dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar tdj
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    3

    Question WZ na szambo, późniejsze przerobienie na oczyszczalnie + drenaż.

    Dzień dobry,
    Buduje dom, w pozwoleniu i WZ mam szambo szczelne ( o to prosiłem ). Chciałbym jednak po wybudowaniu i odebraniu starać się o możliwość montażu oczyszczalni i drenażu. Tak zaplanowałem studnie i budynek żeby zachować wszystkie odległości oraz żeby było miejsce na drenaż.
    Czy jeśli teraz zamontuje szambo 10m3 z dwiema komorami ( dzielone 2/3 ) to czy będzie można je "przerobić" na oczyszczalnie ? Czy takie szambo i tak trzeba będzie usunąć i wstawić co innego ?
    Jako laik widzę to tak, że wpuszczamy bakterie które pracują w szambie, i z tej mniejszej komory co jakiś czas przepompowywane są już odstane i przerobione przez bakterie nieczystości do drenażu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdj Zobacz post
    Jako laik widzę to tak, że wpuszczamy bakterie które pracują w szambie, i z tej mniejszej komory co jakiś czas przepompowywane są już odstane i przerobione przez bakterie nieczystości do drenażu.
    Rzeczywiście jesteś laikiem,aż tak prosto nie ma, musisz się wyedukować.Ale się jak najbardziej da o ile drenaż zadziała.
    Pozdrawiam Tomraider.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar tdj
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Rzeczywiście jesteś laikiem,aż tak prosto nie ma, musisz się wyedukować.Ale się jak najbardziej da o ile drenaż zadziała.
    Pozdrawiam Tomraider.
    To, że jestem laikiem to mam tego świadomość, dlatego napisałem na forum muratora

    Pytanie jest proste: Czy na razie kupić najprostsze/najtańsze szambo i później wywalić wszystko i zrobić porządnie oczyszczalnie czy jednak już teraz przygotować pod tą operacje zbiornik/szambo i kupić jakieś konkretne np. 2 komorowe ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdj Zobacz post
    To, że jestem laikiem to mam tego świadomość, dlatego napisałem na forum muratora

    Pytanie jest proste: Czy na razie kupić najprostsze/najtańsze szambo i później wywalić wszystko i zrobić porządnie oczyszczalnie czy jednak już teraz przygotować pod tą operacje zbiornik/szambo i kupić jakieś konkretne np. 2 komorowe ?
    Kup trzykomorowe. Pierwsza komora będzie miała przyłącze do rury np. 160 mm. trzecia komora powinna mieć przyłącze do drenażu np.110 mm (wykonuje producent na życzenie po pasującej Ci stronie) i prądu(zasilanie pompy, robisz sam ) , środkowa komora przyłącze do prądu(zasilanie kompresora napowietrzającego. Musisz przewidzieć zasilanie pompy i kompresora z instalacji domu kablami w rurach osłonowych , najlepiej z osobnej różnicówki, oraz układ sterowania . Montując szambo zadbaj by przegrody byłe szczelne(samemu uszczelnić odpowiednia zaprawą a nie pianką) i zapewnij wentylację przez otwory włazów czy przez kominek wentylacyjny a w domu prze wentylacje kanalizacji. i Będziesz Pan przygotowany na twz. w razie czego.
    pozdrawiam Tomraider.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar tdj
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź i pomoc!

  6. #6

    Domyślnie

    No a co z normami i wszelkimi atestami, które mają firmy budujące oczyszczalnie?
    Papier wszystko przyjmie? xD
    Stoję przed wyborem oczyszczalni i szukam takiej z jak najlepszymi normami, żeby nie martwić się o próbki, które trzeba badać.

  7. #7

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu gminy dość intensywnie nadrabiają zaległości w inwentaryzacji sposobów odprowadzania ścieków z gospodarstw mieszkalnych.

    W przypadku przerobionego szamba na oczyszczalnię pierwszym problemem jest okreslenie w takiej informacji dla urzędu co my właściwie mamy wybudowane. Jak określimy, ze oczyszczalnię to utkniemy, gdy urząd może zażądać dokumentów dopuszczeniowych urządzenia. Jak określimy, że mamy szambo, to ciężko będzie dostarczyć faktury za wywóz ścieków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony