dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie Zmiana miejsca przydomowej oczyszczalni.

    Nie mam możliwości podpięcia się do siec kanalizacyjną , będzie przydomowa oczyszczalnia. Z miejscem nie ma problemu działa ma szerokość 40 metrów i długa na 140, ale niestety mamy zaprojektowaną oczyszczalnie(szambo) w miejscu gdzie tego nie chcemy. Chcieliśmy zmienić miejsce przydomowej oczyszczalni, ale wiąże się to z tym że długość rury od budynku do oczyszczalni będzie miała około 35metrów. Przy obecnym usytuowaniu oczyszczalni rura ma około 10metrów. Czy to nie za dużo ? Na zdjęciu są kąty proste, zamieszam użyć kolanek po 45stopni Oczyścicie będą odpowiednie spadki 2cm na 1m. Gdyby można było usytuować tak oczyszczalnie to moglibyśmy oczyszczoną wodę odprowadzić do rowu melioracyjnego razem z deszczówką z dachu. Odległość domu o rowu to około 80 metrów. Co o tym myślicie. czy 35metrów rury to nie za dużo ? Woda z oczyszczalni i deszczówka będzie spływać do zamkniętej studzienki i dalej pompa pchnie do rowu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szambo.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	438641   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szambo1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	438642  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Jeśli spadek jest zachowany, to nie będzie problemu.
    Z tą kanalizacją to już definitywnie pozamiatane? a dom stoi tak że nie da się odwrócić spadków w kierunku przeciwnym?

    Wiesz , że trzeba to zgłosić i wystąpić o "nowe" pozwolenie na budowę?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    na oczyszczalnie i tak powinieneś mieć osobne zgłoszenie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli spadek jest zachowany, to nie będzie problemu.
    Z tą kanalizacją to już definitywnie pozamiatane? a dom stoi tak że nie da się odwrócić spadków w kierunku przeciwnym?

    Wiesz , że trzeba to zgłosić i wystąpić o "nowe" pozwolenie na budowę?
    Pytałem w gminie przez najbliższe kilka lat nic z tego.

    Nie trzeba nowego pozwolenia na budowę. Już to przerabiałem podnosiłem wysokość fundamentów o 24cm względem tego co jest. Wystarczy wniosek o zmianę decyzji odnośnie szamba czy przydomowej oczyszczalni ścieków. Wiem też że trzeba zgłosić takie prace 31 dni przed rozpoczęciem.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    a dlaczego nie chcesz zrobić oczyszczalni w miejscu zaprojektowanego szamba ? Bliższa odległość do oczyszczalni i brak kolanek. Ja mam zrobione tak jak Ty planujesz - odpływ z oczyszczalni ma 150m, na wiosnę planuję wpiąć o niego uklad z rynien.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jeśli spadek jest zachowany, to nie będzie problemu.
    Z tą kanalizacją to już definitywnie pozamiatane? a dom stoi tak że nie da się odwrócić spadków w kierunku przeciwnym?

    Wiesz , że trzeba to zgłosić i wystąpić o "nowe" pozwolenie na budowę?
    Zmiana urządzeń budowlanych jest zmianą nieistotną według nowego Prawa Budowlanego.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Zmiana urządzeń budowlanych jest zmianą nieistotną według nowego Prawa Budowlanego.
    Gdyby:
    "Jeśli zbiorniki na nieczystości zostały wykonane jednocześnie z budynkiem, stanowią jego część składową i nie wymagają odrębnego pozwolenia na budowę."
    A tutaj "pachnie mi" zmianą gdy budynek już stoi, jednak jak się domyślam budynek jeszcze jest nieodebrany, więc będzie to "równocześnie" z budową.
    Trzeba to doprecyzować gdyż to jest najważniejsze, a forum czyta wiele osób i mogą to błędnie zinterpretować.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Masz rację na POŚ wystarczą ustalenia w Gminie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Jak mógłbym mieć odebrany budynek bez kanalizacji ?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    a dlaczego nie chcesz zrobić oczyszczalni w miejscu zaprojektowanego szamba ? Bliższa odległość do oczyszczalni i brak kolanek. Ja mam zrobione tak jak Ty planujesz - odpływ z oczyszczalni ma 150m, na wiosnę planuję wpiąć o niego uklad z rynien.
    W tym miejscu jest to nie możliwe dlatego zmiana. Myślisz że kolanka mogą powodować zatykanie sie kanalizacji ?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    W tym miejscu jest to nie możliwe dlatego zmiana. Myślisz że kolanka mogą powodować zatykanie sie kanalizacji ?
    nie wiem z jakiego powodu jest nie możesz zrobić w tym samym miejscu co szambo (brak pola rozsączającego / brak studni chłonnej skoro odpływ robisz tak jak ja), a odległość od granicy to jest 2m licząc od osi zbiornika.

    co do kolanek, to nie będę się wypowiadał bo nie jestem specem w tym temacie. Sam dla siebie bym tyle nie robił kolanek, jakby miała tamtędy płynąć woda to owszem, ale wiadomo, że nie będzie. najwyżej przy każdym kolanku zrób sobie trójnik i zostaw rewizje w razie czego.

  12. #12

    Domyślnie

    Rów melioracyjny jest Twoją własnością?
    Czy za rów odpowiada jakaś spółka wodna z gminy/miasta?
    U mnie, jeśli rów jest mój, ja za niego odpowiadam, jest na mapach i wpada do innych miasta/gminy, nie ma problemu.
    Jeśli odpowiada za niego spółka wodna, miasto gmina, pozwolenie wodno prawne potrzeba.
    Dopytaj się u siebie w urzędzie.
    Jeśli do rowu przy drodze, nie możesz puścić odpływu z oczyszczalni.

    Co do oczyszczalni.
    Aktualnie jest na zgłoszenie, nie ma problemu tego zmienić po rozpoczęciu budowy.
    Nawet, jeśli w PnB było szambo z projektem.
    Chyba że planowana jest kanalizacja.
    Wtedy, tylko szambo.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 04-01-2020 o 01:47
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    W tym miejscu jest to nie możliwe dlatego zmiana. Myślisz że kolanka mogą powodować zatykanie sie kanalizacji ?
    Tak się składa że piszemy razem na priv
    Jeśli kanalizację pod budynkiem będziesz dopiero robił oraz gdy lokalizacja tobie nie pasuje to według mnie zmień projekt kanalizacji pod budynkiem odwracając spadki .
    Wtedy wyjście kanalizacji będziesz miał z drugiej strony budynku a do planowanego szamba będziesz miał bliżej ok 10mb.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-01-2020 o 19:50
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    polacek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-005
    Posty
    119

    Domyślnie

    Myślałem o zmianie projektu kanalizacji, ale w przyszłości(5lat może więcej ) ma być kanalizacja i wtedy nie bardzo będzie to pasować.

    Rów nie jest moją własnością mimo że przechodzi przez moje działki

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał polacek Zobacz post
    Myślałem o zmianie projektu kanalizacji, ale w przyszłości(5lat może więcej ) ma być kanalizacja i wtedy nie bardzo będzie to pasować.

    Rów nie jest moją własnością mimo że przechodzi przez moje działki
    U mnie beczkowóz kosztuje 147zł 6m3.
    Większe wychodzą taniej w przeliczeniu na m3.
    Przelicz sobie co wyjdzie taniej, czy oczyszczalnia, czy szambo plus wywóz beczkowozem.
    U mnie w urzędzie musiałem przedstawić pismo z komunalnika, że nie jest planowana kanalizacja.
    Bez tego papierka, odrzucili by pismo o zgłoszenie.
    Beczkowóz brałem we wrześniu, raz w roku trzeba opróżnić 1 komorę.

    Jeśli będziesz oddawać papiery na zgłoszenie, musisz przedstawić gdzie będą odprowadzone oczyszczone ścieki z oczyszczalni.
    Co do rowu, podjedź do urzędu i się dopytaj o zrzut z oczyszczalni.
    U mnie nie wolno jeśli nie należy do właściciela działki.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 05-01-2020 o 17:40
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony