dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 113
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Twój hosting zdjęć nie działa. Polecam darmowy OneDrive do tego celu.

    Nie uwzględniłeś jeszcze kilku ciekawych opcji:
    1. Fotowoltaika, dla 7800kWh instalacja 10kWp jak znalazł, Daniellos w swoim wątku zrobił ostatnio instalację za 2500zł/kWp przed dopłatami (dopłaty to 5000zł i odliczenie od podatku). Czyli w twoim przypadku da się zrobić za 25-30tys.
    2. PC + fotowoltaika.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Twój hosting zdjęć nie działa. Polecam darmowy OneDrive do tego celu.

    Nie uwzględniłeś jeszcze kilku ciekawych opcji:
    1. Fotowoltaika, dla 7800kWh instalacja 10kWp jak znalazł, Daniellos w swoim wątku zrobił ostatnio instalację za 2500zł/kWp przed dopłatami (dopłaty to 5000zł i odliczenie od podatku). Czyli w twoim przypadku da się zrobić za 25-30tys.
    2. PC + fotowoltaika.
    Rozważałem tą opcje ale szczerze watpie, żę powtórze wyczyn Daniellosa, który jest przekotem w tym swoim dzienniku. Druga opcja znacznie bezpieczniejsza. i pewnie docelowo bedzie u mnie tak to wygladac

    Zalogowałem się własnie w pracy na forum i rzeczywiście hosting nie działa. Dziwne bo na domowym Lapku normalnie zdjęcia się wyświetlają. Wróce do domu i to zmienie. Dzieki ACCel

    Jestem właśnie na etapie zamawiania materiałów na Wiosenny Start. Póki co to narazie Bloczek Betonowy, BK i Stal. Teraz jest dobra pora na kupno tego typu rzeczy bo mój "gość" od materiałów mówi ze beton podrożał z nowym rokiem aż 50 zł na tonie wiec lada moment podrożeją też bloczki.

    Mam tylko dylemat jeśli chodzi o wybór BK. Gładkie czy Pióro Wpust? Wiem ...pytanie banalne jednak Róznica niewielka bo 15 groszy na bloczku. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie BK na cały dom to 1030 sztuk to róźnica na poziomie 160 zł to żadna różnica . Pytanie tylko czy warto mimo wszystko ? Czy rzeczywiście poprawia to własciwosci cieplne ? czy to tylko CH ŁYT reklamowy ? Niby mniej kleju i paprania ... Ciekawy jestem waszych opinii.

  3. #23

    Domyślnie

    Poprawia, warto i ułatwia murowanie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wg mnie nie poprawia, a wręcz pogosza. Kiedyś bloczki były równiejsze, połączenie pióro wpust też i wszystko ładnie pasowało. Dzisiaj to nieporozumienie. Na pewno na pióro wpust idzie szybciej, zdecydowanie. Natomiast przy bloczkach z samym uchwytem jak kleisz je też pionowo to jest zdecydowanie szczelniej i mocniej! Tylko że z murowaniem schodzi dłużej. Natomiast jeżeli chciałbyś polecieć na pianę to bierz bez P-W, pianą psikniesz wszystko raz dwa, albo kompromis poziome na klej a pionowe na pianę.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Wg mnie nie poprawia, a wręcz pogosza. Kiedyś bloczki były równiejsze, połączenie pióro wpust też i wszystko ładnie pasowało. Dzisiaj to nieporozumienie. Na pewno na pióro wpust idzie szybciej, zdecydowanie. Natomiast przy bloczkach z samym uchwytem jak kleisz je też pionowo to jest zdecydowanie szczelniej i mocniej! Tylko że z murowaniem schodzi dłużej. Natomiast jeżeli chciałbyś polecieć na pianę to bierz bez P-W, pianą psikniesz wszystko raz dwa, albo kompromis poziome na klej a pionowe na pianę.
    No właśnie opinie są różne ale na chłopski rozum to wsuniety bloczek w bloczek bez żadnej spoiny będzie mniej szczelny niż bloczki miedzy którymi jest jakis klej. Co do piany to kusiło mnie to dosc długo ale Buduje z Prefbetu Śniadowo (Monopol podlaski), i o ile nie jest to bloczek jakos przesadnie krzywy o tyle Ytongowi moze herbate przynosić.cena za blok to 8,8 wiec cena warta pobawienia się z klejem. Piana by wchodziła w gre gdybym miał pewnosc ze nie bede musiał scierac każdej warstwy zeby złapać poziom bo to sie juz mija z celem

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ja właśnie robię rozeznanie w bloczkach i styropianie.

    Zgodnie z materiałami Solbetu ich bloczki P+W mają dokładność TLMB (najlepszą), za to bloczki gładkie mają dokładność TLMA (gorszą).

    Beton nie podrożał, u mnie jest po 205 (B15), 215 (B20), 225 (B25). Nie ma powodów aby drożał. Zresztą jak wszystkie inne materiały.


    Po ile masz bloczki?

    Edit: proprawka, zacząłem się sam wprowadzać w błąd oraz Was z tą dokładnością bloczków.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 08-01-2020 o 18:27
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #27

    Domyślnie

    Nie licz, że ściana, tj. bloczek + klej będzie szczelna. Dopiero styropian + siatka z klejem to zapewnia. Choć pewnie, jakby Kazien wykazał to i nie do końca.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Nie licz, że ściana, tj. bloczek + klej będzie szczelna. Dopiero styropian + siatka z klejem to zapewnia. Choć pewnie, jakby Kazien wykazał to i nie do końca.
    Ależ ja to dobrze wiem Takich rzeczy to mi tłumaczyc nie musisz Mowie tylko ze po chłopsku to wydaje się że bloczek z bloczkiem polaczony klejem bedzie szczelniejszy niz bloczek zblizony do bloczka

    Nie ma powodów aby drożał. Zresztą jak wszystkie inne materiały.
    Opłata energetyczna narzucona Betoniarniom która wchodzi od tego roku Musza sobie to gdzies odbic

    Po ile masz bloczki?
    (EDIT: w Sumie to zdecydowałem sie edytować ceny, żeby osoba ktora sprzedaje mi materiały nie miala przykrości )
    Ostatnio edytowane przez kapelusz ; 08-01-2020 o 20:07

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Niestety nie wiem czemu zacząłem to mylić, ale lepsza jest dokładność TLMB, a gorsza TLMA, więc bloczki P+W powinny być lepsze, chociaż jak się ludzie wypowiadają Solbet jest mało dokładny. Trzeba będzie jeszcze raz doczytać.

    Więc lepszym wyborem byłby P+W plus pianka.

    Mam jedną wycenę z lokalnej hurtowni na Solbet za 8,37 netto oraz H+H Silver za 8,21 netto.

    Ciekawe po ile był BK w lecie. Ktoś wie? I kiedy jest najtańszy. Pewnie styczeń-luty?


    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    Opłata energetyczna narzucona Betoniarniom która wchodzi od tego roku Musza sobie to gdzies odbic
    No ale prądu przy produkcji betonu to się niewiele zużywa, podejrzewam że będą chcieli sobie ceny podbić bo taki trend na rynku. Ale +50zł/m3 to byłby skandal (ponad 20%), ja bym się*trzymał z dala od tej betoniarni.
    Ostatnio edytowane przez ACCel ; 08-01-2020 o 18:37
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Mam jedną wycenę z lokalnej hurtowni na Solbet za 8,37 netto oraz H+H Silver za 8,21 netto.
    No więc u mnie sporo taniej
    Pomijając Bo sam na własne zyczenie robie z dziennika śmietnik
    Gdy mam czas to po pracy bawię się w Sketchupie...swoją drogą bardzo pomocne narzędzie. Tym bardziej, że jest wyskalowane i naprawde można wszystko sobie ładnie rozplanować Póki co efekt 2 godzinnej pracy Co myślicie ?





    PS: Podajcie jakis hosting co by zdjecia dobrze hulaly ? OneDrive -nie działa, Imageshack -działa ale wersja jest 30 dniowa i po tym okresie Kaput.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Na olx/allegro bloczki BK 24 są po 8-9zł brutto w klasie TLMB, więc będę się tam dowiadywał ile kosztuje transport.

    OneDrive działa niezawodnie od lat, chociaż nie przepadam za M$.
    Wygrywasz plik, potem wybierasz "osadź", wybierasz wielkość obrazu i masz linka.

    Ja zrobiłem cały projekt domu szkieletowego w Sketchupie, nowy dom robię na razie w Kazaplan/Kozikaza, dużo szybciej idzie, a wyposażenie mają dosyć bogate.
    Jak będę wymiarował dokładniej to zrobię w Sketchipie, albo zaimportuję od architekta.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Bloczki laczone na p+w po prostu beda miejscami nieszczelne i trzeba bedzie spoiny z zewnatrz mazac klejem. Przy klejeniu tez pionowych spoin sobie tego oszczedzisz. Z doswiadczenia powiem Ci ze przejechanie zdzierakiem z allegro za 40zl paru metrow biezacych bloczka zajmuje 1-2min i masz rowniutko pod piane. Kup sobie jedna puszke albo dwie na allegro z darmowa wysylka i zobaczysz, do kleju nie wrocisz tylko pamietaj ze przy pianie jest mniejsza grubosc spoiny!

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Bloczki laczone na p+w po prostu beda miejscami nieszczelne i trzeba bedzie spoiny z zewnatrz mazac klejem.
    Ja tam może dziwny jestem, ale od środka położyłem tynk. Co by zmieniło mazanie łączeń klejem?

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Tez sie zawsze nad tym zastanawiam. Jesli styro jest szczelne a czemu mialoby nie byc to chyba klej od zewnatrz nic nie daje. Fajny dziennik, bede obserwowal, gratuluje odwagi I trzymam kciuki za realizacje.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Bloczek 24cm to równowartość 5cm styropianu z tego co pamiętam. Nawet jak przez szczeliny grubości milimetra coś przejdzie to nie będzie to wiele energii.

    Styropian w małych kawałkach nie jest szczelny, naprawdę trzeba się postarać przy piankowaniu aby był.
    Ja zakładałem że tynki z obu stron załatwiają sprawę szczelności
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Imageshack -działa ale wersja jest 30 dniowa i po tym okresie Kaput.
    Po rejestracji na serwisie imgur.com zdjęcia nie znikają. One Drive co chwila zmienia linki do zdjęć, przez co osadzanie ich na forach jest bez sensu. Dziś obrazek się wyświetla, jutro już może się nie wyświetlać.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Jesli styro jest szczelne a czemu mialoby nie byc to chyba klej od zewnatrz nic nie daje.
    Nawet zakładając, że sama płyta styropianu jest szczelna, to łączenia płyt i styro z murem już nie. No, chyba, że się trafi idealną ekipę co idealnie na grzebień przyklei idealnie płyty i idealnie wypełni szczeliny między nimi. Ale ideały nie istnieją. Dlatego nie ma idealnie szczelnego domu i jak mieści się w 0,5 kubatury/h to mieści się w standardzie domu pasywnego.

    A co do fotek - czemu nie korzystać z hostingu Muratora?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mnie draznia wszelkie szczeliny w murze i przez nie po prostu wieje i to przerwa w przegrodzie czyli jakis tam mostek. Ja wszystko zaklejam, z reszta kazdy robi jak chce

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Mnie draznia wszelkie szczeliny w murze i przez nie po prostu wieje i to przerwa w przegrodzie czyli jakis tam mostek.
    Jakoś na termowizji nie widzę. Może dlatego, że tynk zakleił. Od zewnątrz niby styropian też przyklejony obwodowo i zapianowany - więc coś daje (choć nie wierzę, że idealnie).

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Być moze po prostu nie masz szpar i jest tak jak piszesz. Ale gdyby ktos Ci spapral elewacje czyt. np kleil na same placki i gdzies by sie dostawalo zimne powietrze to takie szpary bylo by na bank widac.
    Podsumowujac ja tylko zwrocilem uwage ze dzisiejsze bloczki na pioro-wpust czasami sa zlej jakosci i ta spoina jest "dziurawa", a chyba nikt nie chce miec dziur w nowym domu i wg mnie lepiej murowac z bloczkow bez PW, po mimo tego ze sam w obydwu budynkach mam bloczki z PW.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony