napięcia.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cangi80

Domyślnie

Nie wiem czy jest taka możliwość ale najprościej to podłączyć samą pompkę CO ( CWU ) pod UPS. Gdy jest zanik napięcia została by przełączona na UPS za pomocą przekaźnika.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , grzejniki i 24m2 podłogówki.
    PC służy na razie tylko do podgrzania domu nad ranem 1-3h i CWU poza okresem grzewczym. Drugie źródło to kocioł na drewno SAS 17kW.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

Kod pocztowy
    23-407

Domyślnie

Cytat Napisał laxton Zobacz post
    Wiem, że nie realne jest podłączenie całej pompy pod ups dlatego napisałem, że chce podłączyć jedynie sterownik, który jest osobnym modułem połączonym z resztą zestawu, który zarządza pracą pompy, która służy do c.o. oraz przygotowania c.w.u. oraz pracą rekuperatora dlatego chce się zabezpieczyć przed nagłymi, chwilowymi zanikami napięcia. Tak jak komputer nie lubi zaników napięcia.
    Jaka moc ciągła w szczycie jest potrzebna i na jak długo ma wystarczyć to podtrzymanie zasilania...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie 5,4kWp off gird , magazyn li-ion 12kWh...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia