dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Polecani wykonawcy do zaprojektowania instalcji PC/CWU (i rekuperacji)

    Cześć,

    Wraz z żoną jesteśmy aktualnie na etapie projektowania domu, którego budowę chcielibyśmy zacząć w tym roku i poszukujemy polecanych (ale też odradzanych) firm które mogłyby zaprojektować a później także wykonać instalację PC / CWU, oraz ew. także rekuperację - widziałem, że czasem są firmy, które kompleksowo zajmują się tematem ciepła. Oczywiście nie jest to warunek konieczny i możemy zrelizować te projekty także osobno jeśli będzie tak lepiej.

    Pytam sprawdzone firm, które będą w stanie doradzić, a że jesteśmy na etapie robienia projektu, to w grę wchodzi szeroki wachlarz możliwości dostosowania jeszcze tego domu, tak, żeby PC miała sens.

    Oczywiście użyłem Googla i pytałem na około znajomych którzy domy budowali, ale niestety nic sensownego z tego nie wychodzi na południu Polski...

    Jeśli ma to znaczenie w kontekście polecanych firm, to działkę mamy kupioną w okolicy Krakowa, jest ona dość duża (>25ar), dom to około 150m2 w obrysie, z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia i niestety jestesmy dość ciepłolubni (~22C-23C). Wstępnie rozważałem pompę gruntową pionową, ale za mało wiem, żeby przyjąć to od razu jako docelowe rozwiązanie.

    P.S. Jeśli to 50ty temat tego typu, to wybaczcie, próbowałem używać wyszukiwania na forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnych tematów wśród w miarę "świeżych" tematów.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Nie szukaj daleko.

  3. #3

    Domyślnie

    Heh, ze smutkim stwierdzam, że lasu rąk do pomocy w tej kwestii niestety nie ma. Być może przypadkiem trafiłem na jakiś temat tabu, bo np. połowa forum to instalatorzy i nikt nie chce nikomu złej (ani dobrej) opinii dawać. No cóż, nie wiem i wygląda na to, że się chyba nie dowiem. Niestety problem dla mnie pozostaje...

    No to od innej strony, może w takim razie ktoś będzie na tyle uprzejmy, że podzieli się jakimiś sugestiami odnośnie doboru pompy ciepła już konkretnie pod mój projekt - moje pytanie w nowym wątku obok.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał xuno Zobacz post
    Cześć,

    Wraz z żoną jesteśmy aktualnie na etapie projektowania domu, którego budowę chcielibyśmy zacząć w tym roku i poszukujemy polecanych (ale też odradzanych) firm które mogłyby zaprojektować a później także wykonać instalację PC / CWU, oraz ew. także rekuperację - widziałem, że czasem są firmy, które kompleksowo zajmują się tematem ciepła. Oczywiście nie jest to warunek konieczny i możemy zrelizować te projekty także osobno jeśli będzie tak lepiej.

    Pytam sprawdzone firm, które będą w stanie doradzić, a że jesteśmy na etapie robienia projektu, to w grę wchodzi szeroki wachlarz możliwości dostosowania jeszcze tego domu, tak, żeby PC miała sens.

    Oczywiście użyłem Googla i pytałem na około znajomych którzy domy budowali, ale niestety nic sensownego z tego nie wychodzi na południu Polski...

    Jeśli ma to znaczenie w kontekście polecanych firm, to działkę mamy kupioną w okolicy Krakowa, jest ona dość duża (>25ar), dom to około 150m2 w obrysie, z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia i niestety jestesmy dość ciepłolubni (~22C-23C). Wstępnie rozważałem pompę gruntową pionową, ale za mało wiem, żeby przyjąć to od razu jako docelowe rozwiązanie.

    P.S. Jeśli to 50ty temat tego typu, to wybaczcie, próbowałem używać wyszukiwania na forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnych tematów wśród w miarę "świeżych" tematów.
    Cos Tobie to szukanie słabo wychodzi. Budujac dom musisz poswiecic duzo czasu na zapoznanie z tematem, ostatnio rozmawiałemz klientem który twierdził cos innego. Jakie bedą efekty takiego calkowitego zdania sie na innych nie wiem, ale czesto inwestorzy w nieparlamentarnych słowach wyrazaja swoje zdanie na ten temat, czesto jest to fakcie niestety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony