dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 209 z 209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Cytat Napisał gawel Zobacz post
    I czemu ro ma służyć?
    Wyobraż sobie, że ma w domu rośliny. W tym pomieszczeniu jest nawet 12C
    I drewniane podłogi (oraz trochę antycznych mebli).
    Z innym, niepożądanym procesem pracy drewna, spotykamy się w pomieszczeniach niezamieszkałych lub też gdy wyjeżdżamy na zimowy wypoczynek. W takich pomieszczeniach, na skutek niskiej temperatury, następuje działanie odwrotne do wysychania desek. Drewno wchłania wilgoć z powietrza i pęcznieje. Wtedy może pojawić się tzw. krawędziowanie występujące na bokach desek, lub łódkowanie czyli deformacja desek. Należy pamiętać, że o ile powstawanie szczelin jest mniej kłopotliwe o tyle krawędziowanie i łódkowanie jest w większości przypadków nieodwracalne. Co więcej w nieogrzewanym domu i przy wysokiej wilgotności, odkształcenia mogą spotkać nie tylko drewnianą podłogę ale także drzwi czy okna. W tym przypadku ogrzewanie jest konieczne, nie ze względu na niską temperaturę, ale na zbyt wysoką wilgotność powietrza.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-02-2020 o 00:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Domyślnie

Po co próbujecie uświadamiać kogoś z klapkami na oczach. Ten ktoś nie wie, że panele PV w okresie zimowym praktycznie energii nie dają. Wystarczy taki dzień, jak dziś że wieje okrutnie i linii energetycznej nie ma. Wystarczy zmiana w warunkach umowy Prosument i prądu w zimie z lata nie ma. Ale po co myśleć, jak można taniej tu i teraz i nie przejmować się ewentualnymi przeszkodami. Zawsze przecież wtedy państwo da jakiś +, typu "generator+".

Domyślnie

[QUOTE=kamilb1987b;7902645]W jakim sensie ciężko dostosować do nastolatek? Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

A co tu rozwijać nastolatki mają inne spojrzenie na życie , pokój sprowadzanych rówieśników etc. A dom ma starczyć i na ten wiek dzieci. A co do kręgosłupa to myślałem identycznie przechodzi i jest OK. Teraz i rentgen i rezonans bo wdało się zwyrodnienie. Rehabilitacja pomogła , bo był początek. Odżałuj na początek na rentgen albo te cztery stówki z hakiem na rezonans . Albo pooglądaj Porczyńskiego na YT

Domyślnie

Tak sobie pomyślałam, że może podpowiem ci w kwestii okien, o ile jeszcze nie zdecydowałeś. Ja mam te: [SPAM] (link wzięłam ze strony producenta, ale oni ich nie sprzedają, polecam szukać w sklepach w swoim mieście - na tej stronie jest info, gdzie i w którym mieście można dostać, z tego, co widziałam, są niemal wszędzie). Spełniają parametry okien pasywnych, są energooszczędne - tym w zasadzie się kierowałam. Zatrzymują ciepło, szczególnie zimą jest to ważne. A latem z kolei też spełniają najważniejszą funkcję, bo dzięki nim dom nie nagrzewa się tak szybko, fajnie izolują. Mam je od 3 lat i nie zamieniłabym na inne. Cenowo wyszły bardzo przyzwoicie. Polecam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-02-2020 o 17:22 Powód: polecenie osoby z małym dorobkiem traktowane są jak reklama

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

[QUOTE=gnago;7909057]
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    W jakim sensie ciężko dostosować do nastolatek? Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

A co tu rozwijać nastolatki mają inne spojrzenie na życie , pokój sprowadzanych rówieśników etc. A dom ma starczyć i na ten wiek dzieci. A co do kręgosłupa to myślałem identycznie przechodzi i jest OK. Teraz i rentgen i rezonans bo wdało się zwyrodnienie. Rehabilitacja pomogła , bo był początek. Odżałuj na początek na rentgen albo te cztery stówki z hakiem na rezonans . Albo pooglądaj Porczyńskiego na YT
    Jak skończę zabawę z rozbiórka a potem z budową to wtedy będę się badał. Rentgen już robiłem, nic tam nie było widać, aby stało się coś złego, więc doktorka przepisała jakieś tabletki i kazała leżeć przez 3 tygodnie by wypocząć. Jak mówiłem że nie mam czasu na leżenie to zabroniła brać tabletki, bo dzięki nim lepiej się poczuję, ale przez obciążenia bardziej sobie zaszkodzę. Więc z bolącymi plecami robiłem, aż samo po czasie z grubsza przeszło. To pewnie wszystko boli przez to że dużo pracuję i mało odpoczywam. Od 8-16 do pracy zarobkowej, gdzie jest ciągle ruch i nie raz bardzo intensywny, a potem tak od 17 do 22 przy rozbiórce z burzeniem ścian, kucie ciężkim młotem, wywózka taczkami gruzu. Więc jak skończę zabawę w budowlankę to pewnie mi to potem przejdzie.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ACCel

Domyślnie

Myślę że powinieneś zmienić lekarza - na specjalistę niekoniecznie od dolegliwości fizycznych. Kto normalny wyburza dom ręcznie i wywozi gruz taczkami?
    Zbudujesz dom a potem hop na wózek?

Mi się*zdarzało przeginać ale tylko w kategorii zmęczenia, jak zaczynasz mieć problem z kręgosłupem to się go leczy, rehabilituje, wzmacnia, a nie czeka aż się pogorszy.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 -> KLK!

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar fotohobby
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

Odżałuj parę zł na sprzęt i paru ludzi....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Myślę że powinieneś zmienić lekarza - na specjalistę niekoniecznie od dolegliwości fizycznych. Kto normalny wyburza dom ręcznie i wywozi gruz taczkami?
    Zbudujesz dom a potem hop na wózek?

Mi się*zdarzało przeginać ale tylko w kategorii zmęczenia, jak zaczynasz mieć problem z kręgosłupem to się go leczy, rehabilituje, wzmacnia, a nie czeka aż się pogorszy.
    Ja ręcznie wszystko burzę i ogólnie fajnie się to robi tylko czasem zmęczenie bierze górę. Do tej pory wszystko robię sam. Pomoc od brata miałem przy zrzucaniu belek stropowych długich na 8m i bardzo ciężkich że sam bym tego nie zrobił. Potem w czterech je przenieśliśmy, ale sam je sobie poukładałem na podstawki by nie leżały na trawie bo może się do czegoś przydadzą. Praktycznie walczę z tym od lutego zeszłego roku czyli od roku. Fizycznie z rozbiórką aby to było widać że się rozbiera to od sierpnia, gdy zrzuciłem pierwszą dachówkę, ale od lutego zacząłem jakby przygotowanie do rozbiórki z ogarnięciem działki. Tego jest tak dużo by to opisać, a i tak jak się nie zobaczy to żadne opisy nie pomogą. Ponoć po 28 roku życia człowiek zaczyna się już starzeć więc to ze coś czasem boli to jest chyba normalne. Aby było lżej z budową temu między innymi zdecydowałem się na szkielet drewniany. Najcięższa robota była z rozbiórką domu, potem pod tym względem będzie łatwiej.

Kod pocztowy
    43-436

Domyślnie

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Odżałuj parę zł na sprzęt i paru ludzi....
    Sprzęt kupuję na bieżąco, a ludzi nie będę zatrudniać skoro sam mam czas na rozbiórkę. Wiadomo że zawsze łatwiej jest wynająć jakąś ekipę która to wszystko za mnie zrobi, ale czasu bym nie miał aby ich pilnować, a po drugie samemu też coś muszę porobić. Już rok minął odkąd działam z działką, z przygotowaniem do rozbiórki starego domu oraz z samą rozbiórką i porządkowaniem. Dobrze się robi, ale czasami jest ciężej. Nikt nie powiedział że będzie lekko, sam wiedziałem że tak nie będzie, więc mówi się trudno i działa się dalej. Mam czas zanim uzyska się PnB więc mogę działać. Będzie co wspominać.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia