dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 30
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 584
  1. #561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Zrobiłem też konstrukcję do obudowy rury wentylacyjnej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_130018.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	462483 i podgląd na cały sufit od strony okna i bramy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_130225.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	462484Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_130212.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	462485 do sufitu gdzie będzie brama dokręciłem dodatkowe łatki by potem do nich przymocować szyny od bramy. Kręcenie płyt zacząłem od obudowy rury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_150320.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	462486Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_150339.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	462487

  2. #562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kręcę płyty do sufitu, zaczynam od kawałków 14,5cm aby w narożniku było równo Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_152752.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	462494 to zdjęcie robię o 15.27, kręcę następny rząd płyt i fotkę robię o 16.09 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_160906.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	462495 czyli było jasno a potem już ciemno, następnie kręcę jedną płytę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_163414.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	462496 i już jest zupełna ciemnica na polu po zaledwie 25minutach. Niestety takie uroki pracy o tej porze. Mało wkrętów miałem więc musiałem kręcić płyty paroma a potem dokręcić brakujące Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_165059.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	462497

  3. #563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_172132.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	462498Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_175256.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	462499Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_175639.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	462500 o 17.56 zrobiłem to zdjęcie i zszedłem do domu zjeść obiad. Wróciłem na budowę po 20 z myślą że zamknę budowę, ale zacząłem trochę sprzątać i ogarniać teren robiąc miejsce i tak sobie myślę że jeszcze jeden rząd płyt przykręcę. Więc przykręciłem (czy tam raczej chwyciłem paroma wkrętami) i o 21.57 przed pójściem do domu zrobiłem fotkę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221127_215715.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	462501. Następnego dnia dokupiłem wkrętów i dokręciłem brakujące płyty Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221128_203533.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	462502 i uzupełniłem wkręty. Fajnie jak w garażu jest tyle miejsca. Teraz by się przydało zaspoinować płyty ale trochę jest na to za zimno. I tu mam do was praktyczne pytanie (o ile ktoś z tym robi i ma w tym wiedzę), przy jak niskich temperaturach można szpachlować? Ja to robię śmig c-50 i na wiaderku pisze że 10-40st, ale na takie temperatury to pewnie do wiosny będę musiał czekać lub włączyć nagrzewnicę, ale ona zje sporo prądu, nie mówiąc już o wypaleniu gniazdek. Chyba przez zimną aurę będę musiał zrobić przerwę do wiosny, ale nie wiem czy to wytrzymam. Brakło mi trochę czasu by całość poszpachlować i pomalować przed ochłodzeniem. Nie wiem czy jak mam w środku 6st to mogę szpachlować? Już nawet nie chodzi mi o garaż tylko inne części domu. W garażu by się przydało zamontować bramę, ale nie mam jeszcze finalnej podłogi zrobionej. Montował ktoś z was bramę jakby kilka centymetrów nad podłogą i potem robił wylewkę? Czy były jakieś trudności przez taką kolejność? Obecnie otwór mam na wysokość 220cm a do bramy potrzeba 2125-2150 więc wylewkę musze zrobić o gr.5-7cm. Jaka na to polecacie? dawać dodatkową folię mimo ze pod obecną mam podwójną? Zaznaczam ze mam sporo folii co mi zostało więc nie musze dokupywać. No chyba żer lepiej papę zgrzać, ale jej nie mam a to pewnie z 1000 bym musiał za top dać, a kasy już nie mam na coś co nie jest konieczne (o ile może być coś innego). Co możecie mi w tej sprawie poradzić?

  4. #564
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Najpierw posadzka, potem brama. Jaką folię chcesz dać pod posadzkę? Poza tym dawanie regipsów w pomieszczeniu chłodnym i podatnym na zawilgocenie grozi grzybem. Przemyślałeś to?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Mam sporo foli budowlanej która służyła mi do zabezpieczenia konstrukcji przed wodą. Też mi się nie widzi płyta gk w garażu, ale nie planuję go ogrzewać więc mam nadzieję że nic się nie stanie. Raczej to że będzie tam nawet mróz im nie zaszkodzi. Przypominam że przez parę miesięcy zimy trzymałem płyty gk na polu pod folią i nic im się nie stało, to w garażu też im nie będzie. Przynajmniej na to liczę.

  6. #566

    Domyślnie

    Mimo iż jest to garaż, folia paroizolacyjna na suficie przed płytami chyba powinna być

  7. #567
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Mam sporo foli budowlanej która służyła mi do zabezpieczenia konstrukcji przed wodą. Też mi się nie widzi płyta gk w garażu, ale nie planuję go ogrzewać więc mam nadzieję że nic się nie stanie. Raczej to że będzie tam nawet mróz im nie zaszkodzi. Przypominam że przez parę miesięcy zimy trzymałem płyty gk na polu pod folią i nic im się nie stało, to w garażu też im nie będzie. Przynajmniej na to liczę.
    Garaż jest bardzo trudnym pomieszczeniem dla posadzek i ścian z powodu wilgoci wnoszonej samochodem. Czasem trzeba spłukać posadzkę, topi się na niej śnieg itd. Poza tym pod ścianami stawia się jakieś przedmioty i opiera o ściany. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał ten garaż po kilku latach uzytkowania
    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Mimo iż jest to garaż, folia paroizolacyjna na suficie przed płytami chyba powinna być
    Po co?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #568

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Garaż jest bardzo trudnym pomieszczeniem dla posadzek i ścian z powodu wilgoci wnoszonej samochodem. Czasem trzeba spłukać posadzkę, topi się na niej śnieg itd. Poza tym pod ścianami stawia się jakieś przedmioty i opiera o ściany. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał ten garaż po kilku latach uzytkowania

    Po co?
    Piszesz o wilgoci pojawiającej się w garażu, a potem pytasz po co folia paroizolacyjna przed wełną, bez komentarza

  9. #569
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Piszesz o wilgoci pojawiającej się w garażu, a potem pytasz po co folia paroizolacyjna przed wełną, bez komentarza
    Przecież kamilb1987b nie będzie garażu ogrzewał, a sama brama jest nieszczelna z natury. W tym garażu będzie lekko na plusie, może +5 stopni. Pytanie, czy to są wystarczające warunki do skraplania się wilgoci w wełnie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #570

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Przecież kamilb1987b nie będzie garażu ogrzewał, a sama brama jest nieszczelna z natury. W tym garażu będzie lekko na plusie, może +5 stopni. Pytanie, czy to są wystarczające warunki do skraplania się wilgoci w wełnie?
    No teraz już lepiej Tak czy siak, jeżeli ma folię, to lepiej zabezpieczyć, zwłaszcza wełnę. Wełna nie lubi wilgoci, wtedy traci swe właściwości izolacyjne. Dlatego uważam, że mimo wszystko nawet w garażu warto, tym bardziej na suficie.

  11. #571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    No teraz już lepiej Tak czy siak, jeżeli ma folię, to lepiej zabezpieczyć, zwłaszcza wełnę. Wełna nie lubi wilgoci, wtedy traci swe właściwości izolacyjne. Dlatego uważam, że mimo wszystko nawet w garażu warto, tym bardziej na suficie.
    ogólnie to nie planowałem dawać izolacji w garażu szczególnie w suficie. Po prostu za dużo sobie jej zamówiłem więc temu dałem. Długo się nad tym zastanawiałem czy dawać paroizolację w garażu czy nie tym bardziej że mam jeszcze całą rolkę i kawałek co mi został z innej. Ale tu nie wiem jakby to zrobić aby było szczelnie więc temat odpuściłem. Dziury byłyby w suficie na lampy czy montaż prowadnic do sufitu od bramy. Dodatkowo aby miało to sens to by musiała izolacja stropu łączyć się z izolacją ścian, a tego nie ogarnę. Są kable w ścianach do gniazdek, skrzynka w ścianie i nie da rady tego dobrze uszczelnić. W samym domu miałem tyle łatwiej że kable są w środku folii i nie musze się przejmować otworami w płytach gk bo nie będą uszkadzać folii, a w garażu już by tak było. A jak nie byłoby to zbyt szczelne to nie ma sensu to dawać, tym bardziej że garażu nie będę ogrzewać, a folia musi być w pomieszczeniach jeżeli jest ogrzewane i przez to jest duża różnica temperatur między tym co w środku a na zewnątrz. w garażu oczywiście spadnie mi poniżej zera jeżeli na zewnątrz będzie gruby mróz. Powiem tak, poprzedniej zimy jak płytowałem dom na górze i był luty to mimo że mam 20cm styro na ścianach, między słupkami 20cm wełny i nawet 5cm wełny między łatkami i na tym płyty gk to w środku miałem zimno, że było na minusie, ale to był czas gdy były te największe mrozy (mimo że to było chyba ok.-17) i woda w butelce była zamarznięta. A na garażu mam 10cm styro i 10cm wełny w ścianach więc jest więcej n iż pewne że będzie na minusie, więc to co planuje, to być może ogrzewanie w te mrozy aby w środku nie było na minusie, ale to się jeszcze zobaczy, bo z drugiej strony też nie miałem wtedy zamontowanych drzwi zewnętrznych czy miedzy domem a garażem oraz schodów strychowych, więc mróz miał gdzie wchodzić. Nie wiem jak to będzie wyglądało gdy to będzie pozamykane, wiec dopiero teraz dam znać po zimie czy dalej były problemy z spadkiem temperatur poniżej zera.
    Z tego co dziś gadałem z fachowcami od wykończeniówek, to szpachlować można w środku jeżeli jest na plusie, byle nie było na minusie, więc myślę że jak w środku będę miał te 5st to mogę działać. Idę na budowę i sprawdzę jak się robi.

  12. #572
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    I jak się robi?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #573
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    I jak się robi?
    po pół godzinie już pytasz jak się robi? Daj człowiekowi zacząć tym bardziej że miałem też inne sprawy do ogarnięcia. między innymi musiałem zadzwonić do tauronu bo przyszło pismo że nie zdążą dotrzymać terminu z przyłączem prądu i chcą aby podpisać aneks w którym pisze że do końca czerwca 23roku to zrobią. Najdziwniejsze jest to że parę tygodni temu skrzynkę mi zamontowali i z elektrykiem pociągnęliśmy kabel z skrzynki do domu. Pani mi powiedziała w takim razie że pewnie nie wiedzieli tego i czasem z automatu tak wysyłają. A ty człowieku spróbuje się nie wywiązać w umówionym terminie to zobaczysz co z tobą zrobią, ale oni jak nie maja czasu to każą aneksy podpisywać.
    Dokupiłem dziś 3 termometry pokojowe by dołożyć pomiar w dodatkowych pomieszczeniach, między innymi w garażu. Jak schodziłem z budowy po 22 to miałem tam 2st na plusie. Więc jak mocniej przymrozi to i w garażu będzie minusowo.
    W domu mam ponad 7st i szpachluje się dobrze, mam wrażenie że nawet lepiej jak w środku było ponad 15st, masa tak szybko nie schnie na szpachelce. Szpachluje w pomieszczeniu gdzie będzie mini biuro żony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221130_221533.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	462530 dziś obrobiłem okno i przejście do pokoju te po prawej, oraz prawy róg sufit-ściana na suficie i nad oknem i drzwiami. Źle się mi robi z tymi narożnikami. Obróbka okien jest beznadziejna. Czas mi się tak dłuży że głowa boli. Dodatkowo nasze sieroty dostały lanie i cudem awansowali, choć to by było na tyle, lub aż tyle.

  14. #574
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Co masz pod posadzką garażu? Jakiś styropian?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #575

  16. #576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Co masz pod posadzką garażu? Jakiś styropian?
    Nie, tam mam gruz z dachówki starej i kliniec bo dachówki było mniej niż myślałem, potem dwa razy folia budowlana i ok.15cm betonu zbrojnego prętem fi.12 o oczku 20x20cm. Nie jest on za równy, bo jak go wylewałem to ściągałem poziomicą 2,5m tak mniej więcej, bo i tak planowałem na to dawać jakąś warstwę posadzki do wyrównania, ale źle też nie jest.

  17. #577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    To nie podpisuj aneksu i nie idź im na rękę
    Wiem o tym i pani przez telefon też mi to mówiła.

  18. #578
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Wczoraj już mi się nie chciało pisać, a w mini biurze chcę dokończyć narożnik, nakładam masę a potem mnie oświeciło że zapomniałem dać papier do wzmocnienia więc trzeba było to zatopić Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_220932.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	462548 jeszcze fotka schodów strychowych bo nie robiłem wcześniej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_221018.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	462549Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_221028.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	462550 ale głównie zatapiałem papier w narożnikach w łazience małżeńskiej ściana sufit oraz narożniki przy oknie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_220910.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	462551Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_220856.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	462552, dzisiaj pewnie przejdę do pralni. Dalej potwierdzam że dobrze się robi masą przy 6st na plusie. Było zimniej niż dzień wcześniej, ale masa dłużej jest jakby mokra i łatwiejsza do nakładania, nie wysycha za szybko co jest dobrze przy zatapianiu papieru lub flizeliny.

  19. #579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wczoraj już mi się nie chciało pisać, a w mini biurze chcę dokończyć narożnik, nakładam masę a potem mnie oświeciło że zapomniałem dać papier do wzmocnienia więc trzeba było to zatopić Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_220932.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	462548 jeszcze fotka schodów strychowych bo nie robiłem wcześniej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_221018.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	462549Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_221028.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	462550 ale głównie zatapiałem papier w narożnikach w łazience małżeńskiej ściana sufit oraz narożniki przy oknie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_220910.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	462551Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221201_220856.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	462552, dzisiaj pewnie przejdę do pralni. Dalej potwierdzam że dobrze się robi masą przy 6st na plusie. Było zimniej niż dzień wcześniej, ale masa dłużej jest jakby mokra i łatwiejsza do nakładania, nie wysycha za szybko co jest dobrze przy zatapianiu papieru lub flizeliny.
    Jest postęp. Czy będziesz szpachlował całe płyty ?

  20. #580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest postęp. Czy będziesz szpachlował całe płyty ?
    Nie, tylko łączenia i tam gdzie zatapiałem narożniki po 5-10cm szczerzej, cienką warstwę gładzi aby był lepszy podkład pod farbę, bo masa szpachlowa robi inną powierzchnię do malowania niż gładź. Malując farbą lateksową dobrze kryje na płycie gk i na gładzi, nie widzę łączeń.

Strona 29 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony