dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41

    Domyślnie

    Ale o co ci chodzi, ciężkie dni masz czy co?

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    Apeluję o spokój, zamiast się drapać powiedzcie lepiej z jakich zabezpieczeń wy korzystacie.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś z was miał styczność z panelami Bruk Bet BEM 370 Full Black (oraz falownikiem Spirvent)?
    Miałem wycenę wczoraj na 9 tych paneli plus ten falownik 3kW na kwotę ponad 19 tysięcy (montaż, okablowanie itd.).
    Ostatnio edytowane przez Stealth ; 08-02-2020 o 15:20

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Witam,
    Czy ktoś z was miał styczność z panelami Bruk Bet BEM 370 Full Black (oraz falownikiem Spirvent)?
    Miałem wycenę wczoraj na 9 tych paneli plus ten falownik 3kW na kwotę ponad 19 tysięcy (montaż, okablowanie itd.).
    Gdzie takie promocje dają?

    Spirvent to produkcja typowo na masówki (dotacje) - tanie jak barszcz i to jego główna zaleta.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Gdzie takie promocje dają?

    Spirvent to produkcja typowo na masówki (dotacje) - tanie jak barszcz i to jego główna zaleta.
    Jak to jest promocja to dam Ci namiary.
    Czy ok. 5 tysięcy za ten falownik to tanio jak barszcz to napisz ile faktycznie kosztuje bo pewnie mam złe źródło. Co do paneli to też wychodzą chyba coś ponad 800 zł/szt.
    Plus chyba zestawu jest taki, że wszystko jest polskie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Jak to jest promocja to dam Ci namiary.
    Czy ok. 5 tysięcy za ten falownik to tanio jak barszcz to napisz ile faktycznie kosztuje bo pewnie mam złe źródło. Co do paneli to też wychodzą chyba coś ponad 800 zł/szt.
    Plus chyba zestawu jest taki, że wszystko jest polskie.
    Daj koniecznie.

    5 000 za ten falownik to zdecydowanie za dużo.
    Spirvent 4kW 3F kosztowały rok temu na allegro nieco ponad 4 tysiące z oficjalnej dystrybucji.

    Generalnie 19k za instalacje 3kWp to mega drogo.
    Bruk Bet BEM 370 to nie LG żeby kosztowało po 800 zł. Nie ma renomy więc skąd ta cena? Frajerów szukają?.
    Q-Cells 350 Mono sprawdzona pozycja kosztuje mnie 630 zł...
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 08-02-2020 o 16:11
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  7. #47

    Domyślnie

    Ogólnie cała wycena wyszła ponad 19 tysięcy (za wszystko - moduły, falownik, okablowanie, stelaże, robocizna). Wiem, że drogo bo wychodzi ok. 6 tys. za kW.
    Na wstępie chciałem się dowiedzieć czy ktoś posiada te panele i falownik z tej firmy. Proponowano mi jeszcze panele QCells, MP Solar (oczywiście monokrystaliczne) o. 320 W.

  8. #48

    Domyślnie

    Bardzo drogo jak na takiej klasy sprzęt. U mnie podobnej wielkości (3,35kW) na QCells i Huawei to trochę ponad 15,5k.

  9. #49

    Domyślnie

    Miałem pięć firm, które robiły u mnie wyceny i zaczynały się od 14 500 do 19 400.
    Każdy oferent przedstawiał inne rodzaje paneli: Selfy, Bruk Bet, MP Solar, Exe Solar, Bauer, QCells. Co do falowników to przeważnie były to Growatt, rzadziej Fronius, SMA, Sofar, Spirvent.
    Tu zaczyna się dylemat. Co wybrać. Na pewno odpadają najdroższe oferty bo pięć tysięcy złotych różnicy to zbyt wiele.
    Im dłużej człek się zastanawia co wybrać tym większą trudność zaczyna mu to sprawiać.
    Ostatnio edytowane przez Stealth ; 08-02-2020 o 17:26

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To dlaczego zastanawiasz się nad ofertą za 19tys, skoro masz za 15tys ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    Bo szczerze sam nie wiem czym sie sugerować. Czy tylko ceną? Wiem, że to pierwsze na co się patrzy. Oferta ta z tych najtańszych opierała się na modułach MP Solar (mono połówki 330W) lub Q Cells (QPeak Duo też chyba 330W) i falowniku Growatt (3-fazowy 3kW).

  12. #52

    Domyślnie

    To jak tańsza na QCells to źle?

  13. #53

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się QCells i pewnie się na nie zdecyduję. Tylko dokładnie jeszcze model muszę wybrać - czy half cut-y czy zwykłe mono?

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tobiasz86

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Kod pocztowy
    38-481
    Posty
    290

    Domyślnie

    W jakiej cenie masz te qcells? Ja przed momentem zamówiłem 24szt Ja Solar 335w po 580brutto i do tego Fruniusa 6kW- myślę że mi to bez problemu uciągnie przy instalacji wschód-zachód.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz86 Zobacz post
    W jakiej cenie masz te qcells? Ja przed momentem zamówiłem 24szt Ja Solar 335w po 580brutto i do tego Fruniusa 6kW- myślę że mi to bez problemu uciągnie przy instalacji wschód-zachód.
    Nie będę kupował osobno paneli a cały system z modułami, falownikiem, kablami, robocizną itd. Jeszcze tylko wycena z firmy z Gdańska ....

  16. #56

    Domyślnie

    Mając wybór między polskimi panelami na które byście się zdecydowali?
    Bruk bet, MP Solar czy Selfa?

    ML System u mnie odpadł ze względu na zapisy gwarancyjne z koniecznością corocznego serwisu. Zostały Bruk-Bet i Selfa ?
    Ostatnio edytowane przez gam ; 12-02-2020 o 12:44

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał gam Zobacz post
    Mając wybór między polskimi panelami na które byście się zdecydowali?
    Bruk bet, MP Solar czy Selfa?

    MP Solar u mnie odpadł ze względu na zapisy gwarancyjne z koniecznością corocznego serwisu. Zostały Bruk-Bet i Selfa ?
    Jak cena taka sama to selfa.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  18. #58

    Domyślnie

    Cena praktycznie ta sama za komplet.

    Zestaw Selfa 320W mono 11 szt + falownik fronius Symo 3.0-3-M lub Huawei SUN 2000-3KTL-MO - 16900 komplet z montażem
    Zestaw Bruk-Bet 315 mono 12 szt + Huawei SUN 2000-3KTL-MO - 17300 zł komplet z montażem

    Czym wyróżnia się selfa nad brukbetem ?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stealth Zobacz post
    Plus chyba zestawu jest taki, że wszystko jest polskie.
    Ciekawe co w tych zestawach tak naprawdę jest polskiej produkcji.
    Np. w falowniku - co jest wyprodukowane w Polsce?
    Albo panel PV ? Ogniwa są produkowane w Polsce, ramki? czy coś innego?
    Czy jest to składane w Polsce?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał gam Zobacz post
    Cena praktycznie ta sama za komplet.
    Zestaw Selfa 320W mono 11 szt + falownik fronius Symo 3.0-3-M lub Huawei SUN 2000-3KTL-MO - 16900 komplet z montażem
    Zestaw Bruk-Bet 315 mono 12 szt + Huawei SUN 2000-3KTL-MO - 17300 zł komplet z montażem
    Huawei SUN 2000-3KTL-MO + Selfa 320W mono - 15 000 komplet z montażem - tak to wytarguj i będzie dobrze
    Cytat Napisał gam Zobacz post
    Czym wyróżnia się selfa nad brukbetem ?
    Brakiem nazwy Bruk-BET co ma kostka betonowa do paneli? A tak całkiem na poważnie to oglądałem linie produkcyjne i jakoś ta selfy zrobiła (subiektywnie) na mnie lepsze wrażenie. Generalnie mam odczucie, że selfa poważniej do tego podchodzi.

    A widziałeś ML System? też podobno produkują panele.
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony