dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szron w lodówce.

    Witam.
    Mam starą, 10-letnią lodówkę, bez No-frost. Gdy ustawię pokrętło chłodzenia na niższą temperaturę niż stopień "1", to tylna ścianka lodówki pokrywa się szronem.
    W zamrażarce wciąż zbiera się szron, ale to raczej normalne, że trzeba rozmrażać.
    Czy lodówka jest po prostu zepsuta?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Może wentylatorek zepsuty lub za pełna komora?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polena Zobacz post
    Witam.
    Mam starą, 10-letnią lodówkę, bez No-frost. Gdy ustawię pokrętło chłodzenia na niższą temperaturę niż stopień "1", to tylna ścianka lodówki pokrywa się szronem.
    W zamrażarce wciąż zbiera się szron, ale to raczej normalne, że trzeba rozmrażać.
    Czy lodówka jest po prostu zepsuta?
    Ja mam nastawione lodówki od 30 lat na 3 i zawsze tylnia ścina się szroni po czym rozmraża i spływa do zbiornika na agregacie gdzie odparowuje to taki system a co według ciebie powinno się dziać?

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie na 2 stopniu jest szron non stop, nie rozmraża się, nie spływa.
    A u Ciebie po jakim czasie szron się topi?
    Czytałam, że tak nie powinno być, dlatego pytam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polena Zobacz post
    Witam.
    Mam starą, 10-letnią lodówkę, bez No-frost. Gdy ustawię pokrętło chłodzenia na niższą temperaturę niż stopień "1", to tylna ścianka lodówki pokrywa się szronem.
    W zamrażarce wciąż zbiera się szron, ale to raczej normalne, że trzeba rozmrażać.
    Czy lodówka jest po prostu zepsuta?
    Jeżeli lodówka ma sprawny termostat i działa prawidłowo czyli się włącza i wyłącza to jest ok a szron to efekt schładzania produktów zawierających wodę, np. zupy , sałatki i/lub efekt schładzania nie dostatecznie wystudzonych produktów. Czyli porządnie studzić i szczenie przykrywać pokrywkami garnki czy folią talerze , w okresie świąt,przyjęć jak lodówka często pełna wycierać często tylną ściankę ręcznikiem papierowym a będzie Pani zadowolona.
    pozdrawiam Tomraider.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jak nie ma "No frost" czyli tylka ściana nie ma na dole rynienki i odpływu na zewnątrz , to wykroplona wilgoć spływa wewnątrz na dno, paruje i marznie powtórnie. Ten typ tak ma i trzeba z tym żyć. Co jakiś czas rozmrażać. Narastanie szronu jest też pochodną wilgotności w kuchni i w mieszkaniu/domu.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za rady

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony