dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie pierwszy raz ogrzewanie gazowe. Problem. immergas i euroster 2006tx

    Dzień dobry,



    wynajmuje mieszkanie i pierwszy raz mam ogrzewanie gazowe.

    Wróciłem z wojska po długim czasie i w mieszkaniu było dziś 13.3.. dziewczyna nie wiedziała jak wszystko ustawić i grzała sobie farelkami i grzejnikami elektrycznymi.

    Mam piecyk jak na zdjęciu, do tego jak widać wpięty sterownik (?) plus taki panel do regulacji. Dodam, ze jest też założone ogrzewanie podłogowe prądem, ale to chyba jest osobno - sa do tego takie małe panele na scianach.



    Generalnie dwa razy próbowałem uruchomić grzejniki. Za pierwszym razem na samym piecu przełączyłem po prostu z palemki na bałwanka. Faktycznie zaczęło grzać, ale jeden włączony kaloryfer w ciągu 2h ściągnął tyle gazu, co zużywamy normalnie przez ponad tydzień.



    Dziś spróbowałem znowu, starałem się coś tam poustawiać, tak samo temperature na panelu. W mieszkaniu cały czas było jakieś 15-16c. Po ustawieniach na panelu pokazywał max te 18.



    Piec cały czas "chodzi" słychać jego prace i temperatura pokazuje zazwyczaj 60c.

    Natomiast dzisiaj znów tylko tym razem przy włączonych 4 kaloryferach - poszło tyle gazu co w pół miesiąca.



    Wydaje mi się, że coś jest nie tak. Chciałbym prosić o pomoc jak to ogarnąć i ustawić bo po prostu nie miałem z tym styczności i nie do końca to rozumiem. Załączam zdjęcia.

    Pomóżcie wyjść z tych 13,5c w domu

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytaj właściciela mieszkania jak ustawić...

  3. #3

    Domyślnie

    Gdyby to przyniosło skutek to bym nie pisał tu na forum

  4. #4

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    proponuję poszukać instrukcji w internecie. Kiedyś u teściowej w nowym mieszkaniu też musiałem rozkminić ogrzewanie i instrukcja wbrew pozorom pomogła. Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    przejrzałem dostępną instrukcję w wersji papierowej, ale nie ma tam nic oprócz podstaw jak ustawić temperaturę czy aktualną godzinę.

  7. #7

    Domyślnie

    To ile ci tego gazu zeżarło ? Jak mieszkanie jest wychłodzone to musi zeżreć by nagrzać mury.

  8. #8

    Domyślnie

    A ile śpaliles tego gazu? Do czego odnosisz zużycie gazu do grzania wody na CWU?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  9. #9

    Domyślnie

    Na zdjęciu regulatora widzę "7" (czyli niedziela) i nie wyświetla "MANUAL".
    Przejdz na manuala.Spróbuj:
    Pokrętło na START
    Kod:
    Aby wyłączyć program i nastawić temperaturę pracy ze stałą nastawą nacisnąć przycisk
    HOLD. Na wyświetlaczu pojawi się napis „Temp Set” (nastawa temperatury) i „Hold”
    ,
    podbij temperaturę np.do 23 i zostaw

  10. #10

    Domyślnie

    3m^3 w 1,5h. Chyba trochę za dużo, biorąc pod uwagę, że bez tego grzania na ostatnim rachunku mam przez 1msc zużyte 9m
    Poza tym, ten piec powinien cały czas "Chodzić"? w 1,5h ledwo podniosło temperaturę z 13 na 15-16 i nie szło dalej pomimo ustawienia na 22c

  11. #11

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak radziłeś @Dziesiatka

    efekt na załączniku.

    Temperatura dość szybko doszła do 18c. Utrzymała się i teraz stopniowo spada..

    Ustawiona tak jak kazałeś na 23c. Aktualnie spadło już do 17.

    Tak więc dwa problemy:
    1) za dużo pobiera gazu
    2) nie nagrzewa mieszkania..Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	438684

  12. #12

    Domyślnie

    a gdyby zresetować sterownik i ustawić od nowa ?
    jak może temperatura spadać jesli piecyk grzeje ?

  13. #13

    Domyślnie

    Zresetowałem i wymieniłem baterie - nadal to samo.

    Mi już ręce opadają..

    progres jest taki, że nie wiem jak ale temp na chwile potrafi skoczyć. Raz do 19,5 raz do 21, raz było nawet 23,2 po ustawieniu na 24.

    Natomiast nie utrzymuje tej temperatury i łeb na szyję leci w dół. Inna kwestia, że absolutnie nie czuć aby w pomieszczeniu była taka temperatura, jest o wiele zimnniej.

    Piecyk napieprza nieprzerwanie od godziny 17, zużycie ogromne, a mieszkanie praktycznie nienagrzane.. Oczywiście jest cieplej niż było całkowicie bez ogrzewania, grzejniki są ciepłe, ale zdecydowanie jest jakiś problem.

    Wrzucam jeszcze zdj tego co mam na ścianach w łazience,wc,pokoju,kuchni. Wydaje mi się, że to od podłogowego (elektrycznego) ale nie jestem pewien.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	222.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	438686

    dodam, że próbowałem bawić się temperaturami piecyka ale bez efektów.
    Jedne temperatury to wody, a drugie - znalazłem że informację w.u. Czego to dokładnie temperatura?

    Zdaje sobie sprawę, że temat może dla niektórych się wydawać idiotyczny, ale dla mnie to zupełna nowość i naprawdę mam problem
    Ostatnio edytowane przez hhh666 ; 30-12-2019 o 00:15

  14. #14

    Domyślnie

    Zamiast płacić za zużyty bez efektu gaz, przeznacz te pieniądze na serwisanta lub instalatora, który być może sprawniej od ciebie ogarnie temat. Jeśli wynajmujący mieszkanie umywa ręce, to masz mały wybór a dochodzenie tego co można zrobić poprzez internet, to jak widać, słaby sposób.
    Piszesz, że grzejniki są ciepłe ale temp. spada....to wystarczający powód byś szukał pomocy tam gdzie mieszkasz.

  15. #15

    Domyślnie

    Trochę zrobię wykopalisko, ale zarejestrowałem się po to, aby odpowiedzieć autorowi:

    Nie wiem co sobie wyobrażasz. Spalałeś 9m3 miesięcznie, to jest mniej więcej zużycie gazu w lecie na gotowanie i grzanie CWU, dla jednej osoby.

    Takie zużycie w zimie(9m3) gdy działa CO dla mieszkania to kwestia1-3 dni.

    Koszt gazu to ok 2zł/m3. Czyli jak spalisz 5m3 dziennie razy 30 dni daje 150m3. czyli 300zł. To kosmiczny rachunek? A co, chciałbyś ogrzewać za darmo? Jak dziewczyna ogrzewała prądem, to dopiero nabiła ci rachunek, który pewnie przyjdzie w rozliczeniu. I wtedy poczujesz jak drogi jest prąd do ogrzewania.


    To ze kocioł CO spalił w 1,5 godziny ciągłej pracy (i pewnie nie na mocy minimalnej) 3m3 gazu ziemnego to nic niezwykłego. Masz wychłodzone mieszkanie i zawsze jak chcesz je zagrzać to musisz spalić sporo paliwa (gazu, prądu, węgla, pelletu). Jak już zagrzejesz to spalanie znacznie spadnie. Kocioł na razie powinien grzać ciągle aż nagrzeje mieszkanie do nastawionej na programatorze temperatury, Później , będzie się włączał tylko co jakiś czas.

    Ostatnia sprawa, jak wszystko w mieszkaniu było zimne i zagrzałeś powietrze w mieszkaniu do np 18 stopni, nie znaczy od razu, że uczucie ciepła będzie jak by było te 18 stopni. Będzie targać od zimnej podłogi i ścian, dopóki i te elementy się nie zagrzeją.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie

    @wojewoda82, dokladnie tez tak uwazam. Zona pojechala na 2 tygodnie w zimie do Polski, temperatury na zewnatrz takie -2 w dzien i -6 w nocy. Zagrzanie domu do 22*C przy 75*C na piecu zajelo prawie dwa dni. Fakt ze chata z 70 roku, okna skrzynkowe co dmucha jak nie wiem ( nie ma grzyba chociaz ) ale po dwoch tygodniach spalonego gazu na 900zl ... PS jak autor zobaczy rachunek za prad to dopiero sie zdziwi lol

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony