dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja poddasza przy nowym projekcie

    Dzień dobry, jestem na etapie poszukiwania projektu domu jednorodzinnego. Znalazłem już nawet idealny niestety jest to projekt domu z poddaszem do adaptacji (nie z użytkowym).
    Stawiając dom chciałbym od razu zrobić : schody, okna na poddaszu, ścianki działowe i wyprowadzić do góry media a zagospodarowanie góry trochę odłożyć w czasie.

    Podejrzewam, że to dodatkowe zgody, zmiany itp ale nigdzie nie mogę znaleźć co konkretnie i czy w ogóle warto brać taki projekt pod uwagę. Czy te zmiany nie będą kosztowały mnie drugie tyle co sam projekt albo i więcej.

    Proszę o poradę czy jest w ogóle sens szukać projektów z poddaszem do adaptacji czy odpuścić i skupić się na tych z poddaszem użytkowym.

    Najgorsze jest to, że przejrzałem już chyba każdy projekt w internecie i żaden nie spasował mi tak jak własnie ten.

    https://projekty.muratordom.pl/proje...3021,0%2C0.htm

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bombel88 ; 29-12-2019 o 18:28

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Link nie działa.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pytaj sprzedawcę, czy wykonują usługi adaptacji. Jak nie - szukasz tak czy inaczej lokalnego architekta (najlepiej z wydeptanymi ścieżkami do urzędników) i on adaptuje Ci projekt do warunków lokalnych (nawet, jakbyś w gotowcu nie chciał nic zmieniać, to musi to zrobić - w tym dopasowanie do warunków gruntowych, wymogów co do kolorów i innych drobiazgów z MPZP, plan zagospodarowania działki i inne drobiazgi). Może też zrobić grubsze zmiany (standardowo sprzedawca gotowców wystawia na to zgodę - upewnij się, czy nie będziesz chciał zmieniać czegoś, co tam nie jest wyszczególnione).

    U mnie adaptacja ze zmianami kosmetycznymi wraz z dreptaniem do urzędu i zorganizowaniem PnB kosztowała więcej, niż projekt z katalogu (a i tak wyszło ze 3-4x taniej, niż projekt indywidualny). I to norma.

    Adaptacja poddasza (dołożenie ścianek działowych, okien połaciowych itp.) nie powinny być drogie, bo to drobiazgi. Jak zechcesz ruszać konstrukcję, to może to być kosztowne.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Zrobię jak radzisz, skonsultuję się z architektem i zobaczę co mi powie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pytaj sprzedawcę, czy wykonują usługi adaptacji. Jak nie - szukasz tak czy inaczej lokalnego architekta (najlepiej z wydeptanymi ścieżkami do urzędników) i on adaptuje Ci projekt do warunków lokalnych (nawet, jakbyś w gotowcu nie chciał nic zmieniać, to musi to zrobić - w tym dopasowanie do warunków gruntowych, wymogów co do kolorów i innych drobiazgów z MPZP, plan zagospodarowania działki i inne drobiazgi). Może też zrobić grubsze zmiany (standardowo sprzedawca gotowców wystawia na to zgodę - upewnij się, czy nie będziesz chciał zmieniać czegoś, co tam nie jest wyszczególnione).

    U mnie adaptacja ze zmianami kosmetycznymi wraz z dreptaniem do urzędu i zorganizowaniem PnB kosztowała więcej, niż projekt z katalogu (a i tak wyszło ze 3-4x taniej, niż projekt indywidualny). I to norma.

    Adaptacja poddasza (dołożenie ścianek działowych, okien połaciowych itp.) nie powinny być drogie, bo to drobiazgi. Jak zechcesz ruszać konstrukcję, to może to być kosztowne.
    To ileś ty zapłacił za ten projekt z katalogu plus adaptacje 3 tysie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony