dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy deweloper ma prawo stawiać takie warunki

Głosujących
1. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    1 100,00%
  • NIE

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zakup mieszkania - odmowa sprzedaży Garażu przez dewelopera

    Drodzy,

    Noszę się z zamiarem zakupu mieszkania od dewelopera. W inwestycji jest wyjątkowo mała ilość miejsc postojowych w garażu podziemnym - 0.7 miejsca na mieszkanie.

    Deweloper przekazał mi informację, że ze względu na małą powierzchnię mieszkania (poniżej 50m2) odmawia mi sprzedaży miejsca postojowego w garażu podziemnym w ramach realizowanej inwestycji (blok X), może natomiast sprzedać mi miejsce postojowe w garażu podziemnym wcześniejszego etapu przedsięwzięcia (blok Y). Bloki X i Y nie mają połączonego garażu, więc będzie to dosyć niewygodne.

    Argumentacja dewelopera jest taka, że w pierwszej kolejności miejsca postojowe w bloku X mają trafić do nabywców większych mieskzań bloku X, których obecność garażu w innym bloku może odwieść od zakupu mieszkania bardziej, niż nabywców mniejszych mieszkań.

    Czy taka praktyka jest zgodna z obowiązującym prawem, czy zgłaszać sprawę do UOKiK ? Wydaje się, że może być to traktowane jako nieuczciwa praktyka rynkowa, ale może być to tylko moja interpretacja.

    Dzięki piękne za wszelkie informacje w związku z powyższym.
    Ostatnio edytowane przez mrp1nk ; 27-12-2019 o 11:44

  2. #2

    Domyślnie

    sprzedający ma prawo przypisać miejsca postojowe do mieszkań.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzedający ma prawo ustalać zasady co i na jakich zasadach sprzedaje. Ty nie musisz kupować jak Ci zasady i ceny nie odpowiadają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony