dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja w nowym domu - co robię nie tak?

    Dom szeregowy. Na dole salon z aneksem kuchennym. Dwa otwory wentylacyjne. Jeden ma podłączony okap szczelnie drugi niczym nic ale zasłonięty szafkami. Za szafkami mam 1.5cm przerwy i z jednej strony wychodzi na klatkę schodową. W salonie nawietrznik okienny. Na dole jeszcze łazienka też z dwoma otworami. Jeden jest do piecyka z zamkniętą komorą drugi niczym nie obsadzony ale jest on w szafce zamknięty. Na górze w łazience jeden otwór wentylacyjny i w pokojach nawietrzniki w oknach. Ogrzewanie podłogowe 21.5-22 stopni. Kominy na tej samej wysokości z wylotami po dwóch stronach. Gdy ostatnio wyłączyłem grzanie na pół dnia to oczywiście temperatura spadła na dole do 21 stopni ale też zaczęło wiać spod szafek i na schodach przez co na dole zaczęło się robić zimno. Wyczuwał to sterownik ogrzewania przez co na górze miałem dużo ciepłej niż zwykle. Rozumiem że wyłączając grzanie zaburzyłem wentylację. Żeby to naprawić zamknąłem wywietrzniki na górze. Zostawiłem otwarty na dole i już mniej dmucha. Czy to pomoże? Wiem że kratka ma dole nie powinna być zasłoniętą co niedługo naprawię. Czy można to jeszcze jakoś poprawić?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziele1985 Zobacz post
    Czy można to jeszcze jakoś poprawić?
    Brakuje nawiewu na dole i górze. Nawiewniki okienne to lipa. Szukaj rozwiązania jak zrobić nawiew przy podłodze.
    pozdrawiam Tomraider.

  3. #3

    Domyślnie

    Przewiercić się przez ściany na zewnątrz na wysokości podłogi?

  4. #4

    Domyślnie

    Coś w tym stylu , tam gdzie się da, tam gdzie mysz nie wlezie, wiatr nie na pizga, smrodu z ulicy nie naleci ,deszcz nie zaleje itp,itp. szukaj w sieci jak inni to robią, najmniej widać pod kaloryferami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony