dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie Beton komórkowy - marki / dostawcy na Śląsku - okolice Suszec-Żory-Rybnik-Jastrzębie

    Panowie i Panie,

    przyszła transza kredytu. Chciałem zamawiać beton komórkowy 24cm (kl. 500 lub 600). Do niedawna był w Castoramie i Leroy - m.in. Termalica. Nagle w kilka dni wyprzedano wszystko

    Od ręki jest tylko ten za 8,88 zł szt.
    Bloczek komórkowy 24 x 24 x 59 cm biały
    https://www.castorama.pl/bloczek-kom...d-1061453.html
    Potrzebuję 769 szt. = 6828,72 zł

    "Oryginalnego" Ytonga potrzebowałbym z kolei ok. 907 ze względu na mniejsze wymiary x 10,49 = 9514,43

    Materiał jest dla murarza, z którym jestem po prostu umówiony na sztywną cenę. Czy poza niewygodą dla wykonawcy (brak p+w, brak uchwytu montażowego) i dodatkowym klejem na spoiny pionowe, widzicie tu jakieś realne zagrożenia? Ewentualnie będę wdzięczny za linki do ofert lub hurtowni, w których wiecie, że są materiały dostępne i w godziwych cenach
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  2. #2

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach P+W to standard więc murowanie bez tego nie wiem czy jest dobrym pomysłem. Nie lepiej poszukać czegoś z P+W? Na każdym składzie będziesz miał zapewne ytonga/h+h/termalica/solbet to czy jest sens murować z spoinami pionowymi gdzie murarz pewnie kilka lat tak nie robił?

  3. #3

    Domyślnie

    Zapytaj murarza czy nie podniesie ceny przy murowaniu bez p+w i bez uchwytow. Jak wszystko zostanie jak bylo to mozesz smialo brac ten tanszy. Akurat brak p+w to nie jest wada a mur z wypelnionymi spoinami pionowymi jest po prostu szczelniejszy. Jedyna wada moim zdaniem jest taka ze bloczki gladkie sa czesto robione w dokladnosci tlma i przez to troche bardziej nierowne. Podsumowujac,jezeli murarz nie bedzie robil problemu to smialo bierz bloczki gladkie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Dziękuję za porady. Ostatecznie kupiłem w Leroy Merlin Termobet 59x24x24 z uchwytem montażowym za 7,64 zł szt. (po 10% rabatu z kartą DOM) + dostawa wyceniona osobno.
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Termobet odmiana 500 jest słabym materiałem może cieplejsza ale pod względem wytrzymałościowym słabym. Do jednej maksymalnie do 2 kondygnacji.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał amator12345 Zobacz post
    Termobet odmiana 500 jest słabym materiałem może cieplejsza ale pod względem wytrzymałościowym słabym. Do jednej maksymalnie do 2 kondygnacji.
    Mam dziwne przeczucie, że blitzkrieg nie stawia trzech kondygnacji

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    amator12345

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    491

    Domyślnie

    Też tak myślę. Mam u siebie ten materiał i niekoniecznie jestem zadowolony. Kruchy, w palecie polepione bloczki po 4 sztuki się trafiają i ogólnie widać różnicę z solbetem odm.600

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mam dziwne przeczucie, że blitzkrieg nie stawia trzech kondygnacji
    Parterówka ze strychem (być może będzie adaptacja na poddasze) - wiązary prefabrykowane. Mały, całość powierzchni użytkowej wyjdzie 70m2. W najgorszym przypadku będę składać reklamację, jeśli coś będzie nie tak z towarem. Jestem dosyć upierdliwy, a z dużymi marketami da się dogadać
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 12-01-2020 o 16:55
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  9. #9

    Domyślnie

    @blitzkrieg i jak jesteś zadowolony z tego termobetu 500 z leroya? Dużo było popękanych w transporcie? Po zbudowaniu ściany nigdzie nie pękały? Były w miarę równe te bloczki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony