dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Lightbulb Dziennik o tym jak okiełznać pochyłą działkę

    Cześć

    Chciałbym przekazać wielkie wyrazy uznania i podziwu dla osób, które podjęły się budowy domu czy to siłami własnymi czy z pomocą ekip. Myślę, że wiele osób, które mają taką decyzję jeszcze przed sobą chciałoby zobaczyć dziennik, który zabierze nas na pokład już na etapie tworzenia koncepcji, a szczególnie takiej na ujarzmienie spadku na działce. Chciałbym jak wiele osób z tego klubu przede mną zrealizować dom jak najprostszy w budowie, a dający wielką satysfakcję z jego realizacji.

    Wstępne założenia co do projektu domu:
    - strop gęstożebrowy Recton (osoba z mojej rodziny zna ten system i ma z nim doświadczenia),
    - dach dwuspadowy (jak najprostszy) o nachyleniu 35-45°,
    - chcielibyśmy mieć spiżarkę jako alternatywa dla piwnicy,
    - ze względu na działkę, która nie rozpieszcza wymiarami chciałbym mieć w bryle budynku garaż 1 stanowiskowy (jeżeli by się udało to 2),
    - prawdopodobnie ze względu na chęć zaadaptowania walorów i wad działki będzie to projekt indywidualny,
    - chcemy zrealizować projekt jak najbardziej budżetowo więc wszelkie elementy, które ten koszt podnoszą, a nie są konieczne z projektu wyrzucimy,
    - ogrzewanie gazowe,
    - w pierwszej kolejności chcemy wykończyć niezbędne nam do życia pomieszczenia i wyprowadzić się z wynajmowanego mieszkania,
    - wykończenie pomieszczeń zakładamy budżetowe bez wodotrysków byle przestać płacić za wynajem,
    - pomieszczenia na poddaszu będziemy robić etapowo gdy pozwoli na to budżet,
    - jak najprostsze metody wykonania budynku,
    - działka jest położona 500m od autostrady i w oddali przelatują samoloty więc również izolacja akustyczna będzie istotna,
    - orientacja działki, wjazd od strony południowej, a spadek działki w stronę północną tutaj chcemy się dobrze zastanowić jak to rozsądnie zrobić.


    Z projektów, które wpadły nam w oko to:
    Z237 - https://z500.pl/projekt/209/Z237,wsp...-wykuszem.html
    Z238 - https://z500.pl/projekt/210/Z238,wyg...na-2-auta.html

    Znajomy również polecał projekty z wizją jednak on wychodził z założenia, że wkłada pieniądze i mieszka jak mu się marzy:
    https://projektyzwizja.pl/

    Chcielibyśmy dom o nowoczesnej bryle, a marzeniem był zawsze dom parterowy, jednak chcemy iść na kompromis ze względu na działkę jaką wybraliśmy.

    Działka ma według moich szacunkowych wyliczeń spadek 9-12,5%/ 9-12,5 (cm/m)/ 5-7°
    Czytałem tutaj w wielu wątkach na forum by z działką nie walczyć tylko wykorzystać jej naturalne predyspozycje.

    Wymiary działki:

    Nachylenie terenu:

    południe:

    północny wschód:

    Północny zachód 1:

    Północny zachód 2:

    Północny zachód 3:


    Pierwsze pytanie do was drodzy forumowicze:
    Z waszych doświadczeń i wiedzy jaki fundament będzie tutaj najrozsądniejszy?

    Wszelkie inne porady, sugestie czy krytyczne komentarze co do jakiegokolwiek tematu związanego z budową mile widziane!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Siema. Taka dzialka az sie prosi aby czesc domu umiescic w ziemi. Fajnie jakbys ta dzialke zamodelowal sobie w sketchupie i narysowal gdzie jest droga/wjazd itp.
    Tutaj masz wg mnie idealny projekt na taka dzialke, musialbys tylko na gorze dokleic garaż https://www.extradom.pl/projekt-domu...BoCuXYQAvD_BwE
    Fundament to w takim przypadku moze byc nawet plyta fundamentowa ktora bedzie potrzebowala tylko w polowie opaske przeciwwysadzinową i mozna ja szczelniej połączyc z izolacja przeciwwilgociową scian pod ziemia.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Równie dobrze fundament schodkowy da radę jeśli kształt budynku będzie go wymagał (chyba, że wymiary pozwolą na zrobienie zwykłej ławy + wymurowanie z bloczków wyżej).

    Ładna okolica, widoki będą piękne

  4. #4

    Domyślnie

    Świetny pomysł z tym projektem, bardzo nam się spodobał.
    Ogólnie oglądałem projekty "na skarpę" jednak większość jest z garażem lub na działki w których bardziej jest stok niż skarpa.
    Czy są jeszcze jakieś inne warianty lub projekty podobne? Bo szukałem na internecie i nie mogę nic w ten deseń znaleźć.


    Poniżej zdjęcia ze sketchup nie mam niestety opcji eksportu w innym formacie niż png w wersji programu web za darmo więc wrzucę poglądowo co już udało mi się zrobić:

    Bramę odsunąłem o 4m, jednak myślę, że można o 3m bo nie zakładam okien w garażu od strony sąsiada.
    Szerokość bramy na 4m, żeby się autem złamać bo może być ciężko w tym miejscu przy wąskiej drodze (nie wiem jak to wpłynie na koszt samej bramy - do weryfikacji).










    Co do fundamentów lub płyty to zadam jeszcze kilka pytań - bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    Przyznam szczerze, że płyty w ogóle nie brałem pod uwagę bo wydawało mi się, że schodkowe to będzie mus na pochyłej działce.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Spadek masz konkretny. Fajnie jakbys jeszcze dorysowal wymiary dzialki i strony swiata, wtedy by bylo wszyatko jasne. Masz tam jakies granice zabudowy?
    Jak zrobisz dom na plycie to go budujesz jak zwykly tylko czesc bedzie pod ziemia i bez okien (chociaz mozesz zamontowac doswietla). Jak zrobisz plyte to od tego robisz tylko troche podparty taras i po temacie. Bedziesz mial normalnie plasko jak w zwyklym domu. Taka dzialke trzeba mądrze podzielic na strefy zeby ja w ogole wykorzystac. Z tym garazem musisz tez dobrze przemyslec. Część domu bedzie pod ziemia wiec odpada wykonczenie, wystarczy folia kubelkowa. No i tam gdzie bedzie spizarnia mozesz nie dac izolacji na sciane albo mniej - bedzie naturalnie chlodno.
    Tak czy siak powinienes zrobic projekt i indywidualny, wtedy bedziesz mial dokladnie to co chcesz. Popytaj na forum, ktos Ci poleci niedrogiego projektanta. Bardzo jestem ciekaw samorobnej budowy w takich warunkach. Sam bym chcial to robic

  6. #6

    Domyślnie

    Będę obserwował. Powodzenia.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak dobrze zrozumiałem to wjazd masz od strony południowej i leci Ci dość duży spadek w stronę północną. seba podesłał fajny projekt tyle że wtedy salon masz od północy. Praktycznie na masz szans aby domek jakoś fajnie na tym ułożyć. Przez ten spadek i wjazd z tej a nie innej strony trzeba się otwierać oknami na północ gdzie słoneczka za wiele nie będzie. W lato z rana słońca trochę będzie a w zimie nic. Słońcem się też nie dogrzejesz w zimie więc polegać musisz tylko na systemie grzewczym.
    Co do projektu to może coś takiego https://www.tooba.pl/projekt-domu-Jaworzynka-dw-TCI-945, domek z jednej strony przysuwasz do granicy na te 4m by z drugiej zrobić sobie zjazd dla samochodu. Taras możesz zrobić szerszy na 4m by pod spodem go zrobić jako piwnica i garaż. No chyba że piwnica pod salonem uda się na garaż zrobić. To już jest kwestia architekta by zrobić to dobrze. Przy takim nachyleniu działki piwnica i tak sama z siebie wyjdzie więc żal byłoby jej nie zrobić. Trochę przez to więcej roboty, ale za to wydaje mi się że będzie lepiej. Decyzja i tak należy do Ciebie.

  8. #8

    Domyślnie

    Szczęśliwego nowego roku! Oby każdemu w tym nowym roku było "z górki"!

    Działam w Sketchup dalej, dodałem rozmiary działki, "kompas" i umiejscowiłem działkę pod kątem względem stron świata aby oddać to jak jest usytuowana w rzeczywistości (odchylenie 12 stopni).

    Gdyby komuś się kręciło jeszcze w głowie to mam również wersję do góry nogami:


    Zrobiłem również wizualizację granic w których mogę się budować w związku zachowaniem minimalnych odległości od granicy działki.



    Tutaj jeszcze komplet:

    Odwrócone:


    Od strony południowej mam drogę gminną i tam należy zachować odległość 6m od granicy działki.
    Od strony wschodniej 3m, od zachodniej 4m, północnej 4m.
    Jeżeli mamy tylko okna dachowe, a brak okien w ścianach budynku to również muszę się odsunąć o 4m?

    @sebcioc55
    Co masz na myśli przez dobre przemyślenie garażu i stref na działce? Czy widzisz jakieś zagrożenia?
    Pierwotnie planowałem garaż wewnątrz budynku jednak teraz w związku z koncepcją, którą podlinkowałeś skłaniam się ku garażowi osobno (zrealizowanym w tym magicznym czasie "później").
    Marzyła się nam piwnica więc ten pomysł ze spiżarka z naturalną temperaturą jest świetny.
    Ściany wewnętrzne spiżarki odizolowuje się od reszty pomieszczeń?
    Pewnie ogrzewania podłogowego w takim wypadku w spiżarce nie przewidujemy?

    Zaraz piszę na forum pytanie co do projektanta.

    @Apacer
    Dzięki za informacje, ten widok nas własnie urzekł.
    Pewnie się coś niżej jeszcze wybuduje ale jak to mówią chwilo trwaj

    @key1
    Bardzo dziękuję liczę również na uwagi jeżeli znajdziesz czas i będziesz mieć ochotę się wypowiedzieć.

    @kamilb1987b

    Tak to mniej więcej wygląda. Bardzo ciekawa koncepcją pod taką działkę z wjazdem na tył.
    Tak właśnie myślałem, ze ta piwnica tak czy siak wyjdzie dlatego nie chcę z działką walczyć tylko wykorzystać jak najlepiej to co oferuje.
    Przy projekcie, który podlinkowałeś za pewne zjadły by mnie koszty więc odpadam w przedbiegach.
    Chciałbym projekt zrealizować samodzielnie z pomocą rodziny i wydaje się, że projekt zbyt odbiega od tych założeń jakie mam aby było jak najprościej.
    Oczywiście to co jest proste dla kogoś z dużym doświadczeniem i umiejętnościami dla mnie może być nie do przeskoczenia dlatego mam oczywiście na myśli to co w moim wypadku jest łatwiejsze do zrealizowania.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Rozumiem obawy ale popatrz na to pod tym względem że domek jest na rzucie prostokąta czyli prosty w budowie. Piwnica i tak sama z siebie wyjdzie więc masz dodatkowy jeden strop. Nie będzie to aż takie trudne jakby się wydawało. Oczywiście wiąże się to z murowaniem ścian piwnicy, ale można ją zrobić niewysoką, na 2,2m może wystarczy, co przy pochyłej działce i tak będziesz musiał zrobić. Na pewno łatwiej wybrać ziemię, zrobić ławy, wymurować ściany fundamentowe niż bawić się choćby z fundamentem schodkowym. Dach w tym projekcie zrobiłbyś bez tych wykuszy i po sprawie. Przy dużym nachyleniu działki zabawa w budowanie i tak będzie trudniejsza niż przy w miarę równej działce, więc trzeba się uzbroić w dużą porcję samozaparcia i do roboty.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    Jeżeli mamy tylko okna dachowe, a brak okien w ścianach budynku to również muszę się odsunąć o 4m?

    @sebcioc55
    Co masz na myśli przez dobre przemyślenie garażu i stref na działce? Czy widzisz jakieś zagrożenia?
    Pierwotnie planowałem garaż wewnątrz budynku jednak teraz w związku z koncepcją, którą podlinkowałeś skłaniam się ku garażowi osobno (zrealizowanym w tym magicznym czasie "później").
    Marzyła się nam piwnica więc ten pomysł ze spiżarka z naturalną temperaturą jest świetny.
    Ściany wewnętrzne spiżarki odizolowuje się od reszty pomieszczeń?
    Pewnie ogrzewania podłogowego w takim wypadku w spiżarce nie przewidujemy?
    liczą śię okna w elewacji, dach możesz mieć cały przeszklony
    No garaż musisz tak przemyśleć żeby miało to ręce i nogi i nie zabiło kosztami. Nie wiem jaki planujesz, ale poniżej przyjąłem jednostanowiskowy. Strefy - tutaj chodzi mi o np w jednym miejscu zrobienie muru oporowego aby mieć trochępłaskiego na działce. Najlepiej to zrobić na poczatku przy okazji innych prac ziemnych.
    Z garażem musisz najbardziej pomyśleć bo na działce jest mało miejsca.
    Sciany w spiżarce od środka powinny byc zaizolowane zeby nie wychładzać reszty pomeiszczen, albo raczej zeby reszta nie grzała spiżarki! Najlepiej zrobić działówki z GK i dać w środek dobrą wełnę. Ogrzewania podłogowego z zasady się w spiżarni nie daje

    Tak na szybko na podstawie Twoich wymiarów ustawiłem ten dom z projektu który podlinkowałem. Tak to wygląda, sketchup pozwoli Ci idealnie dopasować dom do działki. Nie wszystko jest idealnie bo poświęciłem na to tylko 10min. Garaż jednostanowiskowy z wjazdem odrazu z drogi.









    Nie wiem jakie masz potrzeby ale tutaj najbardziej by pasował garaż/wiata przyklejony do granicy działki. Jest jeszcze opcja z garażem w bryle od strony północnej. To czerwone to na oko garaż + dojazd.



    BTW tarasy i duże okna od strony południowej są przereklamowane, każdy kto tak zrobi później coś kombinuje z zacienieniem/klimą. Pasywne grzanie zimą ze słońca oczywiście tak(oczywiście z kagańcem żeby nie przegrzać), ale ile masz dni z pełnym słońcem zimą? A ile latem? Jak nie chcesz wydawać dużo na zacienienia/rolety/żaluzje/klime to po prostu te okna od południa i zachodu trzeba robić z rozsądkiem. Dom dobrze zaizolowany i szczelny, dzisiaj potrzebuje tak mało energii do grzania, że te wszystkie wydatki w strone pasywną po prostu się nie opłacają, m.in wielkie okna od południa, co u Ciebie będzie prawie że nie możliwe, albo kosztem tarasu przy drodze...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, cały czas bardzo podoba mi się to podejście z wtopieniem domu w krajobraz.
    Przy takim podejściu piwnica, która naturalnie wychodzi jest wykorzystana jako parter i to też z punktu widzenia kosztów jest dla mnie atrakcyjnym rozwiązaniem. Zastanawiam się tylko czy przy takim spadku jaki jest na mojej działce da się to jakoś sensownie zrobić.


    Dom wyciągnąłem o 0.5m niż na propozycji z projektu, który podlinkowałeś.


    Wtedy jeszcze 0.7m zostaje pod ziemią (przy założeniu, że parter jest o wysokości 2.5m)


    Widok od góry


    Dom jeżeli zostawię tylko poddasze nad ziemią


    Dom przesunięty aby zostawić miejsce na garaż


    Widok z drugiej strony


    Rzut z góry


    Obróciłem budynek o 90 stopni by zobaczyć jak to wygląda


    Delikatnie wkomponowany w krajobraz



    sebcioc55 na twoim rysunku jest garaż z płaskim dachem, w moich warunkach zabudowy jest wymaganie 35-45 stopni jeżeli chodzi o dachy.
    Pewnie by takie rozwiązanie ze względu na ten wymóg aż tak estetycznie nie wyglądało.
    Gdybym nie robił garażu, a otwartą wiatę zamkniętą z trzech stron czy wtedy również muszę ją budować zachowując minimalne odległości od granic działki?
    Jeszcze mam pytanie co do płyty fundamentowej, jak głęboko jest osadzona taka płyta na działce płaskiej?



    @kamilb1987b
    Dzięki wielkie, będę myślał bo im dalej w las tym więcej pojawia się pomysłów.
    Z tego co wyczytałem jesteś za opcją domu szkieletowego lub drewnianego? Skąd takie podejście?

  12. #12

    Domyślnie

    masz inne proporcje niż projekt WOX1067.

    twój od strony ulicy wygląda na utopiony w ziemi, przynajmniej na tym etapie (ale wszystko można jeszcze wygrać wykończeniem)

    ściana szczytowa jest u ciebie większa - pewnie planujesz tam okna (zrozumiałe bo to południe) - osoba przechodząca ulicą, lub przejeżdżająca samochodem będzie miała widok z góry na wnętrze i mieszkańców. taki niuans psychologiczny.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wkopywanie domu, jeszcze na stoku po którym będzie spływała woda jest trochę ryzykowne.


  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Masz fajny widok aż prosi się o otwarcie się salonem na zachód na tą przestrzeń . Może jakiś ładny taras, wyjście z salonu. Jak skarpa to i piwnica.
    Masz piękną działkę, zazdroszczę tego etapu projektowania powodzenia.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    @kamilb1987b
    Dzięki wielkie, będę myślał bo im dalej w las tym więcej pojawia się pomysłów.
    Z tego co wyczytałem jesteś za opcją domu szkieletowego lub drewnianego? Skąd takie podejście?
    Bo przeanalizowałem różne technologię na wiele sposobów i uważam że dom szkieletowy jest najlepszym rozwiązaniem. W Twoim przypadku gdy dom trzeba umieścić w ziemi to się raczej nie sprawdzi. Ja lubię pracę z drewnem i fajne jest to że stosunkowo szybko widać efekty tej pracy. Praktycznie skręcasz kilka belek, stawiasz i już pół jednej ściany masz bez narzekania że łupie w kręgosłupie od przenoszenia ciężkich bloczków. fajnie się muruje dopóki jest to na wysokość do pasa. Potem albo podest, rusztowanie lub narzucanie bloczków coraz wyżej. Niektórzy powiedzą że to dobra siłownia i dzięki ciężkiej pracy zrzucili parę kilo co też nie jest głupie. Każdy buduje jak mu jest wygodnie i w czym czuje się w miarę dobrze. Najważniejsze by to robić dokładnie by na końcu być dumnym z swojej pracy. W końcu będzie się mieszkać w tym co się zbuduje więc lepiej mieć o tym dobre wspomnienia.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wkopywanie domu, jeszcze na stoku po którym będzie spływała woda jest trochę ryzykowne.

    Domek z moich stron. Arka jest w Brennej a ja mieszkam po sąsiedzku w Górkach Wielkich. Jak jadę do Brennej to go widać z prawej strony. Niby tak blisko a jakoś nie miałem czasu przyjrzeć mu się z bliska.

  17. #17

    Domyślnie

    @key1

    Wzorowałem się na WOX1067, widocznie gdzieś zgubiłem proporcje.
    Niestety jedyne wymiary jakie są podane to długość i szerokość budynku oraz kąt nachylenia dachu (chyba, że coś przeoczyłem to poprawię).
    Dzięki, że na to zwróciłeś uwagę. Myślałem też o tych różnych aspektach psychicznych i jak dom zrobiłbym na tyłach działki to w sumie wyjdzie podobny efekt "zaglądania w okna". Pytanie czy się tym przejmować, bo sąsiad po drugiej stronie drogi będzie w ogóle z 2 metry nade mną już na parterze.

    Tutaj wizualizacja tego na co zwróciłeś uwagę:


    Inny widok


    Punkt widzenia faktycznie idealnie w okna z drogi, pewnie tutaj pomoże dobra aranżacja działki.
    Czy coś jeszcze można zrobić w samym budynku by ten efekt zminimalizować?

    @Kaizen
    Rozumiem zagrożenie, a jaka jest różnica przy budynku z piwnicą (wizualizacja sebcioc55) bo w gruncie rzeczy piwnica jest również wkopana w realizacjach domów na skarpie? Można to wkopanie projektu WOX1067 alternatywnie rozumieć jako piwnicę z poddaszem.

    Bardzo klimatyczny filmik, ciekawe w jakim budżecie zrealizowano tę arkę. Co z tego filmiku można wyciągnąć do takiej realizacji dla zwykłego zjadacza chleba? Widzę, że architekt mocno stawiał na nie ingerowanie na otaczający go świat. Zrealizował budynek w zgodzie z tym co w sumie zastał jest zaleceniem do działek pochyłych. Dla mnie forma budynku wydaje się być zbyt nowoczesna, może da się do niego przekonać z czasem.

    BTW
    Most zwodzony jako wejście do domu to było marzeniem niejednego chłopaka za czasów dziecięcych.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Domek z moich stron. ja mieszkam po sąsiedzku w Górkach Wielkich. .
    Mam kolegę co pochodzi z twojej wsi. Maciek co jest wirtuozem instrumentalistą

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ziemię z wykopu możesz użyć do kształtowania swojej działki, wogole możesz nawiezc trochę nowej ziemi jakby to miało sens.

  20. #20

    Domyślnie

    Sakufate,

    projektowanie/wymyślanie domu dla siebie to jedna z kilku najprzyjemniejszych rzeczy do zrobienia na tym świecie, którą każdy świadomy człowiek jest w stanie zrobić.

    Nie zamierzam pozbawiać cię tej przyjemności, ani też nie będę podsyłał/narzucał swoich wizji, bo cię praktycznie nie znam.

    Dobry architekt będzie musiał cię poznać, możliwe że też zaprzyjaźnić, aby zaprojektować dom dla ciebie.

    Jeśli chcesz przejść proces projektowania publicznie, tu na forum, to OK, ale pamiętaj że projektowanie to jest twój proces dojrzewania, i grupa może tu albo zaszkodzić (rozchwiać) albo pomóc (poprzez delikatne naprowadzanie). To pierwsze jest niestety częstsze, ale mam nadzieję że twoim udziałem stanie się to drugie.

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony