dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    januszgierat

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-706
    Posty
    3

    Domyślnie Wysoka temperatura na wylocie z anemostatów.

    Witam wszystkich.
    Mój dom ma powierzchnie użytkową 86m2 ogrzewany jest kominkiem narożnym Zuzia 16kW. Kominek stoi na parterze i ogrzewa salon i kuchnię poprzez wylot narożny kratka kominkowa luft narożna 600x400x90. Na piętrze mam 2 pokoje po 14 m2 i doprowadziłem do każdego z nich rure spiro z ociepleniem o średnicy 150 i zakonczyłem je anemostatem regulowanym, jest jeszcze na parterze łazienka do której też idzie rura spiro przez piętro i podasze. Powietrze do kominka jest doprowadzone z zewnątrz kanałem 150x50. Mój problem to taki że przy otwartych anemostatach do tych dwóch pokoi idzie taka temperatura że boje sie że spali sie sufit przy nich. Temperatura anemostatów zmierzona pirometrem to 130 stopni. Gdy zakręce anemostaty temperatura spada do 60 stopni. Czyli według mnie ciepło się cofie do kominka i powinno wyjsc albo narożnym wylotem w salonie albo iść 3 rurą spiro do łazienki, ale tak niestety nie jest. Są te wylote cieplejsze ale nie aż tak jak myśle zeby powinno być.
    Proszę o poradę co można by zrobić żeby zwiększyc temperature w salonie a zmnieszyć w tych dwóch pokojach.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam. Dosiego Roku.
    Mój kominek
    https://photos.app.goo.gl/VWKdJzUgauxp4cai9

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież brakuje Tobie dolnego luftu, który byłby źródłem wentylacji obudowy i zasysu do anemostatów, dlatego rolę źródła powietrza o temperaturze pokojowej jest górny luft, stąd taka a nie inna sytuacja. Dorób kratkę w dolnej częsci zabudowy pod paleniskiem, bo inaczej wszystko bez dobrej wentylacji się Tobie zbadziewi.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    januszgierat

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-706
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem, ale nie wystarczy luft z zewnątrz co mam pod kominkiem przez piwnice??

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Z zewnątrz to masz pewnie doprowadzenie powietrza do komory spalania a tu chodzi o wentylacje kominka od spodu. Powietrze z salonu zaciąga dołem, przepływając w zabudowie odbiera ciepło od kominka i wyrzuca górnym luftem.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    januszgierat

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-706
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony