dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Krycie dachu zimą. Jakie kleje i lepiki?

    Witam. Zamierzam rozpocząć krycie dachu dachówką i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś lepiki/kleje które można stosować w ujemnych temperaturach? Na wszystkich klejach i lepikach jest napisane że obróbka od 5 lub 10 stopni. Kleje chciałbym stosować pod kontrłaty i do dziur po wkrętach od desek trzymających tymczasowo papę.
    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Podgrzej palnikiem mokre miejsce następnie ja zalewam izohanem Br. A pod kontrłaty to masz pianki rozwijane albo pianke w płynie z Braasa

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    A czy nie lepiej poczekać jak na zewnątrz będzie powyżej 5 C ?
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    A czy nie lepiej poczekać jak na zewnątrz będzie powyżej 5 C ?
    Na pewno lepiej tylko niestety o tej porze jak jest 5stopni to przewaznie tez pada deszcz. Wole robote przy lekkim mrozie bo wtedy przynajmiej jest sucho.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Naprawę krycia wstępnego wykonanego papą można zrobić praktycznie w każdej temperaturze. Tak jak radził Kamil uszkodzone miejsce można podgrzać palnikiem lub opalarką i uszczelnić ciepłą masa bitumiczną (trzymana w ciepłym pomieszczeniu). Ja stosuję Wet-R-Dri Plastic Roof Cement. Kupisz w każdej Castoramie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Czy klej bitumiczny moze byc? Taki do przyklejania gontow.Zostaly mi 3 kartusze i chetnie bym wykorzystal.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Witam. Zamierzam rozpocząć krycie dachu dachówką i chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś lepiki/kleje które można stosować w ujemnych temperaturach? Na wszystkich klejach i lepikach jest napisane że obróbka od 5 lub 10 stopni. Kleje chciałbym stosować pod kontrłaty i do dziur po wkrętach od desek trzymających tymczasowo papę.
    Pozdrawiam
    Problem nie w kleju/lepiku. Praktycznie każdy materiał schłodzony do +0 i mocniej nie jest kompletnie suchy, będzie problem z przyczepnością nakładanego do papy.
    A jaką papę masz położoną? Żeby nie było tak że super klej/lepik poradzimy, oraz sucho będzie ... a papa zmrożona do -10 w nocy popęka pod butem

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Czy klej bitumiczny moze byc? Taki do przyklejania gontow.Zostaly mi 3 kartusze i chetnie bym wykorzystal.
    Jak bym od stanu zero w wyborze to radziłbym jakiś produkt z większą ilością asfaltu, taką papę w płynie na rozpuszczalnikach lub uszczelniacz dekarski. Klej do gontów, jak i ten Roof Cement od Pana Andrzeja trochę za dużo wypełniacza (mączki kamiennej) w składzie mają, są sztywniejsze po wyschnięciu. Z kolej Izohan Br za rzadki wg mnie na takie coś, bardziej ten B lub SBS-B. Lub Abizol R, Dacholeum Seleny, inni producenci też podobne mają. Ale na tych dziurach nie ma dużego znaczenia, może być klej do gontów jak już masz. Jak tego za mało to kup wiaderko masy rozpuszczalnikowej, wyciśnij do niej swój klej, wymieszaj - i będzie git. Nie zapomnij wyrównać te naprawy z papą.
    Ostatnio edytowane przez Gontowy ; 15-01-2020 o 11:28 Powód: dodanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony