dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie UPS do pompy ciepła

    Dobry wieczór wszystkim. Posiadam pompę powietrzną monoblock i zastanawiam się nad podpięciem jej do zasilacza awaryjnego UPS (taki jak do komputera).
    Chodzi oczywiście o podłączenie samego modułu sterownika pompy pod UPS a nie całego zestawu łącznie ze zbiornikiem.
    Czy takie rozwiązanie ma sens ? Mieszkam na terenie gdzie od czasu do czasu są chwilowe zaniki napięcia.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To jest nierealne , same baterie musiałyby być za jakies 10 tys zł aby zgromadziły tyle energi zapomnij , zdecydowanie lepszym pomysłem jest agregat prądotwórczy i wyjdzie taniej .

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem, że nie realne jest podłączenie całej pompy pod ups dlatego napisałem, że chce podłączyć jedynie sterownik, który jest osobnym modułem połączonym z resztą zestawu, który zarządza pracą pompy, która służy do c.o. oraz przygotowania c.w.u. oraz pracą rekuperatora dlatego chce się zabezpieczyć przed nagłymi, chwilowymi zanikami napięcia. Tak jak komputer nie lubi zaników napięcia.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest taka możliwość ale najprościej to podłączyć samą pompkę CO ( CWU ) pod UPS. Gdy jest zanik napięcia została by przełączona na UPS za pomocą przekaźnika.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał laxton Zobacz post
    Wiem, że nie realne jest podłączenie całej pompy pod ups dlatego napisałem, że chce podłączyć jedynie sterownik, który jest osobnym modułem połączonym z resztą zestawu, który zarządza pracą pompy, która służy do c.o. oraz przygotowania c.w.u. oraz pracą rekuperatora dlatego chce się zabezpieczyć przed nagłymi, chwilowymi zanikami napięcia. Tak jak komputer nie lubi zaników napięcia.
    Jaka moc ciągła w szczycie jest potrzebna i na jak długo ma wystarczyć to podtrzymanie zasilania...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Temat już trochę leciwy ale chciałem wspomnieć o moim rozwiązaniu "fabrycznym". Mam monoblocka Buderusa z szafą Izzyfast. Szafa ma UPS, ktory w razie awarii lub braku zasilania przez 2 dni ma obracać wodę w układzie za pomocą pompy obiegowej. Więc chyba nie jest to takie nierealne.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Temat już trochę leciwy ale chciałem wspomnieć o moim rozwiązaniu "fabrycznym". Mam monoblocka Buderusa z szafą Izzyfast. Szafa ma UPS, ktory w razie awarii lub braku zasilania przez 2 dni ma obracać wodę w układzie za pomocą pompy obiegowej. Więc chyba nie jest to takie nierealne.
    Realne jak najbardziej - ale nie bezobsługowe.
    Dzwoniłem do producenta i pytałem jak rozwiązali problem zużytego akumulatora.
    Powiedzieli , że trzeba obserwować wskaźnik koloru-czyli patrzysz sobie czynie jest pomarańczowy lub czerwony...
    Dla mnie to rozwiązanie jest mocno „takie sobie”-ale jak kto woli...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    W UPSach masz sygnały dźwiękowe. Jeden dla pracy akumulatora bez zasilania z sieci. Drugi dla baterii nadających się do wymiany. Mówię tutaj o zwykłych UPSach IT. Sybnaly sa odtwarzane az do wymiany baterii lub powrotu zasilania. Nie wiem, czy tak samo działa UPS np. W mojej pompie. Może tutaj jest tylko sam akumulator. Jednak jest to w jakimś stopniu rodzaj bezobsługowego użytkowania. Przynajmniej tak mi się wydaje.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    W UPSach masz sygnały dźwiękowe. Jeden dla pracy akumulatora bez zasilania z sieci. Drugi dla baterii nadających się do wymiany. Mówię tutaj o zwykłych UPSach IT. Sybnaly sa odtwarzane az do wymiany baterii lub powrotu zasilania. Nie wiem, czy tak samo działa UPS np. W mojej pompie. Może tutaj jest tylko sam akumulator. Jednak jest to w jakimś stopniu rodzaj bezobsługowego użytkowania. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Odnosiłem się do systemu Izzyfast
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    To faktycznie słabo. W takim wypadku, trzeba zalozyc co dwa lata wymianę aku. Mniej więcej po takim okresie padają u mnie w pracy w UPSach podbiurkowych...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony