dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 30
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 584
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Odżałuj parę zł na sprzęt i paru ludzi....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Myślę że powinieneś zmienić lekarza - na specjalistę niekoniecznie od dolegliwości fizycznych. Kto normalny wyburza dom ręcznie i wywozi gruz taczkami?
    Zbudujesz dom a potem hop na wózek?

    Mi się*zdarzało przeginać ale tylko w kategorii zmęczenia, jak zaczynasz mieć problem z kręgosłupem to się go leczy, rehabilituje, wzmacnia, a nie czeka aż się pogorszy.
    Ja ręcznie wszystko burzę i ogólnie fajnie się to robi tylko czasem zmęczenie bierze górę. Do tej pory wszystko robię sam. Pomoc od brata miałem przy zrzucaniu belek stropowych długich na 8m i bardzo ciężkich że sam bym tego nie zrobił. Potem w czterech je przenieśliśmy, ale sam je sobie poukładałem na podstawki by nie leżały na trawie bo może się do czegoś przydadzą. Praktycznie walczę z tym od lutego zeszłego roku czyli od roku. Fizycznie z rozbiórką aby to było widać że się rozbiera to od sierpnia, gdy zrzuciłem pierwszą dachówkę, ale od lutego zacząłem jakby przygotowanie do rozbiórki z ogarnięciem działki. Tego jest tak dużo by to opisać, a i tak jak się nie zobaczy to żadne opisy nie pomogą. Ponoć po 28 roku życia człowiek zaczyna się już starzeć więc to ze coś czasem boli to jest chyba normalne. Aby było lżej z budową temu między innymi zdecydowałem się na szkielet drewniany. Najcięższa robota była z rozbiórką domu, potem pod tym względem będzie łatwiej.

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Odżałuj parę zł na sprzęt i paru ludzi....
    Sprzęt kupuję na bieżąco, a ludzi nie będę zatrudniać skoro sam mam czas na rozbiórkę. Wiadomo że zawsze łatwiej jest wynająć jakąś ekipę która to wszystko za mnie zrobi, ale czasu bym nie miał aby ich pilnować, a po drugie samemu też coś muszę porobić. Już rok minął odkąd działam z działką, z przygotowaniem do rozbiórki starego domu oraz z samą rozbiórką i porządkowaniem. Dobrze się robi, ale czasami jest ciężej. Nikt nie powiedział że będzie lekko, sam wiedziałem że tak nie będzie, więc mówi się trudno i działa się dalej. Mam czas zanim uzyska się PnB więc mogę działać. Będzie co wspominać.

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    możesz podać model tych paneli. Nd-rb czy nd-ac?
    sharp nd-rb 275w

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Z PnB są jakieś postępy. Ponoć potrzeba jeszcze papieru że ten stary dom jest do rozbiórki. Dokładniej mówiąc w urzędzie byłem 12 lutego zeszłego roku, a pieczątkę że nie wnoszą sprzeciwu podbili 18 lutego. Dziwne jest to że oni ode mnie chcą papier który był złożony u nich w urzędzie, może nawet w tym samym pokoju. Nie wiem w którym bo architekt to załatwia przy okazji innych spraw. To jest jakaś paranoja urzędnicza. Przecież wystarczy u siebie w papierach to sprawdzić i wszystko byłoby jasne. Pewnie nawet w komputerze można wpisać jakieś dane i sprawdzić czy były składane odpowiednie wnioski. To nie jest trudne, a wystarczy trochę chęci. Szczerze mówiąc, przez to ile to trwało z architektem, aż ciężko mi uwierzyć że już w przyszłym tygodniu może być to PnB. Nie mam tego uczucia że to już na dniach.
    W niedzielę rano kończyłem robienie wjazdu na działkę. W sobotę wieczorem koło 20 jeszcze trochę kułem fundament po tej jednej ścianie co zwaliłem na tym wjeździe, by potem jak resztę będę zagęszczał i będzie to siadać, aby przez fundament nic nie wystawało. Jakby ktoś z was chciał kupić sobie młot wyburzeniowy i zastanawia się jaki kupić, to myślę że ten z YATO można śmiało polecić. Fundament twardy jak kamień, a młot daje radę. Majątku też nie kosztuje bo te 650-700zł a na jakieś wyburzenia, czy kucia jakby przydomowe (nie profesjonalne) może być. Nie kuję nim dzień w dzień po 10 godzin więc nie wiem jak długo przy takiej pracy by wytrzymał. To jest sprzęt do domowego użytku i do tego jest bardzo dobry. 65J to jest moc która mówi sama za siebie. Jak ktoś się zastanawia nad młotem wyburzeniowym a zwykłym udarowym co ma kilka juli, to do drobnego kucia zwykła udarówka może być. Jeżeli to ma być kucie posadzki, czy kucie na parę dni to tylko wyburzeniowy bo pójdzie nim kilka razy szybciej. Ten z YATO daje radę kuć na wysokości klatki piersiowej pionowo, lekkie nie jest ale na tyle dobrze wyważony że można w pionie kuć. Ja tak kułem ścianę o długości 7m, czyli wykuwałem taki jakby klin w ścianie i jak dochodziłem do końca ściany to się zwaliła na jakieś 70cm do końca. Jak już widziałem że coś dziwnego się z nią dzieje to trzeba było uciekać by nie przygniotła. Jeszcze jeden kawałek północnej ściany z szlaki o długości 4m mi został, ale wjazd cały wysypany i nie ma gdzie gruzu sypać. Jeszcze trochę ściany wewnętrznej nośnej z cegły mi zostało, ale to jakieś 4 godziny pracy może 5. Najdłużej trwa wrzucanie cegieł na jedną kupkę. Teraz je wrzucam w miejscu jednego z pomieszczeń starego domu o wymiarach 3x4m. Po brzegi jest ono zapełnione gruzem i do góry kupka rośnie. Teraz ma ponad metr a jeszcze trochę jest do dorzucenia do niej. Wszystko pójdzie na zasypanie fundamentów więc gruz się nie zmarnuje. Wcześniej planowałem zamówić proszek od pigeona, ale mam co wrzucić do tego zasypu fundamentu więc proszek odpuściłem.

  6. #206

    Domyślnie

    A ja wrednie uparty będę . Jak robi się na młocie to ludzie machinalnie zaciskają zęby. To błąd odbija się na uzębieniu, ich starciu przez wibrację. No i norma BHP to max 6 h dziennie. Co do pleców twój wybór . Ale przynajmniej gorąca długa kąpiel w wannie z solą już teraz, dziś . Pozwala rozluźnić mięśnie , a to one konserwują skoliozę . I staraj się obciążać równomiernie. Budowlanka wyciera ludzi, nawet bez wypadków. Kumpel ma ojca murarza predyspozycje genetyczne, zawód i praca całoroczna efekt przy 50 renta, bo palce wykręciło pod kątem prostym. Ani żyć ani umrzeć. Ale wibracje chronią przed osteoporozą

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Było kiedyś tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stary 01.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	441163 a dziś jest tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200223_112451.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	441682 trochę gruzu mi zostało który wrzucę do zaspania fundamentu. Jeszcze resztka północnej ściany, ale rano drobne wywiozłem taczkami na podjazd więc wygląda trochę ładniej. Wszystko zrobiłem własnymi silami poza zrzuceniem belek stropowych i ich przeniesieniem. Ale to jak już wspominałem z pomocą braci zrobiłem. Całą resztę zrobiłem sam, a po domu nic nie zostało poza fundamentem i podłogą. W oddali widać ułożone belki stropowe, krokwie i inne drewniane elementy które mogą się jeszcze przydać. Tak to rozbierałem by to co się da odzyskać to odzyskać. Za gruzem jest trochę drzewa na opał, ale najpierw trzeba je oczyścić z gwoździ i z grubsza uprzątnąć. Na lewo od gruzu widać leszczynę którą muszę wyciąć i wyrwać korzeń. Są jeszcze fajne roślinki, ale muszę je wywalić bo w tym miejscu muszę postawić jakąś wiatę roboczą. Więc teraz będę się zajmował tym tematem, czyli wiata. Musze przygotować teren pod jej budowę. Muszę też zmontować stół pod ukośnice, ale to będzie przyjemność. Ogólnie to jest co robić zanim się załatwi PnB.
    Młot prawdopodobnie już się do niczego nie przyda na ta chwile ale kto wie. Najdłużej jak nim kułem to chyba z 3 godziny. Teraz od niego odpocznę.
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 11-03-2020 o 11:42

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Stan na dziś Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200304_072346.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	441683 czyli dokończyłem tą ścianę, uporządkowałem drewno które będę miał do spalenia, czyli powyciągałem gwoździe, wywiozłem to do pocięcia, futryny drewniane są dobre więc poobcinałem gorsze końce i poukładałem na kupkę, wyciąłem tego widocznego orzecha i pociąłem na kawałki do pieca, gałęzie się suszą na kupce na ognisko i wykopałem krzaczki bo przeszkadzały. Jeszcze jest co robić aby przygotować się pod zrobienie tej wiaty roboczej. Docelowo będę chciał to potem obić płytami i zrobić normalną podłogę. nie wiem czy od razu nie zrobić normalny fundament i wylać podłogę. Mam parę dni do namysłów więc muszę to przemyśleć.
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 11-03-2020 o 11:44

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jak kaparkowy co robi kanalizację siedział w koparce i czekał na resztę ekipy to popołudniu jak byłem po pracy to poprosiłem go by mi wykopał ten korzeń i te słupki po ogrodzeniu od przodu. Zgodził się, dla niego to było chwilę roboty i korzeń wykopany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200306_072528.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	441684 dla mnie by to było pewnie dobry tydzień męczarni. Potem uprzątnąłem to co tam leżało, wykopałem niepotrzebne chodniki i wziąłem się za wykop ziemi pod wiatę gospodarczą. Zbieram ziemie na 30cm i wywożę. Na dziś wygląda to tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200310_215849.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	441685 i jeszcze został mi kawałek do wykopania. Potem będę wylewał słupy betonowe pod słupki wiaty i jak będą wylane to będę zasypywał to gruzem, żwirem i zagęszczał. Jak to będę miał to wrzucę jakieś fotki za kilka dni. Później pokażę jak mam zamiar robić ta wiatę.

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Zgodnie z obietnicą wrzucam fotki z postępów prac. Na początek fotka gdy dziura była wykopana i miałem wylane słupy betonowe Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200320_084546.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	442245 w zeszłym tygodniu wziąłem wolne od środy i najpierw wylałem podstawę pod słupy. W taczce robiłem beton, średnio wychodziło jedna taczka na jedną dziurę pod stopę słupa. Potem podlewanie i skręcanie szalunków pod słupy. W czwartek od rana robiłem porządki z drewnem, czyli cięcie, rąbanie itp. Popołudniu po 17 wziąłem się za wylanie słupów. Niestety źle policzyłem potrzebną ilość piachu do tego i mi go brakło na 4 słupy które w piątek z samego rana wylałem gdy tylko pach przywiozłem. Później oczywiście podlewałem i zwoziłem gruz betonowy do dziury. Żona pomagała pakować na taczki i po 18 poszliśmy do domu. Harowałem jak wół a w sobotę się źle czułem i prawie całą przespałem. Widać że nie można bezkarnie za dużo pracować i kiedyś organizm tego nie wytrzyma. Potem w tygodniu po pracy ile mogłem to zasypywałem dalej dziurę gruzem. W jednym dniu udało mi się załatwić z koparkowym aby zapakował na kipra ziemie i ją wywiózł. 3 paki łącznie poszło. Potem poprosiłem aby mi wykopał słupki po starym ogrodzeniu. Najgorzej było z słupami po bramie dwuskrzydłowej, tyle tam było betonu że masakra. Trochę się z tym narobił aby to wykopać ale poszło, przy okazji mi zgarną całą ziemię co miałem porozrzucaną na jedną wyższą kupkę. Też wcześniej kupkę gliny co miałem to wywoziłem do tyłu by potem na ją przysypać ziemią. Dużo tej roboty i dużo taczek przewiozłem, no ale jak się robi to się zrobi. Słupki po ogrodzeniu skułem z betonu i do dziury wywoziłem. Wczoraj po pracy jeszcze grubszy gruz zwiozłem, dziś od rana go trzeba było jakoś ogarnąć by resztki grubego było gdzie zwozić. Potem na to zwoziłem drobniejszy gruz, jakieś kamienie które miałem na jednej kupce, a następnie kupkę z tynków z sufitów które zwalałem w starym domu w zeszłym roku. W końcu się doczekały swojego czasu aby się tego pozbyć. Jak już miałem końcówkę gruzu do zwiezienia do dziury to zaś chłopy do mnie przyszli ale tym razem z zagęszczarką 500kg. Wcześniej rano prosiłem aby wpadli do mnie w wolnej chwili popołudniu bo by mi się przydało ten podjazd w końcu zagęścić i przy okazji chciałem pod wiatę zagęścić ten gruz. Więc zagęszczali mi podjazd, między czasie kończyłem zasyp dziury i dowoziłem szlakę na podjazd gdzie trzeba było koleiny wypełnić. Zagęścili mi podjazd i potem pod wiatę ten gruz. Poprosiłem by mi zagęszczarkę zostawili do poniedziałku bo już się chcieli zbierać i kończyć robotę a ja chciałem na ten zagęszczony gruz jeszcze sypnąć szlakę i to zagęścić. Po 19 to zwiozłem i wziąłem się za zagęszczanie. Kurde, ale to fajnie idzie, ale przyjemnie się tym robi. Super sprawa i tak mi to wyszło finalnie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200328_191940.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	442247. Poziom podłogi będzie na równo z słupami i będę robił wylewkę betonową o grubości ok.10cm. Obwodowo między słupami betonowymi z cegły wymuruje mały murek coś na wzór fundamentu.Zrobię to na dwa rzędy cegieł. Mam cegły z rozbiórki więc poszukam lepsze i oczyszczę z starego tynku. Do was praktycznie mam dwa pytania, na zagęszczone podłoże dam folię, zbrojenie i wyleję beton, jaki polecacie na posadzkę aby można było tam wjechać samochodem? Normalnie B20 czy inny? Drugie pytanie to jak zrobić zaprawę pod murowanie z cegieł murku? Raczej nie tak samo jak pod słupy i chciałbym aby to też dobrze te cegły połączyło.

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Dziś przyszedł czas na zrobienie stołu pod przecinarkę, parę godzin i mam coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200329_153952.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	442290

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Zrobiłem jeszcze podporę i tak się to prezentuje z belką o długości 5m Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	442292 sorki że takie białe tło ale zdjęcia 2mb nie chce normalnie dodać. Dziś jeszcze pociąłem sobie 14 belek na krokwie wiaty. Zostawały mi belki ok1,9m na słupki wiaty.

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Konstrukcja wiaty będzie wyglądać mniej więcej tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiata.4x6m.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	442293 planuje też obić ją osb.

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Brakuje belek wązarowych.
    Jętka nie wystarczy.
    Wiem ale to jest tylko poglądowo pokazane. Jak skręce jeden to wrzucę do podglądu i waszej ocenie.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jednak nie będę się bawił w robienie wiązarów z tak ciężkich belek bo bym tego potem nie wtargał na górę. Dach będę miał taki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200403_073109.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	442610 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200404_201301.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	442609 może trochę dziwnie to wygląda że zacząłem od dachu, ale te belki za równe nie są i wolałem sobie wszystko dociąć odpowiednio, z grubsza poskręcać by sprawdzić czy będzie się to trzymać tak jak chce, oraz łatwiej wszystko poodcinać jak jest niżej, niż potem gonić wiecznie po drabinie. Po zrobieniu tej fotki wszystko rozkręciłem i poodkładałem tak by można było stawiać słupki. Te pierwsze krokwie co widać na próbę odkręciłem, i tą dolną dłuższą belkę na której spiera się pionowy słupek i szczerze mówiąc ani nie drgnęło. To będzie przód wiaty gospodarczej więc tej belki tam nie może być. Ale musi być aby skręcić krokwie. Jak się je skręci to potem tą belkę wykręcę i słupek przytnę. Dużo czasu schodzi mi na myślenie jak to ogarnąć, które deski wykorzystać, które belki itp. To jest tak jak się robi z drewna z odzysku. Jest to wszystko krzywe, trochę poskręcane, trzeba szukać lepsze deski, a koncepcja przychodzi mi w trakcie roboty jak to zrobić. Najłatwiej byłoby zamówić sobie drewno w tartaku, no ale trzeba wykorzystać to co się ma. Nie po to się trudziłem by odzyskać drewna ile się da, by potem go nie wykorzystać. Dobrze się robi ale jest to czasochłonna robota, gdy wszystko trzeba wymyślać jak zrobić.

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Dziś po całym dniu zabawy mam taki stan Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200405_193352.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	442670 jak zwykle sam wszystko skręcałem, przez to idzie dłużej, ale też mi się nie pali. Aby skręcić dach to musiałem zrobić tymczasowy strop po którym można było chodzić i na którym można było dać te wszystkie belki i deski. Następnie będzie trzeba porobić zastrzały by konstrukcja się nie "huśtała" oraz zdjąć tymczasowy strop. jest co robić, a czas szybko leci przy robocie. Nie wiem jakie zrobić poszycie dachu by było dobre ale nie za drogie. Macie jakieś propozycje?

  17. #217

    Domyślnie

    Jak masz jakies dechy to daj deski i pape najtansza na tekturze. Nie znajdziesz raczej tanszego pokrycia

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Najlepiej blachodachówka, nie musisz robić deskowania. Papa z deskowaniem będzie niewiele tańsza, a mnóstwo roboty.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jak masz jakies dechy to daj deski i pape najtansza na tekturze. Nie znajdziesz raczej tanszego pokrycia
    Własnie już nie mam desek aby się to nadawało. Musiałbym kupować deski, a jak papę to najlepiej podkładową plus jakiś gont. Papę najtańszą na tekturze to na drewutni zastosowałem, według mnie nie nadaje się to na pokrycie dachów większej wiaty. Jest to dosyć słabe, a jak deski z deskowania zaczną się kurczyć jak będą schnąć to będzie masakra.

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Najlepiej blachodachówka, nie musisz robić deskowania. Papa z deskowaniem będzie niewiele tańsza, a mnóstwo roboty.
    Jak na wiatę to blachodachówka jest droga. W castoramie ondulinę czarną mają po 24zł za sztukę, na cały dach wyjdzie za to jakieś 513zł plus gąsiory. Nie wiem czy robić orynnowanie do tego czy nie, czy nie szkoda kasy na to bo i tak nie mam gdzie że tak powiem odprowadzać tej wody. Jedyny plus tego taki że woda która spływa po dachu przez wiatr nie chlapałaby po ścianach. I tak tą wiatę chcę obić płytami osb bo tam chcę trzymać parę rzeczy więc i brama się przyda. Na razie to przykryję onduliną, a potem najwyżej lepiej wykończę.

Strona 11 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony