dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie Pompa Ciepła a umowa na przyłącz energii

    Witam,

    Gdy podpisywałem umowę z PGE na przyłącz energii elektrycznej do działki Pani pytała czy będzie pompa Ciepła, odpowiedziałem że nie, ale zmieniłem decyzję i będzie pompa Ciepła + instalacja fotowoltaiczna, czy teraz nie będzie problemów gdy zainstaluję pompę ciepła, a w umowie tego nie ma ? Czy Warto coś zmienić w umowie gdy planuję pompę ciepła i fotowoltaikę ?

  2. #2

    Domyślnie

    Wystąpić z wnioskiem o zmianę w/w umowy i/lub aneks do istniejącej.
    Resztę szczegółów u Dystrybutora energii elektrycznej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    W umowie masz podaną moc umowną, jeśli uważasz, że po montażu pc ją przekroczysz to zmieniaj.

    Akurat fotowoltaika w zimie mało daje, a pc najwięcej bierze.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Dlatego masz dwa okresy rozliczeniowe, w słoneczne miesiące pradukujesz wiecej i zimę odbierasz nadwyżkę

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    Dlatego masz dwa okresy rozliczeniowe, w słoneczne miesiące pradukujesz wiecej i zimę odbierasz nadwyżkę
    Okresy rozliczeniowe mają tylko tyle, że ZE musi uznać, że na samym końcu okresu wyprodukowałeś prąd, gdy nie mogą udowodnić czegoś innego. Więc wolą dwanaście okresów, bo wtedy prąd przepada najdalej 13 miesięcy od wyprodukowania (ten, wyprodukowany tuż po odczycie licznika). Przy półrocznych okresach przepadnie dopiero po 18 miesiącach a przy rocznym dopiero po dwóch latach.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    Czy Warto coś zmienić w umowie gdy planuję pompę ciepła i fotowoltaikę ?
    A masz w umowie coś o zakazie używania PC? Może (co jest nieprawdopodobne) chciała Ci zaproponować G12as, która formalnie jest dla grzejących prądem?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Okresy rozliczeniowe mają tylko tyle, że ZE musi uznać, że na samym końcu okresu wyprodukowałeś prąd

    Nie rozumie. Skoro wyprodukuje nadmiar prądu i później będę chciał ten nadmiar odebrać to energetyka jeszcze musi się na to godzić ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    Nie rozumie. Skoro wyprodukuje nadmiar prądu i później będę chciał ten nadmiar odebrać to energetyka jeszcze musi się na to godzić ?
    Po roku przepada. Tak stoi w przepisach. Im krótsze okresy rozliczeniowe, tym mnie do tego "roku" musi ZE dodać, bo ma pewność, że wyprodukowałeś ponad rok wcześniej.
    Powiedzmy, że 1 lipca 2019 oddałeś do sieci 10kWh. I od tego czasu ciągle masz przynajmniej tyle na "lokacie" w z ZE.
    Jak masz okres rozliczeniowy co pół roku, to te 10kWh przepadnie Ci dopiero 31 grudnia 2020r. Bo ZE nie wie, czy te 10kWh wyprodukowałeś 1 lipca, czy 31 grudnia, jeżeli odczyt robi co pół roku.
    Jak masz odczyty co miesiąc, to te 10kWh przepadnie 31 lipca 2020r. bo ZE wie, że wyprodukowałeś nie później, niż 31 lipca 2019r.
    Oczywiście jak wcześniej zużyjesz całą "lokatę" to nie robi to różnicy.
    Czyli im częstsze odczyty, tym lepiej dla ZE - raz, że szybciej przepadną kWh, dwa, że im krótsze okresy rozliczeniowe tym wyższa opłata stała.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Z tego co napisałeś wynika że dla mnie bardziej opłacalne są odczyty co miesiąc bo mam rok na wykorzystanie nadwyżki

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    Z tego co napisałeś wynika że dla mnie bardziej opłacalne są odczyty co miesiąc bo mam rok na wykorzystanie nadwyżki
    Nie rok, a "do" 13 miesięcy
    Przy odczytach co pół roku masz "do" 19 miesięcy.
    Naprawdę to pierwsze uważasz za korzystniejsze?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Tak czy siak 65 tyś trzeba wydać na PC i FV dla domu 200m2
    Ostatnio edytowane przez polacek ; 26-12-2019 o 19:39

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po roku przepada. Tak stoi w przepisach. Im krótsze okresy rozliczeniowe, tym mnie do tego "roku" musi ZE dodać, bo ma pewność, że wyprodukowałeś ponad rok wcześniej.
    Powiedzmy, że 1 lipca 2019 oddałeś do sieci 10kWh. I od tego czasu ciągle masz przynajmniej tyle na "lokacie" w z ZE.
    Jak masz okres rozliczeniowy co pół roku, to te 10kWh przepadnie Ci dopiero 31 grudnia 2020r. Bo ZE nie wie, czy te 10kWh wyprodukowałeś 1 lipca, czy 31 grudnia, jeżeli odczyt robi co pół roku.
    Jak masz odczyty co miesiąc, to te 10kWh przepadnie 31 lipca 2020r. bo ZE wie, że wyprodukowałeś nie później, niż 31 lipca 2019r.
    Oczywiście jak wcześniej zużyjesz całą "lokatę" to nie robi to różnicy.
    Czyli im częstsze odczyty, tym lepiej dla ZE - raz, że szybciej przepadną kWh, dwa, że im krótsze okresy rozliczeniowe tym wyższa opłata stała.
    Przechodzi ludzkie pojęcie te głupoty co wypisujesz.
    Ty nawet nie śmierdzisz PV a tak wszystkim doradzasz
    Energia wprowadzona do sieci 1lipca jest do odebrania do lipca roku następnego
    W liczniku są uzyski i pobór rejestrowany co miesiąc a licznik co 15 min. wysyła sygnał do ZE
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    W liczniku są uzyski i pobór rejestrowany co miesiąc a licznik co 15 min. wysyła sygnał do ZE
    No popatrz - a mój nic nie wysyła. Musi do niego podejść człowiek z czymś takim:

    i odczytać.
    U mnie pojawia się co pół roku. Licznik zapamiętuje tylko poprzedni okres - cztery poprzednie w momencie odczytu są już zapomniane.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No popatrz - a mój nic nie wysyła. Musi do niego podejść człowiek z czymś takim:

    i odczytać.
    U mnie pojawia się co pół roku. Licznik zapamiętuje tylko poprzedni okres - cztery poprzednie w momencie odczytu są już zapomniane.
    Interesuje mnie rozliczenie wprowadzonej energii a nie licznik jaki tam kto ma. Tak więc nie zmieniaj tematu
    Wypowiadasz się nie mając pojęcia jak wygląda rozliczenie w rzeczywistości i wprowadzasz forumowiczów w błąd.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony