dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Okładziny na ścianę w salonie? To dobry pomysł?

    Szukam miłego dla oka "wykończenia" dość długiej ściany w salonie - 5 m. Ściana za narożnikiem, narażona na ciągłe dotykanie małymi rączkami, osób użytkujących narożnik. Obecnie mam tam tapetę, paskudnie położoną ( dowód na to, że nie mamy talentu do ich zakładania , chcemy się go pozbyć ). Proszę o podpowiedzi, jakieś Wasze inspiracje jak taką ścianę zagospodarować?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled-8.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	438838  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można po prostu pomalować ciemnym kolorem.
    Na waszym miejscu zmieniłabym główną lampę.

  3. #3

    Domyślnie

    Przemalowanie na pewno będzie jednym z tańszych rozwiązań
    Też mi ta lampa tam nie gra, mam chyba antytalent do dobierania lamp do wnętrz bo to kolejna wtopa oświetleniowa w moim wykonaniu. Może podpowiesz jaką lampę byś widziała na miejscu tej?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dla mnie lampa jest stanowczo za mała.
    tu masz kilka pomysłów na ścianę:

    http://ladnydom.pl/budowa/56,167217,...konczenie.html
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    brakuje temu wnętrzu charakteru.
    Trzeba się zastanowić w jakim kierunku ma iśc aranżacja, bo słowo "nowoczesny" nie oznacza nic konkretnego.

    Bo dasz coś na ścianę i nie spasuje ci z innymi elementami wystroju.
    Element lub kolor powinien się we wnętrzu powtarzać.
    Jak wygląda ściana naprzeciw kanapy?
    Masz mocno wyeksponowane kaloryfery, rzucające się w oczy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przykład - nawiązania wakacyjne:

    Punktem wyjścia była zasłonka. Skopiowałam najciemniejszy kolor, jaki daje jej cień i użyłam na ścianie. Tak samo pomalowałabym ścianę naprzeciw, z TV, ale już bez pasów.
    Do tego obraz z odcieniami niebieskości + żółty do nadania cieplejszych odcieni. Kolor ramy pod kolor drewna mebli (w tym przypadku komody).
    Lampa w ciepłych odcieniach (nawiązanie do obrazu) + poduszka w ciepłym odcieniu, skopiowanym z obrazu. Lampa musi być spora (bo jest samotna na suficie), ale nie na długość, a na szerokość.
    Zasłonce dodałabym jeszcze białą woalkę. Zasłonę można wymienić na ciemniejszą (bardziej w kolorze ściany), a na lato zmieniać na odcienie ochry (z obrazu).
    Do tego szklane dekoracje na parapecie lub rośliny w granatowych doniczkach.


    W "okienku" przy kanapie można w przyszłości zmienić reflektorek na coś takiego:


    albo wstawić małe akwarium, paludarium.

    W przyszłości pomyślałabym o zmianie stolika kawowego na lżejszy optycznie.

    gazetnik można ustawić pod oknem, przy kanapie. Albo wstawić tam jakiś lekki niski stolik, konsolkę. Albo wiklinowy koszt na pledy i podzuszki. Coś, co przesłoni kaloryfer.

    ***

    Na Twoim zdjęciu widać przy kanapie fragment lampy - ona jest stojąca czy to kinkiet?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-01-2020 o 18:04

  7. #7

    Domyślnie

    Elfir,

    Lampa jest stojąca, wolałabym by była większa, ale tylko taką znalazłam, kompromis.
    Nie przepadam za pasami we wnętrzach i wpadł mi do głowy pomysł z kwadratami w ciekawy wzór na obu ścianach nad narożnikiem , kwadraty w odcieniach zasłonki, żółci i pomarańczy..

  8. #8

    Domyślnie

    Ciężkiprzypadek, faktycznie lampa mi też wydaje się być za mała... Kupiona spontanicznie, długo czekałą na montaż, a jak się doczekała to okazała się wtopą... Poluję na inną tylko zwątpiłam czy upoluje

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem z tapetą w kolorowe kwadraty na dwóch ścianach może być za pstrokato.
    Zaakcentuj tylko ścianę za kanapą.

    może taka:
    https://ubierzswojesciany.pl/tapety/...na-sciane.html
    lub
    https://pieknetapety.pl/tapeta-scien...h,id42872.html
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2020 o 13:40

  10. #10

    Domyślnie

    Elfir, tapety piękne, myślałam o obrazie na którym jest wzór identico jak na pierwszej tapecie którą zalinkowałaś, poszedłby na ścianę z oknem, tak jak w Twojej aranżacji..
    Na tapety się już jednak nie rzucę bo zakładanie ich nas przerasta Myślałam o takim wzorze z kwadratów wyglądających jak filc 50x50 albo troszkę mniejsze,... Poszukam odpowiednich i zrobię sobie z nich projekt, wstawię tu do weryfikacji..

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślę, ze taniej będzie ci wynająć fachowca, który w jeden dzień połozy tapetę niż kupno filcowej okładziny.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie ŚCIANY W SALONIE - okładziny

    Urządzanie salonu - okładziny ścienne

    Przy urządzaniu salonu w stylu nowoczesnym warto zwrócić uwagę na ciekawe okładziny ścienne.
    Do nowoczesnych wnętrz najczęściej proponowanymi okładzinami są :
    beton architektoniczny, "zardzewiała" stal kortenowska COR-TEN oraz panele 3d, z naturalnych materiałów, bez widocznych łączeń po malowaniu.

    BETON ARCHITEKTONICZNY
    Jeden z najmodniejszych materiałów dekoracyjnych. Płyty betonowe doskonale wpisują się z nowoczesną stylistykę.
    Dostępne są w różnych rozmiarach, ale najpopularniejszym jest 120x60cm.
    Bogata jest także kolorystyka, ale najczęściej wybierane są naturalne kolory betonu, w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu.

    Najważniejsze aby można było płyty łatwo przyciąć, zrobić otwory na gniazdka czy zamontować półki lub telewizor.
    Doskonałym rozwiązaniem jest beton architektoniczny bez sztucznych włókien, do szybkiego montażu na dostarczany w komplecie klej.
    https://luxum.pl/beton-architektoniczny/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Beton Luxum (2).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	438983 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beton-architektoniczny- na ścianie - w salonie - Luxum - 120x60.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	438984



    NATURALNE PANELE 3D MDF

    Dotychczas były znane panele 3D z tworzyw sztucznych lub gipsowe.
    Obecnie dzięki dużemu spadkowi cen i dostępności precyzyjnego frezowania 3D, są dostępne panele 3D z MDF-u.

    Naturalny materiał pozwala ścianom oddychać, jest zdrowy, a przy tym lekki i łatwy w montażu.
    Panele MDF 3D Luxum, to jedyne panele dekoracyjne o głębokim wzorze, dostępne w ponad setce standardowych wzorów lub we wzorach na indywidualne zamówienie.

    Panele MDF 3D świetnie rozwiązują problem akustyki i wyciszenia pomieszczeń.

    Łatwość obróbki i montażu oraz malowania. Malować można najlepiej natryskowo, przy pomocy zwykłych farb ściennych.
    Po gruntowaniu i malowaniu łączenia nie są widoczne.
    Maksymalny rozmiar to 270x125cm, a standard to 100x50cm.

    Z całą pewnością, tego typu okładziny ścienne zyskają rzeszę zwolenników, wśród miłośników nowoczesnych aranżacji wnętrz.
    https://luxum.pl/panele-scienne-3d/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MDF 3D PANELE LUXUM.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	438985Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panele mdf 3d Luxum.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	438986


    PANELE ŚCIENNE Z "ZARDZEWIAŁEJ" STALI KORTENOWSKIEJ COR-TEN

    Panele z patynowanej rdzą blachy kortenowskiej COR-TEN, to jedna z najciekawszych, ale także awangardowych i kontrowersyjnych propozycji do nowoczesnego salonu.

    Panele z blachy kortenowskiej COR-TEN o handlowej nazwie COR-TECH, to panele ścienne o grubości 10mm, wykonane z oryginalnej blachy kortenowskiej najwyższej jakości typu A zimnowalcowanej o grubości 1,5mm, z zagiętymi brzegami i wypełnieniem z płyty nośnej.

    Panele dekoracyjne z blachy kortenowskiej, przygotowywane są na zamówienie w dowolnych rozmiarach. Maksymalny format to 295x145cm.
    Przeznaczone do szybkiego montażu na klej.

    Panele ścienne COR-TECH z blachy kortenowskiej, która posiada naturalne walory dekoracyjne. Stal kortenowska należy do grupy stali nierdzewnych. To stal która pokrywają się patyną rdzawą do grubości 0,1mm, która chroni blachę przed korozją.
    To ciekawe zjawisko i walory stali kortenowskiej, wykorzystywane są w nowoczesnej architekturze, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
    https://luxum.pl/stal-kortenowska-corten/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panele corten.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	438987
    Ostatnio edytowane przez Luxum ; 13-01-2020 o 01:00
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  13. #13

    Domyślnie

    Elfir, problem z fachowcami jest na naszym terenie, wszyscy, dobrzy, źli czy gorsi, są obłożeni robotą i terminy mają na "za rok"..
    Drugą sprawą jest to, że mnie i mężowi sprawiają dużo frajdy działania pt. malowanie, wykańczanie wnętrz, Taniej by było położyć tą tapetę rękoma fachowca, ale frajdy z tego żadnej No, może poza ładnie położoną tapetą... A mnie te okładziny chodzą po głowie od długiego czasu , choć koszt, po zagłębieniu się w temat z leksza mnie przerasta i zaczynam rozmyślać czy farbami nie wyczarować coś ładnego na tej ścianie ...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luxum Zobacz post
    [SIZE=6]
    NATURALNE PANELE 3D MDF

    Dotychczas były znane panele 3D z tworzyw sztucznych lub gipsowe.
    Obecnie dzięki dużemu spadkowi cen i dostępności precyzyjnego frezowania 3D, są dostępne panele 3D z MDF-u.

    Naturalny materiał pozwala ścianą oddychać, jest zdrowy, a przy tym lekki i łatwy w montażu.
    Panele MDF 3D Luxum, to jedyne panele dekoracyjne o głębokim wzorze, dostępne w ponad setce standardowych wzorów lub we wzorach na indywidualne zamówienie.

    Chryste panie, i to jeszcze w reklamie - ścianOM, nie ścianą! ścianą to można w łeb dostać jak się ją źle wymuruje i postawi, jedną ścianą....
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-01-2020 o 14:54

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tkanka7 Zobacz post
    choć koszt, po zagłębieniu się w temat z leksza mnie przerasta i zaczynam rozmyślać czy farbami nie wyczarować coś ładnego na tej ścianie ...

    Dlatego nie proponuję stałej okładziny ściennej a jedynie zmiany kosmetyczne. Jak kolor farby nie podpasuje, to taniej zmienić, niż gdyby pomylić się estetycznie przy wyborze okładziny.
    Moim zdaniem takie okładziny lepiej projektować z projektantem wnętrz, całościowo, razem z meblami, oświetleniem, itd. Bo taką okładzinę trzeba dobrze wyeksponować.

  16. #16

    Domyślnie

    Elfir, bardzo Ci dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Czy ja mam szansę znaleźć dobrą farbę w kolorze pasującym do zasłonek? Z 2 tony ciemniejszy kolor wystarczyłby, prawda?.. Na wieść, że tapeta idzie do utylizacji dzieci wyżyły się na niej artystycznie, więc do jej zdzierania trzeba już przystąpić.. Mąż nie chce o tapecie nawet słyszeć więc malujemy.. Bardzo się już na to cieszę Pozdrawiam!!

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myslę, że najlepiej kupić kilka próbek na podstawie zdjęcia zasłonki.

  18. #18

    Domyślnie

    Elfir. Bardzo ładne wnętrze, ale zmieniłbym te niebieskie pasy na ścianie

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Na taką ściane tapeta w dwóch pasach szerokich po metr z hakiem i sami zakładacie. Jeden pas sz. 1,5m długości ponad 3 metry zakładałem z piękniejszą połową - wyszło zgodnie z planem. Rękawice nowe, szczotka i wałek do głaskania + przygotowanie aby walec rozwijany prowadzić pionowo, 10 minut i przyklejone. Fakt że przygotowania ze dwie godziny. Są tapety powlekane i kredki im nie straszne. Fotke wysłałem, zamawiałem na chyba na f........y.pl

  20. #20

    Domyślnie

    AndrzejWalczak, a na co zmieniłbyś te pasy z aranżacji Elfir?

    Bertha, tak jak opisujesz działania z tapetą wydaje się to proste jak drut, jednak tamto to była nasza 5 tapeta, samodzielnie nakładana... Przerosło nas nakładanie tapet.. Tylko tapete z włókna szklanego udało nam się dobrze nałożyć

    Elfir, czekam na tester farby Magnat Ceramic, Szmaragdowy Akwamaryn. Znasz może ten kolor? Na różnych monitorach łapie różne odcienie, ale każdy z tych odcieni wydaje mi się pasujący do koloru zasłonek A jak Ty sądzisz?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5903973155386_c61-szmaragdowy-akwamaryn_1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1,9 KB
ID:	439474  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony