dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 102
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jaki sens wyceniać w frmie z drugiego końca kraju ?

  2. #82

    Domyślnie

    Bo montują instalacje PV w całej Polsce. Tego szczegółu nie wziąłem pod uwagę ale przynajmniej gość powiedział mi że dlatego taka cena.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Selfa w kwietniu ma wypuścić 330W moduły. Jaki Ci wychodzi koszt instalacji? Ten sam co pisałeś?
    Ostatecznie wyszło 17.5k za 4.16 kW czyli 4200 zł/kW

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Dziś miałem ostatnią wycenę ale szkoda gadać. Fakt że dobre sprzęty bo panele REC ,9 szt. mono plus falownik SMA 2,5 kW 1f za ... 21 tysi. Gdyby nie odległość firmy ode mnie, cena by była około 17 tysięcy (oni Gdańsk, ja okolice Rzeszowa).
    Odezwij się na PW. Jestem też z okolic Rzeszowa. Podam Ci namiary na firmę z którą się dogadałem.

  5. #85

    Domyślnie

    Witam,

    Mam taki dylemat. Mam dwie wyceny na instalacje 6.6 z falownikiem Fronius Symo 6 kW
    1. Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO-G8+ 350
    2 Panele REC n-peak 330

    Instalacja na RECach jest droższa o około 3k. Czy warto dopłacać?

    Pozdrawiam i z góry dzieki

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Witam,

    Mam taki dylemat. Mam dwie wyceny na instalacje 6.6 z falownikiem Fronius Symo 6 kW
    1. Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO-G8+ 350
    2 Panele REC n-peak 330

    Instalacja na RECach jest droższa o około 3k. Czy warto dopłacać?

    Pozdrawiam i z góry dzieki
    Bierz raczej tańszą ofertę, qcells to bardzo dobre ogniwa, a przy zabawie z fotowoltaiką istotny jest czas zwrotu poniesionych kosztów. Szacuje, zakładając że masz dobrze dobraną instalacje, że dla ciebie 3000zł to lekko ponad rok płacenia za prąd, tym samym wybierając tańszą ofertę o rok szybciej "spłacisz" instalacje.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Witam,

    Mam taki dylemat. Mam dwie wyceny na instalacje 6.6 z falownikiem Fronius Symo 6 kW
    1. Panele Q.CELLS Q.PEAK DUO-G8+ 350
    2 Panele REC n-peak 330

    Instalacja na RECach jest droższa o około 3k. Czy warto dopłacać?

    Pozdrawiam i z góry dzieki
    Q-cells mocniejsze i tańsze - sam takie zamówiłem i co mnie ostatnio zaskoczyło mam 5,6 kWp paneli a wczoraj osiągnęły wg inwertera 5976 W w piku, a w dłuższych momentach powyżej 5700 W więc je polecam.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #88
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rcicho

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    9

    Domyślnie

    Szukam dobrych i tanich paneli. Nie wiem na co się zdecydować czy na poli czy mono? Które w naszych warunkach klimatycznych lepiej się spisują (instalacja będzie naziemna, 14 paneli)?
    Na razie znalazłem w korzystnej cenie te: https://forum.muratordom.pl/showthre...ghlight=panele
    Jakieś opinie?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Q-cells mocniejsze i tańsze - sam takie zamówiłem i co mnie ostatnio zaskoczyło mam 5,6 kWp paneli a wczoraj osiągnęły wg inwertera 5976 W w piku, a w dłuższych momentach powyżej 5700 W więc je polecam.
    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    Bierz raczej tańszą ofertę, qcells to bardzo dobre ogniwa, a przy zabawie z fotowoltaiką istotny jest czas zwrotu poniesionych kosztów. Szacuje, zakładając że masz dobrze dobraną instalacje, że dla ciebie 3000zł to lekko ponad rok płacenia za prąd, tym samym wybierając tańszą ofertę o rok szybciej "spłacisz" instalacje.
    Dzięki Panowie za rady. Jutro pewnie będę finalizował umowe.

    A z trochę innej beczki. Ostatnio szukałem rozwiązania na zasilanie z fotowoltaiki nawet jak jest awaria sieci.
    Znalazłem falowniki hybrydowe. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym lub przynajmniej słyszał?
    https://www.fachowyelektryk.pl/techn...en24-plus.html

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    A ile taki bajer kosztuje? Pamiętaj jeszcze o bateriach, które z pewnością trzeba będzie wymienić po kilku lat latach, z pewnością takie urządzenie zwiększy autokonsumpcje- ale czy do poziomu opłacalności.?

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dorvex
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Mszana - Śląskie
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich jako nowicjusz w temacie

    Mam w planie zainwestowanie w panele i szukam rady co do inwestycji .
    Moje obecne zapotrzebowanie na prąd to ok 2700 kw na rok . Na chwile obecną miałem jedno spotkanie w celu wyceny i otrzymałem następującą propozycje
    Panele firmy Suntech 380 HC 9 szt. - ciężko w internecie znaleźć jakieś informacje na temat tych paneli
    Inwerter Solar 3.6 jednofazowy
    Montaż na dachu skośnym
    Koszt wyceny to 17 tysięcy

    Proszę o radę co o tym myśleć o tej cenie i zestawie i o rady na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    A ile taki bajer kosztuje? Pamiętaj jeszcze o bateriach, które z pewnością trzeba będzie wymienić po kilku lat latach, z pewnością takie urządzenie zwiększy autokonsumpcje- ale czy do poziomu opłacalności.?
    Sam falownik to około 3k więcej. Mi nawet nie chodzi o autokonsumpcje ale o element uniezależnienia się od dostawcy prądu. Mam żaluzje opuszczane w całym domu. Jak się okaże że rano nie ma prądu, to mam mrok przez cały dzien i oczywiście kuchenka nie działa i nie ma ciepłej wody. Jeżeli inwestycja nie byłaby za duża to pewnie dla wygody fajnie mieć coś takiego ale jeżeli ma to zwiększyć koszty o 30% to raczej się nie zdecyduję

  13. #93

    Domyślnie

    Bierz Skymax'a.
    Potrafi pracować bez akumulatorów tylko na samych panelach o ile nie przekroczysz mocy bieżącej paneli.
    Ma co prawda 3 kW ale można je łączyć równolegle.
    Warte zastanowienia.
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  14. #94

    Domyślnie

    Doczytałem trochę i wygląda, że ten Fronius też działa bez baterii. Ale w tedy ma uproszczone działania PV Point. Dostępne jest na nim gniazdko 1-fazowe mocą do 3kW, którego można użyć do zasilania odbiorników.
    https://www.rynekelektryczny.pl/falo...fronius-gen24/

    Po namyślę stwierdziłem, że podnoszeni żaluzji za 3k to jednak lekkie przegięcie i fanaberia Liczę, że z czasem te rozwiązania trochę potanieją bo widać, że stają się coraz bardziej popularne

    Dzięki wszystkim za pomoc.

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorvex Zobacz post
    Witam wszystkich jako nowicjusz w temacie

    Mam w planie zainwestowanie w panele i szukam rady co do inwestycji .
    Moje obecne zapotrzebowanie na prąd to ok 2700 kw na rok . Na chwile obecną miałem jedno spotkanie w celu wyceny i otrzymałem następującą propozycje
    Panele firmy Suntech 380 HC 9 szt. - ciężko w internecie znaleźć jakieś informacje na temat tych paneli
    Inwerter Solar 3.6 jednofazowy
    Montaż na dachu skośnym
    Koszt wyceny to 17 tysięcy

    Proszę o radę co o tym myśleć o tej cenie i zestawie i o rady na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji
    To prawie 5 tys zł za kWp więc drogo - dobra cena za porządny zestaw to ok. 4100 zł np

    https://www.olx.pl/oferta/instalacja...tml#f75f86dd28
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dorvex
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Mszana - Śląskie
    Posty
    37

    Domyślnie

    Dziękuje za rade teraz wiem w jakiej cenie szukać wykonawcy
    I dzięki za link do oferty

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    591

    Domyślnie

    Czy miało by sens montować takie coś: https://allegro.pl/oferta/panel-foto...35w-9241987755
    trzeba by tylko ich odpowiednio połączyć bo dają wyższe napięcie.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Czy miało by sens montować takie coś: https://allegro.pl/oferta/panel-foto...35w-9241987755
    trzeba by tylko ich odpowiednio połączyć bo dają wyższe napięcie.
    Nie mając żadnych informacji dodatkowych - nie, nie ma sensu. Co do wysokiej wydajności, w przeliczeniu na typowe panele moc ok 240W. Jak ktoś ma dużo miejsca, lubi niestandardowe rozwiązania i lubi się bawić samemu, to ok.

    I jeszcze pozostaje pytanie, czy przy on-grid te panele spełniają warunki dopuszczenia przez ZE.

    Tak swoją drogą - co z ludzmi jest nie tak? W ciągu ostatniego miesiąca już 2 osoby na wsi pytały mnie się o takie różne dziwne panele. Na moje pytanie o certyfikaty, które trzeba dostarczyć do ZE, obydwie osoby zrobiły wielkie oczy. Jedna z nich była już dogadana na transport. Fakt, tylko 2 kpln wyrzucone w błoto, ale nadal... co z wami jest nie tak?
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 25-06-2020 o 11:07
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarekmaz

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-642
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie na dachu od pewnego czasu Sharpy i jestem bardzo zadowolony z całej instalacji, nie miałem żadnych problemów a od pewnego czasu płacę tylko opłaty stałe

  20. #100

    Domyślnie

    Co na dzisiaj polecacie z paneli?

    Q.Cells 350W, EXE 345W 15 lat, EXE 345W 20 lat? Inne? Longi 350W?

    Potrzebuje do instalacji 19kWp
    PC wiec zużywam ok 15MWh rocznie
    dach niekorzystny nic na południe...
    tylko wschód i zachód
    Pozdrawiam!
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony