dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 113
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ja myślę że opcja nr 2, będzie miała bardziej mośny strop. Może warto by było to dać komuś do przeliczenia i zapłacić jemu te 500zł niż kierbudowi który chce trochę Cię naciągnąć?
    Druga sprawa to nie mozesz porównywnać ceny za zwykłe drewno do wiązarów bo to inna klasa materiału i konsturkcji. To tak jak np renault i audi wiązary są z suchego, struganego i frezowanego drewna, które kosztuje prawie 2x tyle co zwykła tarcica. No i montaż wiązarów masz w jeden dzień i w tym wszystkie koszty. Wujkiem na pewno wyjdzie taniej, ale to co innego. Aha i pamiętaj że przy wiązarach masz projekt w cenie, więc już zyskujesz te 500zł, a kierbud robi tylko wpis w DB że jest zmiana na wiązary wg osobnego projektu.
    Własnie najbardziej w tej calej sytuacji wkurwia mnie Kierbud...struga znachora a tak naprawde ... przedstawilem mu dwie koncepcje -duzo lepiej zrobione niż w jego założeniu... On sie zgodził i krzyczy 500 zł... ehhh no ale i tak pewnie mu zaplace bo wole wydac 500zł i nie miec slupow na strychu.

    Jasna sprawa z jakoscia drewna miedzy tradycyjną wiezba a wiazarami No ale roznica w PLN-ach jest zaaaa duza jak dla mnie Dodatkowo ..zrobilem juz fundament pod podciag takze zostaje przy Wiezbie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Wyceny wiązarów są ostatnio absurdalne. Co innego jak zrobisz je sam, mógłbyś wtedy wyeliminować środkowy fundament. Ale już za pozno

    Ja bym wybrał opcję sztywniejszą, jak będzie pełne deskowanie to obojętne, jak nie to opcja 1 wydaje się sztywniejsza. Opcja 2 chyba jest prostsza w wykonaniu.
    Prawdopodobnie bedzie pelne deskowanie bo stawiam dom na gorce i jest u mnie dosc wietrznie... takze dla pewnosci wole zadeskowac. Mi tez druga opcja wydaje sie stabilniejsza i latwiejsza.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Nie bierz opcji 1. Bedziesz musial dac bardzo dlugie szpilki do murlaty poza tym wiercic w pionie w belkach stropowych potem miedzy belkami cos wstawiac/murowac kupa bezsensownej roboty. Znajomy tak ma i slabo to wyglada. Zdecydowanie opcja nr 2 przykrecasz murlate potem na ziemii skrecasz sobie cos ala wiazar z krokwi i belek stropowych i wrzucaz na dach juz gotowe. Niedaleko mojej budowy tak wlasnie robili dach.
    Tez tak mysle ze opcja nr 1 to sporo wiecej roboty... zastnawiam sie tylko nad sensem tej murłaty pod spodem ? NIe lepiej byloby krecic belki stropowe do golego wienca ? ta murłata wydaje mi sie tam wrecz destabilizująca konstrukcje .. no bo Belki stropowe stabilniej by lezaly na wiencu niz na murlacie 14x14. Jedyny jej plus to ze bylaby dooobrze zakotwiona do wienca...

  3. #83

    Domyślnie

    Murlata wyrownuje i rozklada naprezenia. Krokwie opierajace sie o krawedz wienca moglyby go wykruszyc. Poza tym latwiej jest zrobic polaczenia krokwi i belek z drewniana murlata niz do betonowego wienca. Belkami stropowymi bym sie nie przejmowal w rozwiazaniu nr 2 moim zdaniem bardziej destabilizujace jest rozwiazanie nr1 poniewaz murlata zamiast lezec solidnie na wiencu cala plaszczyzna to lezy w powietrzu opierajac sie tylko na belkach . Zaraz zacznie sie kombinacja z tak dlugimi szpilkami i jak zrobic zeby staly idealnie pionowo itd. Przy tych wszystkich zmianach przypilnuj tez na jakiej wysokosci beda jetki zeby sie nie okazalo tak jak u mnie ze jetki konstruktor dal 80 cm od belek stropowych i z strychu o wys 2m zrobil calkowicie nieuzyteczne poddasze.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Murlata wyrownuje i rozklada naprezenia. Krokwie opierajace sie o krawedz wienca moglyby go wykruszyc. Poza tym latwiej jest zrobic polaczenia krokwi i belek z drewniana murlata niz do betonowego wienca. Belkami stropowymi bym sie nie przejmowal w rozwiazaniu nr 2 moim zdaniem bardziej destabilizujace jest rozwiazanie nr1 poniewaz murlata zamiast lezec solidnie na wiencu cala plaszczyzna to lezy w powietrzu opierajac sie tylko na belkach . Zaraz zacznie sie kombinacja z tak dlugimi szpilkami i jak zrobic zeby staly idealnie pionowo itd. Przy tych wszystkich zmianach przypilnuj tez na jakiej wysokosci beda jetki zeby sie nie okazalo tak jak u mnie ze jetki konstruktor dal 80 cm od belek stropowych i z strychu o wys 2m zrobil calkowicie nieuzyteczne poddasze.
    Noo dobra przekonałes mnie plus do tego pomyslalem ze jak bedzie murłata to zawsze bedzie wiecej miejsca na welne i instalacje typu REKU

    Zastanawiam się tylko jak dobrze polaczyc krokwie i belki z murłatą ? W rozwiazaniu nr 2 widac tam kątowniki przytwierdzone do krokwi i belki ale wydaje mi sie jakies słabe.

  5. #85

    Domyślnie

    Polaczenie to juz zaprojektuje Ci osoba ktora bedzie to przeprojektowywala. Sa specjalne laczniki stalowe krokiew murlata sa gwozdzie krokwiaki sa wkrety ciesielskie. Mozliwosci jest wiele ale to juz decyzja konstruktora.

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miror

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W opcji nr. 1 i tak musisz podeprzeć te platwie po srodku najlepiej po 2 slupy na platew. Cieśla doda pewnie platew środkową. Wydaje mi się że mniej roboty z opcją nr. 1 i mniej drewna ale ciesla nie jestem. Stary cieśla pewnie zaproponuje opcje 1. Czy te 4 slupki na serio aż tak zepsują praktyczność poddasza?

  7. #87

    Domyślnie

    Siemacie Ludzie

    Dawno mnie tutaj ...a ze zabrakło prądu (czyt. Totalnie zajechalem się fizycznie) i robie sobie dzien przerwy to wrzucam aktualizacje.

    DACH

    Generalnie wiezba stanela na tym ze robie rozwiazanie nr 2 z poprzednich postów. Ostatecznie Wzialem Belki 24/6cm podwojne i posrodku skrecana krowkiew. Wiezba ma byc jutro i w sobotę wrzucamy na dach


    POSTĘPY

    Po zalaniu chudziaka przyleciały bloczki z Prefbetu z Sniadowa. Myslalem (chyba jak kazdy) o ytongu ale zdecydowala cena.

    Wieczorem jeszcze laserem skontrolowalem poziomy. Wyszlo rowno w 3 rogach. W jednym rogu była roznica 4-5 mm takze luz.


    Po paru dniach wygladalo to tak...






    PORAZKA WIENIEC

    Po szybkim wymurowaniu praktycznie całej kondygnacji przyszedł czas na pierwsze schody... SZALOWANIE WIENCA.
    Pokonało mnie szalowanie wienca - a praktycznie brak przygotowania do szalowania. Kupilem w OBI jakies smieszne rusztowanie warszawskie za 45 zł ramka. Dziadostwo straszne ...ramki cienkie i latajace jak Dziwce kolana... Strach na tym było ustac na wysokosci 2metrow. Tesciu przywiozl tez pare ramek duzo lepszych ale przekladanie non stop desek nas wykonczylo... Poczatek szalowania to tragedia. Blaty ciezkie Do szalowania łacznie z nadprozami miejscami az 54 cm wiec było co dzwigac... Sobota dwa blaty przyczepione ...chwila zwatpienia i pas... Musialem wracac do pracy wiec tydzien przerwy bo tesc sam nie da rady... pozniej zwiatpienie jak to ogarnac ...a oto ten MOMENT



    Po jednym dniu rozmyslan szybka decyzja . Wynajmuje rusztowanie elewacyjne na tydzien i jade z tematem. Udało znalezc mi sie 55 mb rusztowania na cały dom z dowozem i rozladunkiem za 500 zł i bez zastanowienia umowilem na nastepną sobotę... Rusztowanie przyjechało i po 3 dniach z dosc mocnym tempem wyglada to tak...




    Oczywiscie nie obyło sie bez problemow... Zabrakło mi betonu podczas zalewania...musialem zle obliczyc albo betoniarnia poleciala w kulki.... Zabraklo mi jakies 2 metry wienca... Musielismy z tesciem dorobic dwie betoniarki i teraz przyznam sie szczerze zastanawiam sie czy nie bedzie problemow bo na bank nie uzyskalismy b25 z betoniarki...

    Aaa po pracy i opuszczeniu nerwow...czas na Piwerko i Relax z majstrem



    ps: Tu widac spadek mojej dzialki


    Pozdro

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ale przypakowałeś na tej budowie

    Niezłe postępy, ile czasu murowaliście?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #89

    Domyślnie

    Hehe akurat powiem ci ze schudlem z 10 kg Troche nerwowo czasami mnie to wszystko zzera ale staram sie luzowac kiedy moge Murowalismy ze 2 tygodnie z lekkimi przerwami

  10. #90

    Domyślnie

    Po ile brales prefbet?tez murowalem z tych bloczkow i dla mnie material slaby. Fakt,najtanszy z mozliwych jednak bloczki slabe. Przestrzegam Cie przed braniem prefbeta na dzialowki. Bloczki 12 cm sa po prostu tragiczne grubosc od 11 do 12 w dodatku powierzchnia boczna pofalowana.

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A dlaczego oszczędzacie w tym miejscu? Ja kupiłem H+H pióro-wpust, w klasie TLMB (1-1,5mm dokładności), żeby nie było niespodzianek, nawet jakbym sam nie murował
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  12. #92

    Domyślnie

    Teraz to moge przyznac Ci racje i calkowicie sie zgodzic. Jednak czlowiek budujac cos pierwszy raz w zyciu nie jest w stanie przygotowac sie idealnie. Od poczatku chcialem murowac ze spoinami pionowymi rok temu byl taki boom ze gladkie byly dostepne tylko h+h i ten prefbet. Solbet na tamten czas byl niedostepny w moim regionie. Sprzedawca odradzil gladki h+ h i polecil wlasnie prefbet. W sumie to wieksze zarzuty mam do 12tek 24 w miare rowne plaszczyzny ok tylko co ktorys zamiast 24 to mial 23.5 na szerokosci. Jednak tak jak pisalem 12tki to tragedia. 8 warstw dzialowek mam wymurowanych z solbeta i te rowniutkie ze zamiast tynku mozna zaciagnac tylko klejem ale gorne 4 warstwy z prefbetu i jest po prostu tragedia.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Teraz to moge przyznac Ci racje i calkowicie sie zgodzic. Jednak czlowiek budujac cos pierwszy raz w zyciu nie jest w stanie przygotowac sie idealnie. Od poczatku chcialem murowac ze spoinami pionowymi rok temu byl taki boom ze gladkie byly dostepne tylko h+h i ten prefbet. Solbet na tamten czas byl niedostepny w moim regionie. Sprzedawca odradzil gladki h+ h i polecil wlasnie prefbet. W sumie to wieksze zarzuty mam do 12tek 24 w miare rowne plaszczyzny ok tylko co ktorys zamiast 24 to mial 23.5 na szerokosci. Jednak tak jak pisalem 12tki to tragedia. 8 warstw dzialowek mam wymurowanych z solbeta i te rowniutkie ze zamiast tynku mozna zaciagnac tylko klejem ale gorne 4 warstwy z prefbetu i jest po prostu tragedia.
    24BK Prefbet bralem po 8,8 zł takze tanio...i sklamalbym jesli narzekalbym na jakosc tych 24cm...Wiadomo zdarzaly sie krzywe ale bez przesady.Natomiast tymi 12takmi mnie zmartwiles...zakupilem ich 5 palet... i teraz sie zastanwaiam czy by ich nie zwrocic i kupic cos innego jak ma byc taka tragedia

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapelusz Zobacz post
    24BK Prefbet bralem po 8,8 zł takze tanio...i sklamalbym jesli narzekalbym na jakosc tych 24cm...Wiadomo zdarzaly sie krzywe ale bez przesady.Natomiast tymi 12takmi mnie zmartwiles...zakupilem ich 5 palet... i teraz sie zastanwaiam czy by ich nie zwrocic i kupic cos innego jak ma byc taka tragedia
    don't worry, grubszy grzebień do kleju, łapiesz pion np tylko do wnętrza pokoju w którym jesteś i tyle, będzie dobrze. Materiały innych firm też nie są idealne, myslę że cena zrekompensuje Twoje trudy.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    don't worry, grubszy grzebień do kleju, łapiesz pion np tylko do wnętrza pokoju w którym jesteś i tyle, będzie dobrze. Materiały innych firm też nie są idealne, myslę że cena zrekompensuje Twoje trudy.
    To nie jest kwestia grubosci grzebienia a taka ze powierzchnia boczna jest pofalowana i nie ma plaszczyzny ciezko zlapac pion na 1 warstwie jak powierzchnia boczna to banan i poziomica sie buja. Bloczki mocno roznia sie na grubosci. Niby tynk przykryje ale przy murowaniu strasznie drazni. Solbet na dzialowki byl 20 gr drozszy i bloczki ladne rowne. W prefbecie sporo bylo popekanych.
    Jesli masz mozliwosc to wymien na solbeta.
    Mysle ze 20 gr roznicy nie zrekompensuje tych trudow. To nie jest zadna oszczednosc.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Są różne nierówności 20gr to faktycznie żadna różnica ale nie widziałem tutaj podanych żadnych kwot. Jeżeli ktoś się decyduje na tańszy materiał wiedząc że jest gorszej jakości to różnica w cenie musi być na tyle duża aby to przeszło. Są też klasy trzymania wymiarów przez bloczki, to jedna z ważniejszych rzeczy przy zakupie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #97

    Domyślnie

    Sobota 23.05.2020 r.

    Wczesnym rankiema dokladnie 7:30 rano zjawila sie wiezba na działce i doslownie 10 minut pozniej zjawila sie wczesniej skrzyknięta ekipa z Jeepa (bracia - teść - Wujo Dekarz). Jako ze wiezba swoje wazyła i zamiast dzwigu była siła w ludziach zdecydowalismy sie bić krokwie na wieńcu i ustawiać do pionu. Generalnie początek był niemrawy ale po około 10 h wygladało to tak





    PS: Dobrze ze wybralem drewno swierkowe bo nie wiem jak bysmy wciegneli te belki stropowe 24cmx6cmx11m. Swierkowe były masakrycznie ciezkie a co dopiero Sosnowe

    Wieczorem Taka mini wiecha z wszystkimi pomagierami a w niedziele zasluzony odpoczynek i Kac.

    Poniedzialek 25.05.2020 r.

    Od rana zaczelismy skrecac cała wiezbe i murować sciany szczytowe. W ostatniej chwili zdecydowalem sie na okna na strychu zeby doswietlic poddasze... Nie wiem czy to dobry zamysl ale co mi tam ...Najwyzej je zamuruje Przyznam się bez bicia ze nawet zrezygnowalem z nadproza nad oknami szczytowymi ...troche z lenistwa a troche za namową tescia ktory twierdzi ze on tez tak zrobił 18 lat temu dwa okna na poddaszu i nic mu nie peka...pozyjemy zobaczymy (hehe to chyba nie bedzie gwiazdkowy dziennik na FM )

    Mniejsza z tym...po około 3 dniach (murowanie szczytow to mordęga) wygladało to tak...



    Piątek 29.05.2020 r.
    To przykręcanie jetek na śruby 12mm...(wielu ludzi tnie pręt i skreca go srubami- ja poszedlem w sruby zamkowe 12mm - troche drozej ale bez ciecia i innych wygibasow) i obrzynanie krokwi do okapu. Generalnie okap wyszedl mi 72 cm wiec mysle ze spoko.

    Dzisiaj 30.05.2020 r.
    Początki deskowania... 5h pracy i wyglada to tak...


    Więcej grzechów nie pamietam

    PS: A tu zdjęcie srodka



  18. #98

    Domyślnie

    Elegancka wiezba. Sprawnie Ci idzie to budowanie. Brak nadproza nad oknem jeszcze by uszedl ale widze powazniejszy blad. Nie zostawiles miejsca na styropian pomiedzy gora krokwi a wierzchem sciany szczytowej.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Elegancka wiezba. Sprawnie Ci idzie to budowanie. Brak nadproza nad oknem jeszcze by uszedl ale widze powazniejszy blad. Nie zostawiles miejsca na styropian pomiedzy gora krokwi a wierzchem sciany szczytowej.
    Nie wiem czy dobrze rozumiem...w sensie ze sciana szczytowa powinna byc nizej wymurowana ? Powiem szczerze nie zostawilem bo totalnie nie mialem pojecia ze tak trzeba

  20. #100

    Domyślnie

    Trzeba....
    Możesz to poprawić. Dwie deski jako prowadnica i załatw sobie aligatora do cięcia pustaków.
    Krokwie masz wysokie na 18 cm? To ścianę musisz obniżyć o te 18 cm.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony