dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    W nosie mam Twoją podłogówkę, tu nikt o nią nie pyta....To co Tu robisz?
    I w drugim nosie mam jak co się nazywa i co najpierw ogrzewa.
    Postronna osoba nie zauważy różnicy wchodząc do pomieszczenia ogrzewanego wodną podłogówką, kablami elektrycznymi, czy foliami/mati.
    I tu jest clou tematu. Zresztą, nie tylko ja o tym tu piszę - jakbyś nie odnotowała.
    Nie trzeba jechać z Bielska do Kielc, żeby zobaczyć to, czy kobietę z dwoma nosami...
    Choć, może dla tego drugiego....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-12-2019 o 13:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    A nie słyszałeś Panie wszystkowiedzący o osobach z wieloma nosami? No widzisz...i tu Cię mam
    Napisałam, ze przed decyzją byliśmy w 3 domach z ogrzewaniem na podczerwień i odczucia były rózne...Tylko nie dasz mi tego opisać mądralo.
    Autorowi tez się odechciało tego czytać, to nie napiszę, bo komu... i znowu posty wykasuję, bo nie chcę Ci nabijać postów.
    Poza tym właśnie podniosłam sobie temperaturę w nowym domku z 17 na 19st, bo jadę tam świętować sylwestra ze znajomymi...będzie ciepło, przyjemnie i wesoło a palcem nawet w domu nie kiwnę by nagrzać.
    I tylko to się liczy.!
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojBronx

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak użyjesz szukajki, to znajdziesz opinie użytkowników. Dla przykładu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7880896
    Szukajki użyłem i nie znalazłem opinii ludzi którzy grzeją swój szkieletowy dom tylko foliami. Tym bardziej nikogo z Bielska kto mógłby zaprezentować rozwiązanie, co jest głównym tematem.

    Co do samych folii i ich marketingowego przesłania o którym piszesz. Nie kumam dwóch rzeczy:

    1. Jeśli folie usytuowane są pod jakąś warstwą czegokolwiek i ogrzewają tą warstwę co powoduje że powietrze nagrzewa się od tej warstwy, to jaki ma sens umieszczania folii na suficie czy w ścianie co jest tak reklamowane przez sprzedawców? Jak to ciepło miałoby w sensownym czasie spłynąć w dół? Jak ktoś coś takiego zakupi, zamontuje i nie będzie działać, to antyreklama powinna szybko ukrucić takie działania firm. A firmy działają już całe lata.

    2. Jak już gdzieś napisałem, byłem na targach budownictwa gdzie macałem się ze ścianą pod którą były folie. Temperatura folii była ustawiona specjalnie dość wysoko żeby ciepło było od razu odczuwalne w zmiennych warunkach targowych. I to odczucie ciepła pochodziło ewidentnie jakby z promieniowania, czuć było na skórze, a nie z ogrzanego powietrza kawałkiem ściany. Średnio chce mi się wierzyć, że znana lokalna firma z branży budowlanej wciska ludziom ciemnotę prosto w oczy. Jaki by w tym mieli biznes? Po co sobie psuć markę kłamaniem prosto w oczy?

    No nie trzyma mi się to kupy dlatego ciągle nie mogę się przekonać że to tylko slogany marketingowe. Choć z drugiej strony trafia do mnie również teoria że folia nagrzewa warstwę zewnętrzną a nie przechodzi przez nią nagrzewając tylko dalsze obiekty... na logikę ma to sens.

    Skołowany kapkę

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojBronx

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Autorowi tez się odechciało tego czytać, to nie napiszę, bo komu... i znowu posty wykasuję, bo nie chcę Ci nabijać postów.
    Autor ma kapkę dość niepotrzebnych wojenek forumowych zaśmiecających temat, ale czyta je cierpliwie... to chyba z racji bycia początkującym w temacie

    A gdzie macie zainstalowane te folie... podłoga/ściany/sufit?

    Dodam jeszcze, ze przed decyzją z montazem, byliśmy oglądać w 3 domach i odczucia były rózne.
    zzalezne jesst to od wielu czynników.
    Czy byliście w nowym domu szkieletowym? Jakie tam były odczucia?
    I na jakiej zasadzie mieliście różne odczucia w różnych domach?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    A nie słyszałeś Panie wszystkowiedzący o osobach z wieloma nosami? No widzisz...i tu Cię mam
    Napisałam, ze przed decyzją byliśmy w 3 domach z ogrzewaniem na podczerwień i odczucia były rózne...Tylko nie dasz mi tego opisać mądralo.
    Autorowi tez się odechciało tego czytać, to nie napiszę, bo komu... i znowu posty wykasuję, bo nie chcę Ci nabijać postów.
    Poza tym właśnie podniosłam sobie temperaturę w nowym domku z 17 na 19st, bo jadę tam świętować sylwestra ze znajomymi...będzie ciepło, przyjemnie i wesoło a palcem nawet w domu nie kiwnę by nagrzać.
    I tylko to się liczy.!
    Oczywiśćie, bezobsługowa podłogówka to z tych rzeczy, które (patrząc z perspektywy 4 lat) na pewno zrobiłbym w kolejnym domu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojBronx Zobacz post
    S

    1. Jeśli folie usytuowane są pod jakąś warstwą czegokolwiek i ogrzewają tą warstwę co powoduje że powietrze nagrzewa się od tej warstwy, to jaki ma sens umieszczania folii na suficie czy w ścianie co jest tak reklamowane przez sprzedawców? Jak to ciepło miałoby w sensownym czasie spłynąć w dół? Jak ktoś coś takiego zakupi, zamontuje i nie będzie działać, to antyreklama powinna szybko ukrucić takie działania firm. A firmy działają już całe lata.
    Folię ogrzewają ścianę ściana zaczyna emitować IR, oraz ogrzewać powietrze do niej przylegające.
    Każde ogrzewanie płaszczyznowe oddaje energię poprzez promieniowanie (większość) i konwekcję.

    2. Jak już gdzieś napisałem, byłem na targach budownictwa gdzie macałem się ze ścianą pod którą były folie. Temperatura folii była ustawiona specjalnie dość wysoko żeby ciepło było od razu odczuwalne w zmiennych warunkach targowych. I to odczucie ciepła pochodziło ewidentnie jakby z promieniowania, czuć było na skórze, a nie z ogrzanego powietrza kawałkiem ściany. Średnio chce mi się wierzyć, że znana lokalna firma z branży budowlanej wciska ludziom ciemnotę prosto w oczy. Jaki by w tym mieli biznes? Po co sobie psuć markę kłamaniem prosto w oczy?
    A jaką temperaturę miała powierzchnia ściany ?

    Jeżeli była nagrana do temperatury o kilka (a może kilkanaście) stopni większej, niż temperatura otoczenia, to czuć było promieniowanie.
    Tylko od grzejnika płytowego tez czuć...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-12-2019 o 14:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojBronx Zobacz post
    Autor ma kapkę dość niepotrzebnych wojenek forumowych zaśmiecających temat, ale czyta je cierpliwie... to chyba z racji bycia początkującym w temacie

    A gdzie macie zainstalowane te folie... podłoga/ściany/sufit?



    Czy byliście w nowym domu szkieletowym? Jakie tam były odczucia?
    I na jakiej zasadzie mieliście różne odczucia w różnych domach?
    Byliśmy tylko w domach budowanych standardowo, czyli murowanych.
    My mamy z keramzytu.
    Mamy tylko folie i maty. Maty tylko pod ceramiką mogą być, bo mozna je zatopić w kleju, natomiast folię mamy pod panelami.
    Maty i panele na suficie sobie odpuściliśmy, po wizycie w domu. Bardzo grzało po głowach. Na ścianach nie wchodziło w ogóle w grę.
    Musi być dobrze izolowany dom, by koszty były mniejsze.
    W jednym z domów, gościu zamontował panele, ale dom był stary i słabo izolowany, to musiały mieć duza moc i często je włączał.
    Folią lepiej jest sterować niz zatopioną matą.
    Mamy wszędzie, w kazdym pomieszczeniu sterowniki, które kontrolujemy przez tel., internet z dowolnego miejsca na świecie z zasięgiem
    Jest to bardzo wygodne!
    Wcześniej grzaliśmy non stop 24h/dobę. Teraz tylko nocą grzejemy i temperatura spada w ciągu dnia ok 2 st. Ale mamy nieźle izolowany dom. powierzchnia całk, to 127m2. W 20 min temperatura podnosi się o 3 st.
    I jak grzejemy tylko nocą, to wychodzi malusio kwh. Wcześniej pisałam o 2,-3, ale mąz mówi, ze chodziło mu o 2,5 zł a nie kwh...lekkie przekłamanie z mojej strony, ale nie zamierzone.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #28

    Domyślnie

    Mam tylko zdjęcia z montazu folii
    Wszystko było szybko i czysto

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191205_115726 (600x800) (2).jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	438819
    Załącznik 438815



    firmę znasz Cena montazu była podobna do kabli w podłogówce .
    Nie było wazne dla nas, ze to podczerwień i mamy to gdzies jak to się nazywa.
    Chodziło nam o ogrzewanie jak najmniej inwazyjne i wygodne.
    lubimy spać w chłodnym pomieszczeniu, ale przesiadywać w cieple i to na to nam pozwala.
    Bo mozemy miec rózne temperatury w pomieszczeniach bez problemu.

    A wadą jest to( na razie), ze musieliśmy czekać z remontem jak zamontują nam folie.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 31-12-2019 o 15:28
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojBronx Zobacz post
    Jak to ciepło miałoby w sensownym czasie spłynąć w dół? Jak ktoś coś takiego zakupi, zamontuje i nie będzie działać, to antyreklama powinna szybko ukrucić takie działania firm.
    Bo działa. Tak samo jak kable czy takie rurki:

    w suficie.
    To sufit promieniuje, a nie te rurki, kable czy folie.

    Cytat Napisał WojBronx Zobacz post
    Temperatura folii była ustawiona specjalnie dość wysoko żeby ciepło było od razu odczuwalne w zmiennych warunkach targowych.
    Co znaczy "wysoka"? Cytat ze strony producenta promienników:
    Temperatura źródła w zależności od mocy to przedział od 272oC do 726oC. Moc jednego promiennika to od 150 watt do 1000 watt.

    I działa na takiej zasadzie:


    Masz promienniki często w ogródkach restauracji - tam można się przekonać, jak działają. Powietrze zimne - a czujesz ciepło.
    Jak promiennik schowasz pod czymś, to on to coś nagrzeje (czy to stół, czy tynk) i dopiero to coś staje się nowym "promiennikiem" - tyle, że w praktyce to już naciąganie, jak pisałem.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojBronx

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dobra, na Red Snake'u doczytałem:

    "Ogrzewanie promiennikowe systemu Red Snake wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji."

    I to ma sens.

    Tylko czemu parę zdań wyżej piszą:
    "Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze."
    Należałoby dodać że te "wszelkie obiekty" to warstwa oddzielająca folię od pomieszczenia i nic więcej.

    Jakby mowa była o wolnostojących promiennikach to oczywiście "wszelkie obiekty" są tymi za które je opisują. A tak wyszła papka informacyjno-marketingowa

  11. #31

    Domyślnie

    Do autora, nie wiem, czy czytałeś.. podrzuciłem CI ten wątek i ten dziennik budowy:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7889560
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tamten wątek to raczej o panelach IR, a co zainstalował blekowca (panele, czy maty) to już nie pamiętam...

    EDIT: Doczytałem, też panele
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 31-12-2019 o 15:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To sufit promieniuje, a nie te rurki, kable czy folie.
    Uzupełnię dla jasności.
    Skoro działa to tak samo, to nie ma co patrzeć na to, czy marketing napisał "podczerwień", czy nie, tylko wybrać rozwiązanie które ocenimy na podstawie innych kryteriów - cena, gwarancja, akumulacyjność itp. albo "prawdziwe" promienniki.

    O ogrzewaniu domu warto pomyśleć na początku, na etapie projektowania. W ogóle warto myśleć całościowo - bo inne ocieplenie będzie optymalne, jak kWh ciepła kosztuje 10gr, a inne jak 35gr. A takie rozwiązania najprawdopodobniej będą miały odwrotne koszty instalacji grzewczej. Bez sensu jest pakowanie gruntowej pompy ciepła do małego domu ocieplonego 30cm EPS, za to ma spore szanse być najlepszym rozwiązaniem do domu 300m2 z 15cm EPS.

    Jeżeli swój dom posadowisz na płycie fundamentowej - to na 99,99% najlepiej ekonomicznie wyjdzie płyta grzewcza z zatopionymi kablami grzewczymi i G12as. Pytanie, jak wtedy zmieścić się w limicie EP. Wymaga to też dobrej ekipy od płyty, żeby była równa. Można też zrobić to bezpieczniej - do płyty bez ogrzewania przymocować kable grzejne i bezpośrednio na płytę zrobić wylewkę (bez termoizolacji - tę w całości dać pod płytą).
    Ale nawet zwykła wylewka z miksokreta na EPS będzie miała wystarczającą akumulacyjność dla grzania w 90-100% w taniej strefie G12 (z 10% mniej pewnie przy G12as) przy 20-30cm ocieplenia w domu parterowym.
    Za to jak się uprzesz na lekką podłogę, o mizernej akumulacyjności to robi się problem przy grzaniu prądem. Trzeba robić wodną podłogówkę z dużym buforem i/lub dołożyć PV. A może PC? Wszystko do policzenia. Trzeba w tym uwzględnić możliwe do uzyskania dopłaty.
    Promienniki (te prawdziwe) IMO są dobre do domków sezonowych. Jak chcesz przyjechać na Sylwestra czy święta i nie grzać całej masy - tylko na kilka dni zapewnić komfort cieplny. Do grzania domu całorocznego za dużo prądu muszą ciągnąć w drogiej strefie, żeby to rozwiązanie wygrało z innymi (pomijam pseudo promienniki, które działają jak każde inne źródło ciepła w podłodze, ścianie czy suficie).


    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109

    To przy założeniu 100% grzania jednym źródłem. Jak do tego będzie kominek i/lub klima to jeszcze się liczenie opłacalności komplikuje - ale generalnie spada wtedy opłacalność źródeł ciepła drogich w instalacji i konserwacji produkujących tanie kWh skoro część kWh zostanie zamieniona tanimi kWh z klimy czy kominka.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-12-2019 o 15:50

  14. #34

    Domyślnie

    Bez urazy...

    Wszystkim, Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2020 Roku!
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  15. #35

    Domyślnie

    Witam
    I co z tą folią? Zdecydowaliście się na nią czy inne ogrzewanie

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    topilo

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Hajnówka
    Kod pocztowy
    17-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale o jakiej znowu podczerwieni ?
    Te elektryczne folie/maty ogrzewają twój dom za pomocą podczerwieni ??
    To nie panele IR, myślałem, że po lekturze poprzedniego wątku wreszcie zrozumiałaś różnicę.
    Twoje maty rozgrzewają panele/kafle na Twojej podłodze tak, jak moja wodna podłogówka (tyle, że podłogówka dłużej)
    Jak już panele/kafle zostaną rozgrzane, to dalej ogrzewanie pomieszczenia odbywa się dokładnie TAK SAMO, z takim samym udziałem promieniowania IR i konwekcji.
    Mieszkam czwarty sezon w tak ogrzewanym domu, a Ty jeszcze NIE MIESZKASZ, a dopiero trzy tygodnie temu zorientowałaś się, że w nowym domu, ogrzewanym płaszczyznowo niższa temp powietrza daje większy komfort termiczny.

    Jeśli ja mam mizerną wiedzę, to jak nazwać Twoją ? Ty wyniosłaś ją z materiałów reklamowych producenta folii ?
    Ja wyczytałem, że podłogówka ogrzewa powietrze, a folie przedmioty, ale może się mylę...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony