dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Okna decco 83

  1. #1

    Domyślnie Okna decco 83

    Witam,


    Pytanie to użytkowników i znawców tematu, zostały mi wycenione okna marki DECCO 83 0R wraz z okuciami maco w kolorze coal grey 5003 w pakiecie 3 szybowym 4T/18/4/18/4T RW9C'CTR0=32 DB.

    Nie ukrywam, że jest to najtańsza z ofert okien 7 komorowych. Ładne ramki, więcej światła, wyglądają solidnie, Uw=0,72 W/m2K.

    Jakieś opinie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowal90 Zobacz post
    Nie ukrywam, że jest to najtańsza z ofert okien
    Dodaj sobie do tego, że nie produkuje na tym systemie żaden z liczących się producentów i spytaj się czy warto?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Dodaj sobie do tego, że nie produkuje na tym systemie żaden z liczących się producentów i spytaj się czy warto?
    Dlatego pytam o opinie. Okucia, klamki i okleina są te same co np w Drutexie,

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowal90 Zobacz post
    ..Okucia, klamki i okleina są te same co np w Drutexie,
    To porównanie, to żaden powód do nobilitacji..

    Okucia - marka może ta sama i robią na nich nawet uznane firmy. Ale zastosowany tzw. "garnitur" okuć może spowodować, że okno będzie otwierało się małym paluszkiem (tak lekko, fajnie.. nie prawda?) ale to może oznaczać, że producent dał tak mało elementów co dość szybko objawi się przewiewami w miejscach które pominięto z "oszczędności". Dobrze dobrane okucie ma elementy na całym obwodzie, czasem antywyważeniowe, mniej lub bardziej regulowane. Całkiem niedawno widziałem takie okno "deco na okuciach maco" - wyraz tandety w obsłudze - nawet nie miały mikrowentylacji (element kosztujący ok 1 zł!) - kolega uświadomił mi, że tani mają "mikro w rozwórce", czyli to co wydawało mi się że zaraz się rozsypie było zamierzoną funkcją.

    Sprawdź sobie okna MS. Także będą na tych samych okuciach. Zamknij jedne i porównaj do tych z niską ceną. Wyciągnij wnioski.

    Odnośnie lekkiego zamykania: wpływa na to ma także uszczelka - tania, cieniutka nie będzie stawiała żadnego oporu. Nie tylko obsługującej dłoni, ale też byle wiatrowi.

    Klamki - zdecydowanie polecam lepsze. Te o których piszesz kosztują do 2zł/ szt. Po kilku latach ułamuje się w nich rączka (słabe tworzywo). Te metalowe, po 4 zł/ szt - ułamuje się w nich podpora (przyczyna jak wyżej). Jak Ci nie przeszkadza, to bierz. Dobra klamka kosztuje kilkanaście zł - zawsze można wymienić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To porównanie, to żaden powód do nobilitacji..

    Okucia - marka może ta sama i robią na nich nawet uznane firmy. Ale zastosowany tzw. "garnitur" okuć może spowodować, że okno będzie otwierało się małym paluszkiem (tak lekko, fajnie.. nie prawda?) ale to może oznaczać, że producent dał tak mało elementów co dość szybko objawi się przewiewami w miejscach które pominięto z "oszczędności". Dobrze dobrane okucie ma elementy na całym obwodzie, czasem antywyważeniowe, mniej lub bardziej regulowane. Całkiem niedawno widziałem takie okno "deco na okuciach maco" - wyraz tandety w obsłudze - nawet nie miały mikrowentylacji (element kosztujący ok 1 zł!) - kolega uświadomił mi, że tani mają "mikro w rozwórce", czyli to co wydawało mi się że zaraz się rozsypie było zamierzoną funkcją.

    Sprawdź sobie okna MS. Także będą na tych samych okuciach. Zamknij jedne i porównaj do tych z niską ceną. Wyciągnij wnioski.

    Odnośnie lekkiego zamykania: wpływa na to ma także uszczelka - tania, cieniutka nie będzie stawiała żadnego oporu. Nie tylko obsługującej dłoni, ale też byle wiatrowi.

    Klamki - zdecydowanie polecam lepsze. Te o których piszesz kosztują do 2zł/ szt. Po kilku latach ułamuje się w nich rączka (słabe tworzywo). Te metalowe, po 4 zł/ szt - ułamuje się w nich podpora (przyczyna jak wyżej). Jak Ci nie przeszkadza, to bierz. Dobra klamka kosztuje kilkanaście zł - zawsze można wymienić.
    Dzięki za pomoc, a co uważasz o takim produkcie?
    Okna PCV:
    – profil 6-komorowy "PERFECTHERM" nielicowany producent "Sonarol" www . sonarol . pl
    – głębokość zabudowy 80mm
    – 3 uszczelki
    – okucia obwiedniowe Mako
    – pakiety szybowe 4/18/4/18/4 K= 0,5
    – kolor obustronny antracyt
    – przenikalność okna referencyjnego 0,7W/m2K

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na papierze wiele wygląda dobrze. Na forach można dużo poczytać. Ja z założenia nie polecam najtańszych firm na rynku, bo ich "oszczędności" szybko odbijają się na komforcie użytkowania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Na papierze wiele wygląda dobrze. Na forach można dużo poczytać. Ja z założenia nie polecam najtańszych firm na rynku, bo ich "oszczędności" szybko odbijają się na komforcie użytkowania.
    a co polecasz? bo rozumiem, że oknami handlujesz?

    mam kilka ofert podoba mi sie okoplast pixel ale powiem wprost ze mnie nie stać, wycena od niech jest prawie 13 tys droższa od np drutexu, czy ortisa.

    Czekam jeszcze na wycenę z MSu. Ogolnie ceny oscylują w przedziale 26-30 tys zł oknoplast prawie 43 tys zł.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie skomentuję, bo musiałbym coś niemiłego napisać.

    Oknoplast jest wyznacznikiem dobrej jakości. Nie najwyższej, ale godnej polecenia. Z tym, że z ich oferty brałbym Winergetic a nie Pixel czy mu podobne.

    Na forum od lat w otoczce "dobry" przewijają się firmy: Adams, Awilux, MS, Oknoplast, Vetrex.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowal90 Zobacz post
    a co polecasz? bo rozumiem, że oknami handlujesz?

    mam kilka ofert podoba mi sie okoplast pixel ale powiem wprost ze mnie nie stać, wycena od niech jest prawie 13 tys droższa od np drutexu, czy ortisa.

    Czekam jeszcze na wycenę z MSu. Ogolnie ceny oscylują w przedziale 26-30 tys zł oknoplast prawie 43 tys zł.


    Cześć,
    co w końcu wybrałeś i czy jesteś zadowolony? Mam ten sam dylemat Decco wychodzą najtaniej ale czytam niepochlebne opinie wszędzie :/ Dla porównania mam wycenę dla Salamander bE82 MD i jest o 20% droższa (49 vs 59 tys)

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał adyzio Zobacz post
    Cześć,
    co w końcu wybrałeś i czy jesteś zadowolony? Mam ten sam dylemat Decco wychodzą najtaniej ale czytam niepochlebne opinie wszędzie :/ Dla porównania mam wycenę dla Salamander bE82 MD i jest o 20% droższa (49 vs 59 tys)
    Na pewno znajdziesz tańsze
    Poza tym.. nazwy profili niewiele mówią o oknie. Do Deco można włożyć dobrą stal (mało prawdopodobne, bo nie po to robi się budżetowy profil by tworzyć z niego mocne okno). Ale do Salamandra można już wrzucić słabe pozostałe komponenty i z dobrej marki profili nie stworzy się coś godnego polecenia, chociaż prawdopodobieństwo jest większe
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Na pewno znajdziesz tańsze
    Poza tym.. nazwy profili niewiele mówią o oknie. Do Deco można włożyć dobrą stal (mało prawdopodobne, bo nie po to robi się budżetowy profil by tworzyć z niego mocne okno). Ale do Salamandra można już wrzucić słabe pozostałe komponenty i z dobrej marki profili nie stworzy się coś godnego polecenia, chociaż prawdopodobieństwo jest większe
    Hej
    nie do końca się znam co potrzeba by porównać więc poniżej info z wycen, może teraz będzie bardziej precyzyjnie i łatwiej odpowiedzieć mi na pytanie, czy Decco za 47 tys czy Salamander 58 tys?

    System: DECCO 83 wycena 47.900 pln
    Rodzaj okna/drzwi: DECCO 83 POŚREDNIE
    Typ: RM8312 + SK8326
    Okleina: Okleina dwustronna
    Kolor profilu: Coal Grey 5003
    Kolor uszczelki: czarna
    Rodzaj okuć: MACO
    Kolor osłonek: Srebrny
    Pakiet szybowy: 4/18/4/18/4 CR9005 Rw(C;Ctr)=32(0;0) dB
    Elementy dodatkowe: Listwa podparapetowa
    Klamki: Klamka aluminiowa trzpień 35mm K: Srebrny
    Listwy przyszybowe: LISTWA DECCO 7145 Coal Grey 5003 U:czarna
    Okucie kwatery 1-1: RU (168 )

    Salamander - wycena 58.300 pln
    Salamander bE82 MD
    Kolor: 5555 Antracyt obustr. Rdzeń: Antracyt BR
    Ościeżnica HO(CC) 73 MD/6K / Skrzydło HO(CC) Z85/6K
    Osłonki: Kolory RotoNX - R01.3 tytan mat; vRoto klamki 1-str. - R01.3 tytan mat;
    Klamka P-Line T43/45 TYTAN/R01.3 M5x50
    Odwodnienia: bE82 STD (widoczne, od czoła)

    CE-Współczynnik g [%]: 53.00
    CE-Współczynnik LT [%]: 75.00
    CE-Współczynnik Rw [dB]: 33(-1;-7)
    CE-Wodoszczelność: 8A
    CE-Przepuszczalność powietrza: 4
    CE-Obciążenie wiatrem: npd
    Szyba szklona
    1.1.1 796x2096 4LE-18ar-4-18ar-4LE U=0,5 TGI 9005
    Okucie wys. klamki
    1020
    P3/130
    Blokada bł. poł. klamki
    Zaczep mikrowentylacji
    3 zaczepy AV
    DM15
    Klamka stała

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony