dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 128

Temat: NIBE Split

  1. #101
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marnypopi$

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zelów
    Kod pocztowy
    97-425
    Posty
    10

    Domyślnie

    Wyjaśniło się - grzałki pompa ma w dwóch miejscach.
    1. Moduł wewnętrzny i jest tam 9kw na wspomaganie jak pompa nie da rady
    2. Moduł zewnętrzny u mnie AMS10/12 - tam są dwie po 1200 W każda i sluza do odprowadzenia skroplin po odszranianie z tacy ociekowej i rurze spustowej jak temperatura jest poniżej zera.

    Ot cała historyja złodzieja prądu na dwóch fazach.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marnypopi$ Zobacz post
    Wyjaśniło się - grzałki pompa ma w dwóch miejscach.
    1. Moduł wewnętrzny i jest tam 9kw na wspomaganie jak pompa nie da rady
    2. Moduł zewnętrzny u mnie AMS10/12 - tam są dwie po 1200 W każda i sluza do odprowadzenia skroplin po odszranianie z tacy ociekowej i rurze spustowej jak temperatura jest poniżej zera.

    Ot cała historyja złodzieja prądu na dwóch fazach.
    No ale i tak nie rozwiazales sposobu ich wyłączenia ?
    Pewnie przy defroscie tez sie zalaczaja te w jednostce wew.
    Swoja droga to u mnie w panasie juz druga zime normalnie leje sie na glebe bez zadnych tac ociekowych itp.w cale tego jakos duzo nie ma napewno nie rosnie w górę
    U sasiada tez ma tace ociekowa i odprowadzenie do rury fi 60 i żadnych podgrzewaczy tacy itp.nie ma i nic tam nie przymarza leje sie do rury jak należy tez juz druga zima.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marnypopi$

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zelów
    Kod pocztowy
    97-425
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No ale i tak nie rozwiazales sposobu ich wyłączenia ?
    Pewnie przy defroscie tez sie zalaczaja te w jednostce wew.
    Swoja droga to u mnie w panasie juz druga zime normalnie leje sie na glebe bez zadnych tac ociekowych itp.w cale tego jakos duzo nie ma napewno nie rosnie w górę
    U sasiada tez ma tace ociekowa i odprowadzenie do rury fi 60 i żadnych podgrzewaczy tacy itp.nie ma i nic tam nie przymarza leje sie do rury jak należy tez juz druga zima.
    Dokształciłem się trochę i :
    Nibe ma zaprogramowany stały defrost nie zależny od warunków panujących na zewnątrz - może być 15 stopni na plusie a defrost i tak będzie równo co 45 min. Rozmawiałem z nimi i pracują nad aktualizacją oprogramowania aby defrost był zależny od ciśnienia za skraplaczem - jak spadnie poniżej "x" będzie defrost.

    Teraz jest tak że pompa może być skuta lodem i nie miec w ogóle przepływu powietrza a defrost właczy się dopiero po 45 min. Pompa chodzi na 120% mocy aż dudni. Głupie ale tak wymyślili. Dlatego dobowo jet 30 defrostów a grzałki załaczaja się przy ujemnych temperaturach. Jak jest powiżej zera nie chodzą.

    Może komuś ta wiedza się przyda

  4. #104

    Domyślnie

    coś masz te informacje nie do końca prawdziwe, u mnie jak jest duża wilgoć w powietrzu, temp. 0 -2 to też jest co 45 minut, jak jest poniżej zera, sucho, to jest rzadziej, a przy 10 *C na zewnątrz może być kilka razy na dobę (co 3 - 4 godziny), na pewno nie jest na sztywno ustawione co 45 minut, u mnie tak to nie działa.
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marnypopi$

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zelów
    Kod pocztowy
    97-425
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    coś masz te informacje nie do końca prawdziwe, u mnie jak jest duża wilgoć w powietrzu, temp. 0 -2 to też jest co 45 minut, jak jest poniżej zera, sucho, to jest rzadziej, a przy 10 *C na zewnątrz może być kilka razy na dobę (co 3 - 4 godziny), na pewno nie jest na sztywno ustawione co 45 minut, u mnie tak to nie działa.
    Nie jestem fachowcem od pomp - tylko rozmawiałem z serwisantem NIBE i to są informacje od niego - AMS10/12 jest tak zaprogramowana. Wyszło to podczas drążenia tematu załaczania grzałek w tacy ociekowej i rurze spływowej. Pewnie w temperaturach wyższych ma inny interwał i nie chodzą grzałki o to nie pytałem. Nie wiem jak będzie w cieplejszych dniach bo serwer podpiąłem dopiero pod koniec grudnia i dopiero od końca grudnia widzę parametry na Uplinku.

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marnypopi$

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Zelów
    Kod pocztowy
    97-425
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sporo się u mnie wyjaśniło - pisałem wcześniej o załaczaniu grzałek podczas defrostów - tak one się załaczają ale mają po 100 W kazda. U mnie załaczały się 2x1300 W przy każdym defroście, a przez ostatnie dni przy mrozach -15 stopni kiedy ogrzewanie przejął kominek i pompa stała - grzałki te chodziły non stop.

    Nie dało mi to spokoju bo podczas postoju pompa zużyła 40-50 KW za jeden dzień, nie pracując ( tylko woda działała ). Serwis Nibe nie wiedział o co chodzi, wysyłałem LOGi , dzwoniłem, nikt nic nie wiedział.

    Sprawa okazała się prosta - albo źle złożona jednostka wewnętrzna HK200S , albo żle podłączone SMO40 i głowny włącznik na nim. Wlacznik po przesunięciu u mnie w prawo na tryb awaryjny powinien aktywować grzałki i sterowane ręcznie z termostatu. Niestety u mnie włacznik ten nie działa tak jak powinien. Jest coś nie tak podłaczone.

    Dla tych co mają HK200S - pod panelem przednim jest termostat, który działa tylko w trybie awaryjnym , w trybie normalnej pracy nie powinien działać. U mnie jest odwrotnie - w trybie normalnej pracy przekręcając termostat załaczam grzałki a w trybie awaryjnym nie moge tego zrobić. jak się nim kręci to słychać jak załacza się stycznik - charakterystyczne pukniecie

    Pompa pracowała normalnie a termostat był ustawiony na 45 stopni. Przy każdym defroście jak spadała temperatura ponizej 45 stopni załaczało te cholerne grzałki. A jak pompa stała - grzałki chodziły cały czas aby utrzymać temperaturę za skraplaczem . jestem w plecy jakieś 15kW dziennie na defrostach od listopada i przez te zimne dni 54kW za dzień - naszczęście tylko 3 dni były takie. W sumie można przyjać 0,5 MV poszło w powietrza - jakieś 260 pln

    teraz skręciłem termostat na minimum i grzałki nie działają.

    Jak ktoś ma nadmierne zużycie proszę sprawdzić sobie ten termostat. Kręcenie nim nie daje informacji w Logach bo jest to mechaniczne wymuszenie sterowania stycznikiem grzałek. Jak zwiększamy na nim temperaturę nie powinien się załaczyć stycznik. Słychać tylko ciche cyknięcie termostatu - jak tak macie - jest OK , a jak słychac walnięcie stycznika - skręcić termostat na minimum.

    Ja odkryłem to tylko dlatego, że zamontowałem licznik energii oddanej i pobranej MEW-01 na głównym heblu w domu i widziałem fizycznie pobór prądu - inaczej nie do wychwycenia . Przy okazji polecam urządzenie - jak ktoś ma 3-faz fotowoltaikę i chce rozłożyć równo obciażenie po 3 fazach to idealne urządzenie - pokazuje wszystko.

  7. #107

    Domyślnie

    Powoli ogarnąłem sterowanie NIBE i uważam, że jest całkiem ciekawe i nawet wygodne. Mam pytanie z innej beczki. Jak zachowały Wam się pompy przy temperaturach - 20. Bo moja po prostu wyłączyła sprężarkę i przeszła w tryb grzałek. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp_styczeń.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	452373, I jeszcze jedno pytanie nie mogę na uplinku znaleźć wykresu stopniominut. Mam SMO 40

  8. #108

    Domyślnie

    w danych technicznych jest podane, że pracuje do -20*C (przynajmniej w mojej), u mnie też się sprężarka wyłączyła i kilka godzin pracowały same grzałki, dwie grzałki wystarczyły, by utrzymać temp w domu.
    U mnie też nie ma wykresu stopniminut
    Pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciacho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    92-701
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam pytanie do was co mają pompę nibe. Mam HKS200 NIBE AMS 10-8kw. Dom bardzo dobrze ocieplony szkieletowy min. 35cm wełny wszędzie od dołu xps płyta 30cm. Zurzycie w pierwszym roku było fajne bo 3500kw za rok potem 4000kw a teraz 4500kw.
    Przy dzisiejszej temp. pompa jakby sfiksowała i nie jest w stanie dobić do 0 stopniominut. ustawiona na -150. temp. zew. -2 stopnie. Krzywa 3+1. dt=10 przy -10 stopni na zew.
    O zeszłej zimy przy -2 i niżej pompa ma problem z zerowaniem i odpoczynkiem. Nie jest w stanie zejść do zera i wyłączyć się bo występuje odszranianie przez co znwou rośnie i tak w kółko. Nawet teraz jest plus 6 stopni za zew. i dalej jedzie w górę -175 stopniominut. Włączyłem w tamtym sezonie podłogówkę w garażu 55m2 ale pętla jedna grzeje i być może przez nią spada temp. ale mam siłownik elektryczny z termostatem założony na rozdzielacz +10stopni na garaż.
    Dziwne bo wydaję mi się, że pompa powinna przy -2 spokojnie -150 i do zera w godzinę zejść i stać przynajmniej 30min.
    Ostatnio edytowane przez maciacho ; 11-10-2021 o 10:06 Powód: zdjęcie
    Dom szkielet min. 35cm wełny 140m2+garaż 45m2: AMS 10-8 + HK200s+100bufor + reku zehnder.

  10. #110

    Domyślnie

    Cześć
    Ktoś już o tym pisał, spróbuj w menu serwisowym 5.1.14 przestawić parametr DOT: -15,0°C na - 5. U mnie jest to samo, przy wyższych temperaturach zewnętrznych pompa pracuje tylko na 25 Hz. Zmiana parametru pomogła.

    I jeszcze jedno: na ile masz ustawiony parametr "uruch. inny podgrz. pom"? Nie znalazłem o tym instrukcji, ale kiedyś eksperymentowałem i przy nastawie 1500 efekt był taki jak u Ciebie, zmieniłem na 400 i jest o wiele lepiej.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pandar3k ; 19-10-2021 o 13:39

  11. #111

    Domyślnie

    Pytanko krótko...
    PC NIBE F2040-12kW, Dom nowy 130mkw ceramika.
    Rachunki za zeszłe półrocze w sumie dały nową prognozę na ponad 900złotych.(trochę klima latem, rekuperacja i bieżące uzytkowanie 2-3osób)
    Po wg nas sporych rachunkach ustawiłem krzywą grzewczą 3+1, czyli przy tym wyłączyłem korzystanie z czujnika pokojowego.
    Liczba uruchomień na dobę ok. 15-20razy.

    PYTANIE:
    Czy podgrzewacz pomocniczy warto zmienić z 2 stopni na np. -5?
    I czy taka zmiana będzie wzięta pod uwagę, gdy pompa pracuje w trybie AUTO??

    Dzięki z góry!

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał artklu Zobacz post
    Pytanko krótko...
    PC NIBE F2040-12kW, Dom nowy 130mkw ceramika.
    Rachunki za zeszłe półrocze w sumie dały nową prognozę na ponad 900złotych.(trochę klima latem, rekuperacja i bieżące uzytkowanie 2-3osób)
    Po wg nas sporych rachunkach ustawiłem krzywą grzewczą 3+1, czyli przy tym wyłączyłem korzystanie z czujnika pokojowego.
    Liczba uruchomień na dobę ok. 15-20razy.

    PYTANIE:
    Czy podgrzewacz pomocniczy warto zmienić z 2 stopni na np. -5?
    I czy taka zmiana będzie wzięta pod uwagę, gdy pompa pracuje w trybie AUTO??

    Dzięki z góry!
    Trochę nie na temat Twojego pytania ale do domu 130m2 ktoś Ci dobrał jednostkę 12kW? Co to znaczy nowy dom, to jest WT2017 czy WT2021? Bo ta PC to troche taka przyduża imho

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Trochę nie na temat Twojego pytania ale do domu 130m2 ktoś Ci dobrał jednostkę 12kW? Co to znaczy nowy dom, to jest WT2017 czy WT2021? Bo ta PC to troche taka przyduża imho
    Osiedle kilkunastu domków 2020r.
    Wszystkie mają te same pompy Nibe monobloka 12kW model F2040 + SHK 200M + bufor UKV100. Dlatego nie wnikam już w zastosowanie takiego połączenia. Dramat jesli chodzi o uruchomienie. instalator tylko powiedział :"jak bedzie za zimno to tu na sterowniku się zwiększa temp.".
    Rachunki raczej niezadowalające + 900zł za energię uwazam, ze PC bierze ok. 700zł.

    Jak w ogóle zarządzać buforem, czy jest sens podejmowania próby korzystania z niego w podziale na Taryfy prądu?
    Ostatnie zmiany:
    Krzywa = 4.
    Ustawienie pracy tryb: AUTO
    Podgrzewacz pomocniczy= -3 a było +2stopnie.

  14. #114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buldog1111

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    78

    Domyślnie

    Miałem właśnie zamontować pompę Nibe. Na szczęście trafiłem na ten temat. Skutecznie wyleczył mnie z tego pomysłu.
    Skieruję się chyba w T-cap Panasa

  15. #115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sut79

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Grabowno
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wtiam szanownych forumowiczów.

    czekam na pompę NIBE AMS 10-8 / BA-SVM 10-200/12E ze 180 l zbiornikiem na CWU zintegrowanym.

    zapotrzebowanie chałupy mam 10 kw według ciepła właściwego. średnie zapotrzebowanie 5,1 kW
    na mrozy jest kominek z roprowadzeniem do 3 pokoi.

    ogrzewana powierzchnia to 160m2 5 obiegów podłogówki pex16 po 90 m plus 10 grzejników,

    pytanie jest następujące chciałem grzać głównie w 2 taryfie jak duży bufor jest mi potrzebny do tego celu.
    i czy to ma sens ekonomiczny czy lepiej po prostu w 1 taryfie grzać i tyle.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał sut79 Zobacz post
    Wtiam szanownych forumowiczów.

    czekam na pompę NIBE AMS 10-8 / BA-SVM 10-200/12E ze 180 l zbiornikiem na CWU zintegrowanym.

    zapotrzebowanie chałupy mam 10 kw według ciepła właściwego. średnie zapotrzebowanie 5,1 kW
    na mrozy jest kominek z roprowadzeniem do 3 pokoi.

    ogrzewana powierzchnia to 160m2 5 obiegów podłogówki pex16 po 90 m plus 10 grzejników,

    pytanie jest następujące chciałem grzać głównie w 2 taryfie jak duży bufor jest mi potrzebny do tego celu.
    i czy to ma sens ekonomiczny czy lepiej po prostu w 1 taryfie grzać i tyle.
    Cześć

    Też kombinowałem tak jak Ty, generalnie trzymam się II taryfy, ale nie bardzo restrykcyjnie. Zimą grzeję od 2 do 6 13 do 19. Jeśli przychodzą większe mrozy to wydłużam okienko lub skracam. Ekonomicznie nie ma dużych różnic, a wydaje mi się subiektywnie, że tak jest po prostu bardziej komfortowo - pomimo dobrze ocieplonego domu.. Mam prawie taką pompę jak Ty (12 Kw) i wbrew temu co tu niektórzy piszą da się ją fajnie wysterować, kombinacją temperatury zewnętrznej i wewnętrznej z czujnika pokojowego. Nie mam co prawda grzejników, ale przy samej podłogówce bufor do grzania w II taryfie byłby głupotą.

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandar3k Zobacz post
    Cześć

    Też kombinowałem tak jak Ty, generalnie trzymam się II taryfy, ale nie bardzo restrykcyjnie. Zimą grzeję od 2 do 6 13 do 19. Jeśli przychodzą większe mrozy to wydłużam okienko lub skracam. Ekonomicznie nie ma dużych różnic, a wydaje mi się subiektywnie, że tak jest po prostu bardziej komfortowo - pomimo dobrze ocieplonego domu.. Mam prawie taką pompę jak Ty (12 Kw) i wbrew temu co tu niektórzy piszą da się ją fajnie wysterować, kombinacją temperatury zewnętrznej i wewnętrznej z czujnika pokojowego. Nie mam co prawda grzejników, ale przy samej podłogówce bufor do grzania w II taryfie byłby głupotą.
    Wrzuć dane domu do stopki. Pozwoli to na porównanie z innymi użytkownikami dla przyjętych przez Ciebie rozwiązań
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  18. #118

    Domyślnie

    Witam
    Jakie macie ustawienia 4.9.2 tryb auto oraz 4.9.3 wartość stopniominut pompa nibe AMS 10-8 ?!

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endru.

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-235
    Posty
    48

    Domyślnie

    Hej, podam swoje, ale bez kontekstu to nie ma wartości. Kontekst - jaki system, jaki obiekt, ile osób, czy CWU/ile osób/płeć/wiek, wanna/prysznic ile, jakie upodobania, jaki rejon i lokalne uwarunkowania itd itp = jedyna pewna metoda to własne doświadczenie na miejscu.

    ustawienia auto
    - wyłącz ogrzewanie = 10 (i tak ręcznie ustawiłem, jak długo damy radę bez CO tak długo nie włączę)
    - wyłącz podgrz. pomocn. = 4 (w poprzednim sezonie postawiłem na komfort, w tym pewnie na koszty i może ustawię to na jakiś absurdalny dla mnie poziom np. "-14" tj. żeby grzałka włączała się tylko jak przyjdzie Dziad Mróz co nad morzem zdarza się przez kilka godzin na rok)
    - czas obliczania = 24 (nie ma większego znaczenia w momencie kiedy zdecydowałem się na ręczne odpalenie CO)

    Wartości stopniominut:
    - włącz sprężarkę = "-60" (mam grzejniki i źle dobraną pompę - jak ustawię niżej to tracę za dużo na komforcie i zwiększam ryzyko że pompa "klęknie" i nie dobije do zero stopniominut = halo grzałka!)
    - uruch. inny podgrz. pom. = 450 (nie wiem co z tym zrobię w tym sezonie, podgrz. pom. to grzałka i pewnie będę chciał ograniczyć jej użycie, tj. zwiększenie tej wartośći)
    - różn. między dod. stopn. = 150 (a to pewnie zostawię... jak pompa "klęknie" i jedna grzałka nie pomoże to nie ma co zwlekać - lepiej dodać kolejny stopień asap żeby ustabilizować pracę zamiast grzać dłuższy czas na pierwszym stopniu)

    Tak jak to kiedyś napisałem i tutaj wyżej ktoś przypomniał - kluczowe jest ustawienie 5.1.14. Szczególnie jeżeli pompa nie daje rady wyrównać stopniominut. Prawdopodobnie jest to problem głównie ze źle dobranymi pompami (mam na myśli za słabe jednostki). Standardowe nastawy (takie przygotowane na dany kraj) zakładają, że pompa jest dobrze dobrana, i powinna przy niższych obrotach sobie poradzić z ogrzewaniem. W takiej sytuacji niższa częstotliwość jest wskazana, bo kosztuje mniej energii. I to kończy się przypadkiem opisanym wyżej - że pompa nie daje rady, a tak na prawdę ma jeszcze zapas mocy.

    Przy okazji - byłbym wdzięczny za pomoc - opisany wyżej sposób pomaga przestawić automatykę żeby szybciej uruchamiała inwerter na 81 Hz
    Dla mnie to niestety jeszcze za mało, a wyższe częstotliwości (109-118 Hz) "wchodzą" dopiero od około "-2,5*C". Być może ktoś ma na to metodę, oczywiście o ile to nie "wysadzi" pompy. Ręczne ustawienie 5.1.23 "krzywa sprężarki" niestety nie pomaga.

    pozdrowienia
    Ostatnio edytowane przez endru. ; 24-09-2022 o 11:23

  20. #120

    Domyślnie

    Kol Endru mógłbyś naświetlić różnice w ustawieniach 5.1.14
    mam 80% podłogówka i 3 przewymiarowane grzejniki (99% sezony temp zasilania tych grzejników poniżej 40*C)
    serwis ustawił w menu 5.1.14 "grzejnik"
    kiedyś próbowałem przestawiać na inne opcje, ale nie zauważyłem zmian
    czym różnią się te ustawienia?
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony