dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Połączenie dwóch mieszkań 40m2

    Szanowni forumowicze
    posiadam mieszkanie salon z aneksem+nieduża sypialnia - wszystko łącznie ok. 40m2. Powiększa mi się rodzina i potrzebujemy więcej miejsca Mam potencjalną możliwość połączenia swojego mieszkania z przylegającym - o podobnym metrażu.
    Co bym chciał osiągnąć:
    - 1 duży salon ze strefą wypoczynkową
    - 1 duża sypialnia rodziców, z garderobą
    - 2 (ew. 1) mniejsze pokoje dla dzieci
    - zwiększyć przestrzeń roboczą kuchni (lub zrobić osobną kuchnię)
    - łazienka zostaje tam gdzie jest
    - wejście do mieszkania będzie jedno - tam gdzie do mojego.

    Mieszkanie sąsiednie w kolorze jasnozielonym. Ściany cienkie i na biało to działówki, które można usuwać/wykuć drzwi. W załączeniu przesyłam 2 obrazki, jeden z obecną aranżacją, drugi pusty, z prośbą o naniesienie własnych pomysłów.

    Nasze wnioski:
    - dużo miejsca jest tracone na komunikację (przedpokoje)
    - problemem okazują się dwa bliźniacze salony, o zbliżonej powierzchni.

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	438751Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja pusta.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	438753

  2. #2

    Domyślnie

    Może przedstawię swoje pomysły. Salon bliźniaczy połączyć z moim na wysokości kuchni (koło lodówki), tam by była sypialnia z garderobą. W mojej starej sypialni pokój dla dziecka, drugi mniejszy pokój w sąsiednim mieszkaniu powiększyć poprzez zlikwidowanie łazienki, i skomunikować nie przez sypialnię rodziców a przez ściankę za szafą w moim przedpokoju. Otwór drzwiowy pomiędzy dużym pokojem w sąsiednim mieszkaniu a resztą zamurować. W przedpokoju sąsiedniego mieszkania schowek.

    Wszystko bazuje na założeniu że obecna kuchnia zostaje i dodałbym wyspę z płytą, tylko czy w moim salonie zmieszczę taką kuchnię i strefę wypoczynkową + mały stół jadalniany?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez osobnej garderoby przy sypialni, ale z dużymi szafami i miejscem na pralnię z suszarką.:


  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za ciekawą propozycję. Z grubsza założenia zostały spełnione, natomiast w tym układzie najważniejsze miejsce mieszkania (salon z kuchnią) to pokój z loggią, obecny salon został przeznaczony na sypialnię (i powiększoną kuchnię). Dodatkowo aby to uzyskać, poświęcono część powierzchni na korytarz.
    Zależałoby mi jednak, aby salon z kuchnią pozostał w pomieszczeniu w którym jest obecnie - z uwagi na bardziej centralnie rozłożony układ (salon jako "środek" mieszkania, na wprost wejścia) oraz na lepsze doświetlenie tego pokoju (więcej okien) i dużo ciekawszy widok za oknami niż z loggi. Dodatkowo zapomniałem dodać jednego okna (w załączniku już uzupełnione) - wyjście na mały balkon jest przez drzwi a zaraz obok jest okno - powoduje to, że nie możemy tam umieścić wysokiej szafy jak w przesłanym rozkładzie.

    Zastanawiam się czy nie dałoby się zrobić "lustrzanego odbicia" przesłanej propozycji, czyli wykroić część pomieszczenia z pokoju z loggią aby powiększyć kuchnię, wtedy łatwiej byłoby zmieścić w obecnym salonie zestaw wypoczynkowy i stół jadalniany.
    Dodatkowo czy druga łazienka będzie wskazana już przy 4-osobowej rodzinie? Na pewno będzie większa wygoda niż z używaniem tylko jednej, ale zastanawiałem się nad powiększeniem tego małego pokoju kosztem łazienki właśnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja pusta2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	439070

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam dwie łazienki na dwie osoby i jak któreś ma grypę żołądkowa, to druga łazienka jest wybawieniem.


    problem leży w tym, że ściany nośne bardzo ograniczają sensowny podział wnętrza.
    Masz jeden wąski i mały pokoik - łóżko małżeńskie tam nie wejdzie (w sensie wygodnego korzystania z niego).
    Obecna wasza sypialnia ma wejście na salon, który chcesz zachować, czyli nie nadaje się na pokój dziecka.
    Z drugiego salonu powstanie ładny, przestronny pokój. Ale nie da się go podzielić na dwa z powodu jednego okna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-01-2020 o 22:00

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mozna jeszcze wykombinować coś takiego:


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-01-2020 o 23:59

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może tak:


    Drzwi do sypialni rodziców suwane, szklane. W dzień rozsunięte, by nie ograniczać dostępu na balkon.

    Ścianka tv nie musi być do sufitu:


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-01-2020 o 00:20

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Możliwości aranżacji po woli się wyczerpują, ale proszę skonsultować zagadnienie, bo może możliwe jest zrobienie podciągu i układ funkcjonalny będzie można zaplanować inaczej. Które to jest piętro? Ile pięter ma budynek?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	440230Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6a.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	440231Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6b.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	440232

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za pomysły. Niektóre są naprawdę ciekawe, tylko że zakładają bardzo gruntowną ingerencję w układ ścian, a to już znacznie zwiększa skalę przedsięwzięcia. Niektóre (jak to z posta #7) będą niemożliwe do realizacji z uwagi na układ grzejników (pod balkonem grzejnika nie ma i nie da się go tam zamontować). Praktycznie we wszystkich ścianach pogrubionych na planie idą kominy, więc podciąg odpada.

    Gdybyśmy chcieli zrobić wariant "sensowne minimum" czyli zostawić łazienkę i salon w obecnym miejscu, nie przestawiać ścian działowych, powiększyć kuchnię o kawałek blatu. Gdyby było za ciasno, będziemy szli w kierunku bardziej inwazyjnych zmian.

    Wymyśliliśmy taki układ, chętnie usłyszymy opinię.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja v2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	441001

    Ostatnio edytowane przez zbynio_ ; 18-02-2020 o 21:52

  10. #10
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Bardzo mały salon z aneksem kuchennym w stosunku do pokoju dzieci. A może taki układ? Minusem tego projektu jest bardzo mała łazienka (gdyby udało się ja powiększyć kosztem garderoby [zrobić podciąg w ścianie nośnej] to byłoby idealnie. Można też pomyśleć o umieszczeniu pralki w szafie w garderobie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	441592

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony