dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Araskoxu

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    9

    Domyślnie Fundament pod dom szkieletowy

    Witam wszystkich. Na wiosne startuje z budowa domu parterowego szkieletowego projekt bilbo drewniany 98m2, zabudowy 121m2. Parter bez uzytkowego poddasza i dach z blachy. Mam w projekcie taki fundament ze sie wszyscy dziwia dlatego was pytam czy taki ma byc czy jest przesadzony. Chodzi o koszty zwiazane z tym. A wiec, ława 50x40, bloczki 24(czyli standardowe) i na koniec wieniec 25x25. Zbrojenie fi 12 i strzemiona fi 8 co 25 cm. Caly fundament wysokosc 167 cm. Prosze o jakies odpowiedzi

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Araskoxu

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    9

    Domyślnie

    Aha jeszcze jedno. Przez srodek domu idzie jeszcze jedna sciana fundamentu i druga w poprzech. Tak jak ida sciany dzialowe w domu

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    A dziwią się czemu? Masz ławę zwykłą, masz zwykłą ścianę i w przypadku szkieletu konieczny wieniec.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Może postaw dom na płycie fundamentowej.
    To ten projekt
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...wniany-BSE1053 ??

    PS Ławy normalnie duże (szerokie) ale nic nie wiadomo o warunkach posadowienia.
    Wysokość 167 cm wynika pewnie z poziomu posadowienia.
    Masz badania podłoża gruntowego?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 31-12-2019 o 16:23
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Araskoxu Zobacz post
    Witam wszystkich. Na wiosne startuje z budowa domu parterowego szkieletowego projekt bilbo drewniany 98m2, zabudowy 121m2. Parter bez uzytkowego poddasza i dach z blachy. Mam w projekcie taki fundament ze sie wszyscy dziwia dlatego was pytam czy taki ma byc czy jest przesadzony. Chodzi o koszty zwiazane z tym. A wiec, ława 50x40, bloczki 24(czyli standardowe) i na koniec wieniec 25x25. Zbrojenie fi 12 i strzemiona fi 8 co 25 cm. Caly fundament wysokosc 167 cm. Prosze o jakies odpowiedzi
    Ja mam bardzo podobny fundament po względem kształtu , ponadto tak licząc od spodu 50 cm zbrojona ława , 100 cm ściany z bloczków fundament wypełniony żwirem pod koniec 10 cm chudziaka. Na fundamencie 15 cm płyta zbrojona w kształcie kratownicy tak to mniej więcej wyglądało

    Załącznik 438821

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Araskoxu

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziwią sie bo nikt tego nie robil z moich znajomych ale maja domy murowane. Czyli pod szkieletowy musi byc to wszystko jasne. Ziemia gliniana ale po 50 cm żwir. Nad plyta tez sie zastanawiam ale papiery juz zlozone wiec musial bym chyba od nowa robic projekt fundamentu i na nowo skladac projekt wiec nie wchodzi to w gre bo nie mamy juz czasu zeby dluzej czekac. Czyli zostaje tak jak jest w projekcie i nie ma co marudzic tylko robic. Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radosławxxx

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Strzebielino
    Kod pocztowy
    84-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam mam pytanie nieco z innej beczki . A mianowicie chce na działce rekreacyjnej postawić duży domek holenderski, działka znajduje się nad morzem przez co teren jest na niej trudny torf i woda na głębokości 80 cm miałem już na niej domek i wieczny problem z jego osiadaniem pod nowy chciałbym wylać jakąś płytę w celu ustabilizowania terenu ale też nie chce za dużo inwestować ponieważ jest to działka bez planu zagospodarowania . I tu zaczynają się schody bo nie wiem co zda egzamin

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony