dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka - uczę się

    Pierwszy sezon gdzie już mieszkam. Poprzedni wygrzewanie tynków i posadzki. Na dole i górze rozdzielacz z mieszalnikiem afriso (miesza powyżej 42 stopni). Piec deditrich mcr24 coś tam. Sterownik iSense w holu na dole. Mniej niż 21.5 nie mam ustawione. Nie grzeje garażu który ma nieszczelna bramę (zamierzam ja uszczelnić i ocieplić). I mam kilka pytań czy robię dobrze lub porad co dołożyć by było oszczędniej.
    1. Ustawiłem przepływy w rozdzielaczu tak że na dole mam 1l/m na górze 1.5l/m. Zanim tak miałem miałem wszędzie maksymalne i na górze było zimno. Chyba przez to że szybciej dół się nagrzewał i wyłączał sterownik grzanie. Czy tak może zostać?
    2. Garażu nie grzeje ale jest tam 16 stopni. Uszczelnić już bramę i włączyć grzanie?
    3. Do pieca można dołożyć termometr zewnętrzny. Czy jest sens?
    4. Temperatura na piecu manualnie ustawiona na 40 stopni ale i tak chyba się piec "slucha" sterownika bo czasem widzę że temperatura żądaną to 60 stopni. Nie mogę tylko tym sterownikiem zarzadac temperatury c.w.u.
    5. Przy każdym rozdzielaczu jest pompa grudnfosa jakąś "inteligentna" która ma 3 tryby pracy ale działają one cały czas. Mogę tylko bezpiecznikiem wyłączyć. Czytałem że można sterowanie tych pomp podłączyć pod piec aby działały tylko wtedy jak pracuje w piecu. Czy może jakiś inne rozwiązanie?
    6. Czy mogę dołożyć drugi sterownik na piętro lub oddzielny dla każdego pokoju?

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz to już za późno na naukę)Kocioł kondensacyjny w połączeniu z zaworem 3D termostatycznym z ręczną nastawą temp to wg mnie porażka.Taki układ nigdy nie będzie oszczędny.Przepływy na poszczególnych pętlach nie powinny być takie same.Zależą one od wielu czynników ale to tak jest jak instalacja robiona bez projektu w dodatku zła koncepcja samej instalacji
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 30-12-2019 o 10:03

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem że to jest z dupy, za dużo jest do regulacji ale co mogę poprawić. Ustawić zawór aby puszczał wszystko i nie mieszał?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziele1985 Zobacz post
    Wiem że to jest z dupy,
    Jak wywalisz połowę to zagada. Po pierwsze jeden na piętro zwykły sterownik beznapięciowy (na baterie, styki sterowników połączone równolegle) steruje kotłem , wywalasz mieszacze na rozdzielaczach i ich sterowanie, jeżeli pompa w kotle nie daje rady potrzeba większej /mocniejszej i tu może być kłopot i robota dla kumatego fachmana.. To kierunek w którym powinieneś iść z wiedzą i z robotą.Na podłogówkę puszczasz góra 35 stopni i to w mrozy.

  5. #5

    Domyślnie

    Pompa pieca chyba dawała radę przy wyłączonych pompach na mieszaczach tzn. były ciepłe rurki ale nie patrzyłem jaki jest przepływ. Sterownik bez napięciowy do sterowania pętlami? A co z oryginalnym sterownikiem pieca?
    A na chwilę obecną mając jeszcze gwarancję na całość domu jak mogę ustawić ogrzewanie aby było najlepiej? W sterowniku ogrzewania ustawiłem max temperaturę kotła na 30 (obniżę jeszcze). Jak ustawić mieszacz (afriso BTU 501 z zaworem ATM)? Dać na 6 aby nie mieszał tej wody która ma ~30 stopni?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziele1985 Zobacz post
    Pompa pieca chyba dawała radę przy wyłączonych pompach na mieszaczach tzn. były ciepłe rurki ale nie patrzyłem jaki jest przepływ. Sterownik bez napięciowy do sterowania pętlami? A co z oryginalnym sterownikiem pieca?
    A na chwilę obecną mając jeszcze gwarancję na całość domu jak mogę ustawić ogrzewanie aby było najlepiej? W sterowniku ogrzewania ustawiłem max temperaturę kotła na 30 (obniżę jeszcze). Jak ustawić mieszacz (afriso BTU 501 z zaworem ATM)? Dać na 6 aby nie mieszał tej wody która ma ~30 stopni?
    oglądnij https://www.youtube.com/watch?v=fgGmTBBFb1Y

  7. #7

    Domyślnie

    Wywalam 3d ale pompa raczej nie da rady w piecu więc albo te muszą zostać albo w inne miejsce pompa. Sterownik jeden na piętro czy z podziałem na pokoje na piętrze? Jakieś konkretne sterowniki polecacie? De Dietrich ma jakiś sterów ok niby kompatybilny z tym kotłem ale pewnie cena większa niż cała instalacja z innej firmy

  8. #8

    Domyślnie

    A może sterownik cMix i dodatkowy sterownik iSense na piętro?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony