dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 30
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 584
  1. #461
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie mieszkam, sporo zostało do końca, bo robię za pieniądze zarabiane na bieżąco. Kładę obecnie termoizolację pod posadzkę, potem hydraulika i podłogówka. Na zewnątrz brakuje mi dachówki, rynien itd.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie mieszkam, sporo zostało do końca, bo robię za pieniądze zarabiane na bieżąco. Kładę obecnie termoizolację pod posadzkę, potem hydraulika i podłogówka. Na zewnątrz brakuje mi dachówki, rynien itd.
    Wydaje mi się że hydraulika powinna być przed posadzką czy jej ociepleniem. Bo rozumiem że chodzi o tą nad garażem. Współczuję w obecnych cenach budowanie domu i kupowaniu wszystkiego. Ja jak miałbym zaczynać teraz budowę to bym tego nie robił bo jak dla mnie to za drogo.
    W następnym poście wrzucam jak zrobiłem sufit podwieszany na piętrze, bo potem na górze z elektrykiem ciągliśmy elektrykę piętra oraz przymiarka pierwszej płyty gk.

  3. #463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_192707.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	461335Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_192711.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	461336Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_192720.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	461337Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_192727.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	461338Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_193640.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	461339

  4. #464
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wydaje mi się że hydraulika powinna być przed posadzką czy jej ociepleniem. Bo rozumiem że chodzi o tą nad garażem.
    Zgadza się. Kładę termoizolację w pokojach i w tych miejscach, gdzie nie będzie kolidowała z hydrauliką, a jak już będą rurki, to tylko uzupełnię kilkoma płytami.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_220149.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	461340Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_220155.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	461341Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220111_220207.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	461342Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220114_221214.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	461343Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220114_221229.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	461344

  6. #466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220115_213650.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	461345Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220115_213655.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	461346Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220128_223220.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	461347Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220128_223223.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	461348Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220128_223241.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	461349

  7. #467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Profile robiłem w rozstawie co 52cm. Niektórzy robią co 40, ale jak płyta ma długość 260cm i ktoś chce kręcić podobnie jak ja czyli prostopadle do profili to przy 40cm, czy 60 lub 50 trzeba skracać płyty i robić odpady. A co 52cm wchodzi cała płyta bez docinki. Mi się to dobrze trzyma i nie ma szans aby spadło. Tam gdzie mają być ścianki działowe to przykręciłem dodatkowy profil do którego potem będę kręcił profil UW. Do gk by się nie trzymało więc potrzebne jest wzmocnienie. Przy wieszakach było ciężko przez te rury szczególnie te bliżej ściany, bo rury też mi tam biegły i potem nie było jak przykręcić wieszaków. Najgorsze miejsce jest przy skrzynkach rozdzielczych bo też są dość duże przez co w tym miejscu nie miałem jak dać wieszaka. W jednym rogu trzyma się tylko na profilach przyściennych. Ale nie jest tak źle i w sumie trzyma się dobrze. Aby zrobić sufit w miarę równo to specjalnie kupiłem do tego laser krzyżowy za parę stówek. Do ścianek działowych też się przydał. Jeszcze do innych rzeczy wykończeniowych będzie mi służył. Tradycyjnie najgorzej było z otworem w płycie od te wystające białe rury z anemostatów czy jak się to tam nazywa. Mówiłem że nie potrzeba aby były długie na 50cm co 10 starczy, ale takie mieli i takie dali, mówiąc że potem je skrócą. A one mi cały czas przeszkadzały bo wiecznie czymś o nie zahaczyłem szczególnie jak płytowałem ściany gk. Nie wiedziałem jak je obciąć przy samym suficie więc się z tym męczyłem. Dużo później to zrobiłem i mam spokój. W Lidlu kupiłem urządzenie wielofunkcyjne z cięciem wgłębnym i tym to skróciłem. Otwór pod tą rurę ciołem nożem ząbkowanym do płyt lub wyrzynarką z brzeszczotem do drewna. Dużo czasu zajmowało wymierzenie gdzie ma być dany otwór, wystarczy się machnąć o 10cm i trzeba ciąć z nowej płyty. Ze dwie lub trzy takie miałem że coś nie pykło, ale potem szła na pierwsze płytowanie na ściany. Bez podnośnika to nie robota, więc musi być obowiązkowo na budowie. Dzięki temu samemu mogłem wszystko zrobić. Czasem wołałem braci do pomocy ale to bardziej do wnoszenia płyt do środka i na piętro. Ale czasem też samemu wszystko wnosiłem jak mi się nie chciało czekać aż przyjadą mi pomóc.

  8. #468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Co będzie na tę folię paroizolacyjną?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Co będzie na tę folię paroizolacyjną?
    Cierpliwości, wieczorem dodam kolejne zdjęcia. Na to kręcę łaty, wypełniam wełną gr.5cm a do tego 2x płyta gk.

  10. #470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220129_211507.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	461370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220130_105530.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	461371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220130_105534.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	461372Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220130_105539.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	461373Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220130_203022.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	461374

  11. #471
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mocujesz peszle lub przewody do płyty OSB, przebijając folię paroizolacyjną spinkami. Nie boisz się, że te uszkodzenia się powiększą?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    W ramach wyjaśnienia co, jak i dlaczego tak a nie inaczej zaczynając od sufitów itd. Kantówki na ściany ciąłem na 269cm. Niby cała ma 540 więc na pół to jest 270cm ale trzeba wziąć pod uwagę to że któraś mogłaby być trochę krótsza lub dłuższa, przeważnie albo było równo albo trochę więcej, ale jak jedną się zaznaczy i utnie na 270cm a cała ma 540 to druga będzie krótsza o grubości tarczy i wtedy kicha lepiej od razu założyć trochę krótszą i wtedy zawsze coś wyjdzie. Ja założyłem długość 269cm plus do tego podwalina dolna i górna i razem mamy 278cm od podłogi OSB do belek stropowych. Sufit chciałem obniżyć tak, aby potem jak się postawi ścianki i będzie kręcić płyty gk to żeby ładnie cała weszła bez kombinacji. Więc sufit trzeba było obniżyć o max 18cm a najlepiej o 17 by był jakiś luz na to jak konstrukcja będzie pracować. Ale też problem z tym jak to zrobić na podłodze, bo na nią daje coś o łącznej grubości 45mm by się zrównało z podwaliną dolną. Też okna tarasowe miałem tak montowane że jak mam taką podłogę i na to daje podkład 3mm i panele 8mm to progu w salonie prawie nie widać i nie trzeba wysoko podnosić nogi by wyjść na balkon/taras. Myślałem żeby robić jakąś wylewkę ale trochę bałem się jej ciężaru. Strop miałem liczony na belki dwuteowe a dałem z drewna c24. Niby kierbud mówił że wytrzyma, ale i tak miałem obawy. Potem był problem że wylewki robi się na chyba min.50mm, a ja mam miejsce na 45mm. Jeszcze by się przydało daj jakiś styropian pod to, ale nie ma na niego miejsce. Kolejny problem jest z szczelnością by woda z wylewki nie przeciekła przez jakieś nieszczelności bo nie chcę by mi wełna zamokła. Nie mam zaufania do folii że nie przemoknie. Aby było lżej to można dać wylewkę perlitową, ale ona też od 5cm ma się niby zaczynać a ponoć trudniej się zaciera. Kuzyn co robi wylewki nie chciał się podjąć jej z perlitu. Niby można ją w dużym wiadrze budowanym zrobić i wylewać w pokoju, ale i tak dalej by był problem z wodą która mogłaby gdzieś przecieknąć. Szukałem różnych rozwiązań i fajne mi się wydało coś w rodzaju suchego jastrychu. Kiedyś jeszcze myślałem o tym aby dać styro 3cm i na to płytę OSB o gr.15mm i wtedy jest w sumie 45mm. Coś chciałem dać na podłogę z OSB dla poprawy akustyki która jest zmorą każdego szkieleta. Nie chcę będąc w salonie słuchać każdego kroku jak dzieci będą gonić po swoim pokoju. A miałem obawy że 20cm wełny w stropie może nie wystarczyć. I się nie myliłem w tej sprawie. Nawet spokojne chodzenie było słychać. Wiadomo że jej dojdą panele to będzie lepiej, jeszcze sufit też trochę stłumi, ale i tak wolałem mieć tą
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 03-10-2022 o 23:05

  13. #473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ale i tak wolałem mieć tą dodatkową wylewkę by się potem nie denerwować że mogłem dać a nie dałem. Ten suchy jastrych wygląda tak że na podłogę daje się wełnę podłogową a na nią dwa razy płytę podłogową. Widziałem taką opcję z płyt OSB o gr.12mm i było to ok. Tyle że to był czas gdy płyty OSB były strasznie drogie, ponad 150zl za sztukę, więc wiadomo że tego nie dam. Fajne są też płyty fermacell ale one też tanie nie są. Znalazłem też płyty podłogowe gk z norgipsu które się na to nadają. Na YT jest filmik jak to robić i widziałem że to jest to co potrzebuje. Szukam gdzie je kupić i są w Castoramie. Jadę, pytam, mówię że będę tego potrzebować bardzo dużo i czy są w stanie sprowadzić. Oczywiście dało się, a przy okazji jak potem do mnie jechał transport HDS to jak było miejsce na pace to przy okazji wziąłem paletę białych płyt i zielonych. Największy problem miałem z tym gdzie to dam. Jedynie gdzie mogłem to na polu przed budową. To był koniec listopada jak to do mnie przyjechało. Płyty podłogowe są o mniejszym formacje 60x240cm ale ciężkie i było tego 5 palet. Ułożyło się to w piramidę 2+2+1 i przykryło folią. Płyty białe i zielone obok siebie i też folią budowlaną. Na jakimś zdjęciu co już było to widać jak leżą. Po jakimś czasie jak gadam z bratem i mówię że mi pod folią leżą płyty na polu to uprzedził mnie że mogą dostać wilgoci z pola i je szlak trafił. Jemu od leżenia w piwnicy jakiś kawałków płyt po paru tygodniach nadawały się tylko do kosza bo się w rękach sypały. Kurde, jakie ja miałem przez to koszmary że głowa boli. Przecież na polu lało, potem padał śnieg więc i mrozy. Na polu miałem towar za prawie 10k i jak sobie myślałem że to pójdzie do kosza i trzeba jeszcze za utylizację zapłacić to była masakra. Jak podał śnieg to go zrzucałem z płyt. Oczywiście folia nie leżała bezpośrednio na płytach tylko robiłem daszki, chociaż z lekkim spadem a folii było 4 warstwy. Mimo wszystko paru kolegów i tak nie wróżyło niczego dobrego. Przychodzi dzień że jak chce robić płytowanie sufitów to trzeba było trochę płyt wnieść do środka. W piękny dzień odkrywam folie, patrzę na płyty a tu nic im nie jest. Nie czułem aby chociaż trochę złapały wilgoci. Widocznie miałem to dobrze zabezpieczone. Jak mi zeszło ciśnienie i w końcu można było spokojnie spać. Może pomogło to że przez domem mam ten gruz na ziemi i że nie jest to na gołej ziemi. Tak to sobie tłumaczyłem, plus to że folia dobrze otulała płyty. Ale co to ma do rzeczy z początku poprzedniego postu? Ano to że sąsiad mi doradził aby zrobić najpierw podłogi a potem na nich ściany. Wiązało się to z tym że każda płytę bym musiał obcinać o te 5-5,5cm a to dużo roboty i odpadów. Lepiej chyba jakby najpierw zrobić działówki a potem w środku podłogi. Tylko że w małych pomieszczeniach byłoby z płytami niewygodnie i miałem obawę czy potem taka działówka z podwójnym płytowaniem na stronę nie będzie robić za duży nacisk na podłogę. Sąsiadowi pokazuje tą wełnę i na niej płytach w próbnym miejscu i mówi że nic temu nie będzie. Sam też jak to rozłożyłem to przypuszczałem że to raczej wytrzyma tym bardziej że stojąc swoim ciężarem na czubku buta to nie widać było aby coś się temu działo. Więc robię tak że po sufitach podłogi a potem działówki. Wydaje mi się że to najlepsze rozwiązanie. Niestety ale trzeba było skracać płyty, ale do tego kupiłem jakiś przecinak z prowadnicą za parę dych na allegro. Niby do 60cm można ciąć ale to ściema. 20-30 już szło ciężko, a najgorzej jest z dłuższą częścią płyty która jest zwężana. Ale do skracania długości płyty może być. Bez niej by mi to nie szło za szybko mimo że za szybko i tak nie było. Co do sufitu podwieszanego to przez kanały od reku i skrzyni rozprężne nie można mniej obniżyć sufitu niż o ok.13,5cm przy suficie krzyżowym. Więc jak najpierw podłoga a potem działówki to muszę odliczyć te 4,5cm podłogi. To razem daje już 18cm i niby cała płyta bez skracania wchodzi, tyle że nie wziąłem pod uwagi tego że mam podwalinę górną, czyli skrzynki rozprężne nie mogły być przykręcone bezpośrednio do belek stropowych bo przeszkadzała belka podwaliny górnej. Więc skrzyni musiały być obniżone od stopy o te 4,5cm, przez co cały sufit od góry to dla mnie jest min.18cm obniżenia. Ale i tak dobrze że tak wyszło, bo przez to wiem że dla sufitu krzywego na wieszakach obrotowych jest pewne minimum obniżenia które można zrobić, czyli właśnie te ok.16,5cm do stelaża, czyli ok.18cm do płyty gk. Chodzi o to że sam wieszak jest dość duży, plus dwa razy profile i to daje jakieś minimum. Na pewno jak ktoś by chciał na wieszakach obniżyć sufit o max 10cm to tego nie da się tym zrobić. Trzeba zdawać sobie sprawę że min. to jest 18cm. Mogłem też robić podwójne płytowanie na suficie, ale wtedy nie wiedziałem że tak można. Ale nie żałuje bo raz że to większy koszt to i więcej roboty. Pewnie akustyka w suficie byłaby lepsza ale trudno. W sumie od podłogi z gk do sufitu mam jakieś 255cm a jak da się panele czy płytki to będzie 254. Nie za wysoko, ale dramatu nie ma. Trochę się rozpisałem ale posty pisze z telefonu bo mi parę klawiszy na klawiaturze byś działają i nie mam jak pisać na kompie, temu ostatnio dodaje zdjęcia bez opisu który robię osobno.

  14. #474
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale po co ci wełna między piętrami?
    Na akustykę szkieletu jest tylko jedno dobre rozwiązanie, wylewka na piętrze i dopilnować dylatacji.

  15. #475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Mocujesz peszle lub przewody do płyty OSB, przebijając folię paroizolacyjną spinkami. Nie boisz się, że te uszkodzenia się powiększą?
    Mocuje je flopami, jest w nim cienki gwózdek i jak przybije to tworzywem dociska i się trzyma. Dziura raczej się nie powiększy, bo niby w jaki sposób. Wełnę jak układałem to nie wycinałem w niej jakiegoś rowku na pędzel, tylko cała dawałem i jest na tyle miękka że idzie płytą gk docisnąć i się podda te 16mm bez problemu. Przy okazji dociska cały peszel. Na teraz miałbym na to inny sposób na który wpadłem później i jak będzie ten etap zdjęć to o tym wspomnę. Chodzi o to że można było taśmą przykleić peszel do folii bo i tak dociskająca wełna to będzie trzymać. Dzięki temu by nie trzeba było dziurawić folii nawet jeżeli raczej to jest za bardzo nie zaszkodzi, ale szkoda kusić losu.

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale po co ci wełna między piętrami?
    Na akustykę szkieletu jest tylko jedno dobre rozwiązanie, wylewka na piętrze i dopilnować dylatacji.
    Między czasie jak pisałem swoją wiadomość gdzie to tłumaczyłem ty napisałeś swoją, ale może to coś wyjaśni czym się kierowałem. Wiem że typowa wylewka byłaby najlepsza, ale mam jak mam i słychać jedynie jakby twardsze uderzenia. Też nie mam jeszcze drzwi, więc część dźwięków może i tą drogą się roznosić, ale jak dzieci normalnie gonią to jest to słabo słyszalne. Zobaczymy co będzie jak będą jeszcze panele. Na pewno zdam z tego szczegółową relację by uprzedzić innych czy to się nadaje czy nie.

  17. #477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220201_212727.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	461381Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220201_212730.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	461382Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220201_212733.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	461383Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220201_212736.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	461384Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220201_212741.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	461385

  18. #478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220202_215532.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	461386Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220205_112345.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	461387Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220205_123639.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	461388Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220205_123649.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	461389Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122308.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	461390

  19. #479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122320.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	461391Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122325.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	461392Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122330.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	461393Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122337.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	461394Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122342.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	461395

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122348.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	461396Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122352.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	461397Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122354.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	461398Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122358.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	461399Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220206_122401.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	461400

Strona 24 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony