dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 113 z 113
  1. #101

    Domyślnie

    A jakies fachowe wyjaśnienie dlaczego tak trzeba ? Krokwie mam 20 cm ..ehh czeka mnie sporo wycinania ;/

  2. #102

    Domyślnie

    Jakby to wytłumaczyć. Na krokwie nabijesz Laty i zrobisz dach i mur nie będzie ocieplony. Rozumiesz? Całe zimno będzie „biło” Tobie w ścianę szczytową.

    Jak obetniesz te 20 cm to na to przykleisz styropian, który ociepli „wieniec” ściany szczytowej

  3. #103

    Domyślnie

    Tutaj masz ładnie to zobrazowane...
    https://kmario82.mojabudowa.pl/?menu...&id_kom=694079


    I dla spokoju zrób to nadproze nad oknami. Kup zwykle L-ki i będziesz miał spokój na lata. Po co ma coś pękać. To beton komórkowy na klej, nie cegła na grubą zaprawę jak u teścia...

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Jakby to wytłumaczyć. Na krokwie nabijesz Laty i zrobisz dach i mur nie będzie ocieplony. Rozumiesz? Całe zimno będzie „biło” Tobie w ścianę szczytową.

    Jak obetniesz te 20 cm to na to przykleisz styropian, który ociepli „wieniec” ściany szczytowej
    Widocznie jestem Tłukiem bo dalej nie rozumiem ... Po 1 W projekcie nie mam wienca na scianach szczytowych...wiec nie bede go robil... Po drugie przeciez pojdzie izolacja z Grafitu 20cm na sciany szczytowe z zewnatrz ...wiec nie bardzo rozumiem dlaczego wyciecie z gory 20 cm ma mi w tym pomoc Poprosze jak krowie na rowie dzieki

  5. #105

    Domyślnie

    Ale jeśli poddasze nieużytkowe, dach nie będzie ocieplany to według mnie jest teraz prawidłowo.

  6. #106

    Domyślnie

    Ok zrozumialem...dzieki wielkie za sugestie i obiecuje ze temat przemysle ...jednak tak jak pisze L.mark to poddasze nieuzytkowe ..typowy strych ...Prawidłowa izolacja bedzie w Stropie wiec nie bardzo widze sens takiego rozwiazania

    PS: Tego ktory wpadł na pomysl rozwijanej reklamy Styropianu która wyskakuje za kazdym razem odswiezenia strony powinni Upalować.
    Ostatnio edytowane przez kapelusz ; 31-05-2020 o 10:55

  7. #107

    Domyślnie

    No cóż każdy robi jak uważa
    Ja chciałem tylko pomoc
    Pamiętaj, że skos dachu jest od murłaty, czyli również tyczy się to pokoi na poddaszu.

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Nie masz w projekcie wieńca na tej murowanej ścianie szczytowej? To do czego ona jest zamocowana? Ja bym się martwił, że wytrzymałość takiej ściany bez wieńca jest żadna, ludziom wiatr potrafił przewrócić taką ścianę w trakcie budowy.

    Czemu nie zrobiłeś tej ściany z drewna, wysuniętej na grubość styropianu? Zaoszczędził byś na styropianie oraz wyeliminował mostek termiczny. Teraz masz mostek od wewnątrz. 24cm betonu komórkowego to równowartość około 5cm styropianu, więc od środka musiałbyś odpowiednio wysoko dać styropian, aby zniwelować ten mostek.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Nie masz w projekcie wieńca na tej murowanej ścianie szczytowej? To do czego ona jest zamocowana? Ja bym się martwił, że wytrzymałość takiej ściany bez wieńca jest żadna, ludziom wiatr potrafił przewrócić taką ścianę w trakcie budowy.

    Czemu nie zrobiłeś tej ściany z drewna, wysuniętej na grubość styropianu? Zaoszczędził byś na styropianie oraz wyeliminował mostek termiczny. Teraz masz mostek od wewnątrz. 24cm betonu komórkowego to równowartość około 5cm styropianu, więc od środka musiałbyś odpowiednio wysoko dać styropian, aby zniwelować ten mostek.
    Nie mam zaprojektowanego wienca na scianie szczytowej. Wg literatury fachowej taki wieniec moze byc pominiety w scianie szczytowej do wysokosci 3m ...u mnie jest na pograniczu... Ja bym osobiscie nie demonizował jakos braku wienca sciany szczytowej.. Zobacz Sebcio tez nie ma wienca... i pare osob jeszcze tez nie ma wienca... A jesli ktos decyduje sie na Obicie Drewnem zamiast murowac ? Tam nie ma wienca i czego to sie trzyma ? No bo przeciez nie bedzie spiete z wiezba bo ona musi pracowac Takze ja bym nie przesadzał

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    Ok zrozumialem...dzieki wielkie za sugestie i obiecuje ze temat przemysle ...jednak tak jak pisze L.mark to poddasze nieuzytkowe ..typowy strych ...Prawidłowa izolacja bedzie w Stropie wiec nie bardzo widze sens takiego rozwiazania

    PS: Tego ktory wpadł na pomysl rozwijanej reklamy Styropianu która wyskakuje za kazdym razem odswiezenia strony powinni Upalować.
    Jak masz typowy strych i nie ocieplasz dachu to musisz ocieplic szczytowke rownierz od srodka a wiec to nie jest wytlumaczenie ze skoro poddasze nie jest uzytkowe to mozna olac temat ocieplania szczytowki. Z wiencem dalbym spokoj to niska sciana co tam ma ja przewrocic jak juz dach bedzie. Sasiad buduje dom z uzytkowym poddaszen i tam szczytowka ma pewnie lekko 5m i jeszcze 2 okna na srodku i tez nie ma wienca a wieje u nas konkretnie i nic Mu nie przewrocilo.

  11. #111

    Domyślnie

    Brak wieńca Ok nie ma problemu, ale to docieplenie to istotna sprawa!

  12. #112

    Domyślnie

    Docieplenie tak jak najbardziej, wciaz jednak jest traktowane po macoszemu tym bardziej na nieuzytkowych poddaszach gdzie sciane murowana powinno sie ocieplic z obu stron.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    To moze ja cos powiem jako doswiadczony nieocieplacz bezwieńcowej ściany szczytowej
    Styropian 10cm na ocieplenie szczytow od srodka lezy na poddadzu juz pare lat, tak samo wełna 15cm ktora miala isc na szczyt. Tak sie sklada ze nie mam czasu aby to zrobic, moze kiedys znajde na emeryturze nic sie takiego nie dzieje, wysuwnice dachu opieraja sie na szczytach wiec wszystko jest polaczone, wieje u mnie konkretnie prosto na zschodnia sciane szczytowo. Odpukac w niemalowane ale wszystko sie trzyma, mostki sa przereklamowane bo kto zaglada do mojego dziennika to wie ile place rocznie za ogrzewanie. Ten styropian i welna na te szczytowki pewnie zwroci sie za 50 lat albo i wiecej. Co nie zmienia faktu ze gdybym mial wiecej czasu to bym to wszystko zrobil dla swietego spokoju.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony