dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wrzuć rzut fundamentów z wymiarami.

    Humusu macie 15cm że tylko tyle materiału do zasypania kupujecie? p.p. ma być równo z gruntem? Czy coś trzeba będzie sypnąć, żeby podnieść wnętrze? Masz przekrój?

    Ściany fundamentowe mają być wylewane w szalunku z desek? I znajdziecie na fundamenty ekipę za 10K zł? Nie wierzę.

    Co do kabla - jakie masz warunki przyłączenia? Przy tej odległości albo robiłbym docelowy kabel (WLZ) i głęboko zakopał zapas też zakopując, albo dał aluminium tymczasowo (trudniej nóg dostanie - a jeżeli nawet, to cena nie taka straszna). Miedź przy tej odległości do policzenia, czy 10mm wystarczy. Może być potrzeba 16mm2. Prawdopodobnie 4 żyły - ale to zależy od warunków z ZE.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-12-2019 o 17:29

  2. #22

    Domyślnie

    Dostaliśmy kosztorys 50tyś za stan surowy otwarty. (z pomocą inwestorów ) robocizna za fundament to jest umowne 10tyś,
    Dom planujemy 5cm powyżej stanu 0 i tutaj racja trzeba by było te 5cm doliczyć, ale ogólnie w projekcie jest 15cm to tak przyjęliśmy. (ogólnie napewno wyjdzie więcej m3, ale cenowo może być podobnie bo liczymy że coś się po znajomości uda taniej załatwić.

    Nie doczytałam się w warunkach przyłączeniowych jaka powinna być ta linia wewnętrzna, tj docelowo inna będzie .
    Jest tylko informacja że Energetyka od słupa do skrzynki będzie robiła NA2XY-J 4x120



    na przkrrojach poziom 0 jest trochę inaczej, architekt przyją 10cm styropianu, i 17cm poziom 0 na gruntem gdzieś. (Dajemy 20cm styro i niżej poziom 0)
    Ostatnio edytowane przez mojaeliza ; 30-12-2019 o 16:20

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ceny roboty macie fajne - o ile tak będzie, bo u sąsiada też brali firmę tanią i nadal robią ściany kolankowe.
    Budowy obok, gdzie firma brało o 30tyś wiecej mają już tynki...a zaczynali kilka miesięcy później.

    Cenowo, za całość też wydaje mi się, że Was wyjdzie wiecej - zależy co planujecie w tej kasie.

    U mnie parterówka 150m2 dołu, strych (graciarnia/magazyn) 200m, strop monolit ocieplony 30cm styropianem, 2 spadowy dach i wyszło nasz 500 ale większość robiliśmy sami.
    Cena za dom do zamieszkania, z kuchnia, ogrzewaniem PC, POŚ i WM.
    Ale jak pisałem 70% tego co jest robiliśmy sami.
    Płaciłem tylko za robotę dachu, kotłowni, prądu, stropu (zbrojarzowi), tynku i wylewek.
    Płyta, ściany, woda, kanaliza, POŚ, ogrzewanie, WM, ocieplenie, płytki na ścianach i podłogach, gipsy i ogolnie całe wykończenie robiliśmy sami.

    W ogólnej cenie największy udział miał dach (sama robota wieźby i dachówki + materiał, bez ocieplenia) ok 80tyś zł...ale tutaj cenę nabiła powierzchnia dachu - 340m2.
    A brałem najtańszą firmę jaką znalazłem...tanią dachókę...nie mam okien dachowych i kominów....i są to ceny sprzed 2 lat,
    Tu Twoja wycena poniżej 60k pln jest dużo za niska.
    Ogólnie trzymam kciuki
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 02-01-2020 o 13:51
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #24

    Domyślnie

    Witam wszystkich w nowym roku

    Zaczynamy przygotowania do budowy:
    - wodociągi- rura fi 40x3,7
    - ogrodzenie działki siatką leśną
    - monitoring (ale czekamy na prąd w budynku gospodarczym) - może ktoś coś poleci z aliexpres albo gearbest? (najlpeije gearbest bo mam tam punkty

    myślimy też nad wiązarami zamiast tradycyjną więźbą i stropem

  5. #25

    Domyślnie

    Temat monitorngu wstępnie ogarnięty, tylko czekamy na przesyłki

    Temat wizarów wręcz przeciwnie, może ktoś sie jeszcze wypowie na ich temat. Kto mieszka to wie jak to się sprawuje, podejrzewam że siedząc w salonie nie da się rozpoznać jaki jest strop, ale może wręcz przeciwnie?

    Plusy:
    -cena
    -czas
    -brak ścian nośnych (prawie wszystkich)
    -łatwe prowadzenie instalacji
    - fajne możliwości regulacji wysokosci sufitów w różnych pomieszczeniach (tzn w kuchni niżej niż w salonie itp.)

    Minusy:
    -brak akumulacyjności ciepła
    -utrudnione zrobienie poddasza
    - trudniej ocieplić?
    - jeśli poddasz użytkowe to głośniej
    - skrzypi jak wieje??? (komuś skrzypi z tego forum bo wydaje się to nieprawdopodobne)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony