dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja mieszkania 69m2

    Witam

    Razem z żoną kupiliśmy mieszkanie 69,80m2 w bloku. Marzył nam się salon z aneksem kuchennym oraz garderoba. Niestety po wyjęciu planów mieszkania okazało się, że ściana między salonem a kuchnią to nośna... Czy moglibyście pomóc w jakiś fajny sposób zaaranżować to mieszkanie? Jak ten długi przedpokój (7,2m2) wykorzystać do maksimum? Czy jest sens zburzyć ścianę między kuchnia a pokojem i stworzyć tam coś sensownego? Czy zostawić ten pokój i zaaranżować go na małą garderobę i czy jest sposób by wtedy powiększyć kuchnię? Czy jest sens łączyć łazienkę z WC?

    Proszę o pomoc i dziękuje z góry

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	438632

    PS. Gdyby nie działało zdjęcie podsyłam link do zdjęcia na serwerze fotosik.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/645fce7b0e915ac4
    Ostatnio edytowane przez 19miki91 ; 29-12-2019 o 12:29

  2. #2

    Domyślnie

    cięzki przypadek
    Moze ktoś coś bardziej sensownego doradzi, bo ja tylko napiszę, ze mozna zrobić przestrzeń dzienną(kuchnię z salonem) w miejscu pod czerwoną krechą ( ścianą nośną)
    Łazienkę zrobić zamiast kuchni i mozna ją dodatkowo zmniejszyć na rzecz pokoju 7m obok .
    A w miejscu pokoju 23m2 zrobić 2 pokoje lub pokój z garderobą.
    Ale to nie rozwiązuje wielkości korytarza a nawet go powiększa.
    No i nie wiem jak się strony świata do tego mają...
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zadaniem, skoro w korytarzu jest tak ogromna wnęka na szafe, to robienie osobnego pom. garderoby nie ma sensu.
    Nośna ściana to nie problem, o ile masz trochę czasu - trzeba znaleźć konstruktora, który zrobi projekt podciągu, złożyć projekt na przebudowę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nośna ściana to nie problem, o ile masz trochę czasu - trzeba znaleźć konstruktora, który zrobi projekt podciągu, złożyć projekt na przebudowę.
    Zapomniałem dodać, że mieszkanie znajduje się na parterze w 10 piętrowym wieżowcu. Pozwolenie od wszystkich raczej mission impossible

    Trochę posiedziałem i coś takiego wyskrobałem. Wydaje mi się, że sensowna opcja na salon z aneksem kuchennym + wyspa, jeden pokój przeznaczony na garderobę (tymczasowo). Z kolei łazienka przeniesiona w zupełnie inne miejsce dalej od pionu ale z pewnym pomysłem. Co myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan_nowy.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	438791

  6. #6

    Domyślnie

    Dla ilu osób to mieszkanie?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Dla ilu osób to mieszkanie?
    Dla dwóch, w planach więcej. Oczywiście wtedy przeróbka garderoby na pokój a w przedpokoju i sypialni dorobienie szaf.

  8. #8

    Domyślnie

    A nie lepiej zamiast garderoby mieć pokój, łazienkę zrobić obok, zamiast kuchni. Wtedy nie ma problemu z kominami i do tego masz okno w łazience, które w garderobie tylko wadzi.
    Natomiast garderobę zrobić obok sypialni, bez okna.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie zrobisz łazienki w tym miejscu przecież. Nie ma pionu wod-kan, nie ma wentylacji.

    Na rzucie stół stoi za blisko lodówki - ciężko go obejść.

    ****
    Ja bym nie kombinowała z tym aneksem na siłę. Osobna kuchnia też ma sporo zalet - na przykład nie podziwia się z kanapy brudnych naczyń w zlewie. Pracująca zmywarka czy okap nie zagłuszają telewizora.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-12-2019 o 14:40

  10. #10

    Domyślnie

    Jak będziecie mieli aneks i się jeszcze okaże(może, ale nie musi) że codziennie będziecie po zapachach czuli co sąsiad ugotował na obiad to salon nie będzie strefą wypoczynku.

  11. #11
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    19miki91, jeśli ten aneks kuchenny jest marzeniem i koniecznością, to stworzenie strefy dziennej w miejscu małego pokoju i kuchni jest realną opcją, ale łazienka musi wtedy powstać w miejscu kuchni, a garderoba w miejscu, gdzie narysowałeś łazienkę. Pierwszym pomieszczeniem po prawej byłby wtedy mały pokój.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony