dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Posadzka w Garażu. Pomocy

    Witam, panuję zrobić nową posadzkę betonowa w garażu 40m2. Obecnie mam wylany beton ok 8-10cm na niezagęszczonym żółtym piachu a że teren ma wysoki poziom wód wiec pasek został wypłukany i obecna posadzka siadła i popękała ponieważ nie ma tez zbrojenia. Co mam dać pod nową posadzkę ? Ubić warstwę tłucznia czy ubić warstwę piachu ? Dać jakąś folię? Jakie grube zbrojenie i jaka warstwa betonu ? Pomóżcie koledzy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    W jaki sposób woda wypłukała ci piasek, garaż stoi na "strumieniu"? Długo stal ten garaż?

  3. #3

    Domyślnie

    Garaż stoi ok 10 lat. Zaraz za garażem mam ogród który jest ok metr wyżej niz posadzka. Woda Ciśnie z ogrodu i podmywa mi posadzkę. Niekiedy jak długo pada to podłoga w garażu robi sie mokra. Planuje zrobić tez drenaż pod posadzka dla bezpieczeństwa.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kenvelo1991 Zobacz post
    Garaż stoi ok 10 lat. Zaraz za garażem mam ogród który jest ok metr wyżej niz posadzka. Woda Ciśnie z ogrodu i podmywa mi posadzkę. Niekiedy jak długo pada to podłoga w garażu robi sie mokra. Planuje zrobić tez drenaż pod posadzka dla bezpieczeństwa.
    NIe robi się drenaży pod budynkami, w tym pod garażami. Jeżeli to tak wygląda zacząłbym od zrobienie drenażu ale za garażem tak aby wyłapać wodę zanim podejdzie pod budynek, do tego uszczelnienie ścian fundamentowych od zewnątrz ciężka izolacją dopiero wtedy mozna myśleć o robienie posadzki. Rozkuć istniejącą zagęścić (gruz tam wrzucić) dosypać brakującego kruszywa i wylać nową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony