dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BudującaDom

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    27

    Domyślnie Czy ktoś widział kozę F373 Jotula?

    Mam kozę F373 Jotul białą. Pierwsze rozpalenie było 1 listopada, póżniej tylko w weekendy, trochę więcej w święta. Wczoraj zauważyłam popękany tylny szamot i bardzo mnie to zmartwiło. Piecyk jest nowy, drewno mam o wilgotności max15%. Polana są drobne. Wkładane po dwa, max trzy. Obchodzę się z nią bardzo delikatnie. Szamot przykręcany jest dużą śrubą pośrodku. Pęknięcia idą od tej śruby. Od samego początku miałam wątpliwości, czy te płyty szamotowe są odpowiednio zamontowane, bo się nie schodziły równo, ale autoryzowany monter Jotula mówił, że tak musi być. Na youtubie jest filmik z montażu tego piecyka i tam nie ma takich nierówności.
    Niestety z firmą Jotul Polska nie ma kontaktu. Piecyk był bardzo drogi i szamot bardzo szybko w nim popękał.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191229_121158.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	438664

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191229_122546_LLS.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	438665

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191229_122658_LLS.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	438666

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191229_124514_LLS.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	438667
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191229_124532_LLS.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	438663  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Reklamacja do sprzedawcy - po co kontaktować się z producentem? Jeśli jest trudność wymuś na sprzedawcy kontakt i natychmiastową interwencję oraz podjęcie działań.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    wygląda to na "acumotte", i to coś popęka predzej czy później. W tym przypadku podejrzewam zbyt mocne dokrecenie śruby' i brak możliwości swobodnego rozszerzania sie. To, że widać szczeliny pomiędzy elementami, jest efektem formowania. Żadna wada, tyle, że widać.
    Zdjęcia są mało wyraźne a koza, faktycznie droga.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BudującaDom

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    27

    Domyślnie

    Tak wiem, ale sprzedawca z automatu odrzuca reklamację szamotu i widzi winę użytkownika w ich spękaniu. Ja mam wątpliwości odnośnie montażu tych szamotów. Widziałam jak panowie monterzy długo motali się z ich montażem.Tylną płytę nawet lekko uszkodzili w górnym rogu. Górna płyta jest ruchoma, niby jest tam jakaś śruba, ale nie trzyma. Staram się tego nie ruszać, by nie spadło.

    Chciałabym dowiedzieć się od kogoś, czy na górze, gdzie stykają się szamoty powinny być takie nierówne szczeliny po bokach, bo sprzedawca twierdzi, że tak ma być. U mnie jest tak, że pośrodku szczeliny nie ma a po bokach są. Nie chce się wierzyć, że producent tak to zaprojektował. Może dlatego ten szamot u mnie popękał, bo powstały jakieś naprężenia?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    wygląda to na "acumotte", i to coś popęka predzej czy później. W tym przypadku podejrzewam zbyt mocne dokrecenie śruby' i brak możliwości swobodnego rozszerzania sie. To, że widać szczeliny pomiędzy elementami, jest efektem formowania. Żadna wada, tyle, że widać.
    Zdjęcia są mało wyraźne a koza, faktycznie droga.
    Nie sądzę aby Jotul stosował acumotte. Ten to raczej we wkładach z Kratki.pl się spotyka / z całym szacunkiem dla marki Kratki /

    W instrukcji pieca jest opis wymiany płyt wewnętrznych: file:///C:/Users/abc/Downloads/Manual_F370%20Advance_10051248-P11_171218_AT_PL_%20(1).pdf

    więc z wymianą nie powinno być problemu. Niektórzy twierdzą że pęknięcia płyt szamotowych w niczym nie przeszkadzają, tzn można normalnie użytkować piec. Tutaj jednak to dość dziwne że popękały tak szybko. Podejrzewam że powodem były naprężenia w miejscu dokręcenia jak pisze dbx,
    Niestety, choć nie można tego przesądzić, podejrzewam że panowie montujący taki piec robili to po raz pierwszy i jako typowe "fahofce", bez czytania instrukcji, wedle własnego uznania.

    Sprawę powinno rozwiązać roszczenie do sprzedawcy / autoryzowanego ? / z tytułu niezgodności towaru z umową.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Moim zdaniem szczelina między tylnym (przykręcanym) "szamotem", a "szamotowym" deflektorem jest raczej bez znaczenia, ale znając firmę, sądzę że powstała ona w wyniku nieumiejętnych "kombinacji" montażysty. Jeśli jednak się mylę co do firmy, można wyjąć deflektor, podszlifować skoro klient niezadowolony. Powinien to oczywiście zrobić ktoś z przyzwoleniem od Jotula.

    Pęknięcie w miejscu w którym materiał ceramiczny został osłabiony to normalne. Do tego wpakowanie tam elementu stalowego (śruba), świadczy o ignorancji konstruktora. Tak sobie to wymyślił na desce kreślarskiej, a ktoś w firmie kto wie jak zachowują się materiały w ogniu, miał wtedy urlop i poszło (?)...... Czasem materiał wytrzymuje takie eksperymenty, ale wystarczy niewielka niezgodność w osiowości dziury z przykręcałem i bęc. To wina producenta. Nie użytkownika, nie sprzedawcy, czy montera. Problem oczywiście przerzuca się na dystrybucję, bo producenci są "doskonali" i nigdy się nie mylą ....

    Jakie argumenty stosował sprzedawca, stwierdzając "winę użytkownika"? To dla mnie zawsze fascynujące zagadnienie.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Rozszerzalność cieplna materiałów, tu różna dla żeliwa i betonu, montowanie "na sztywno" zazwyczaj jest podstawową przyczyną pękania wykładzin wewnątrz paleniska. Beton łatwo odlewać w duże elementy , to bywa pokusą dla producentów... Mniejsze elementy inaczej pracują . Nie wykluczam też jakiegoś błędu ze strony użytkownika.
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony