dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1

    Domyślnie Okna Aluplast 3 szyby profil Ideal 8000 wygieły sie !

    Witam. Całkiem przypadkiem przystawilem poziomice do okien które zostały zamontowane rok temu. Okna balkonowe duże okna 2x2 m oraz 2,5 m witryna dzielona wygięte są profile oraz szyby 0.8mm dodatkowo zauważyłem że jedno okno też 2 m wraz z drzwiami balkonowymi jest wygięte w poziomie ponad 2 cm zrobił się banan ! I jest przewiew. Okna na ciepłym parapecie i w ciepłym montażu montowane na kotwach, kotwy oraz kołki wydawały się jak dla mnie na takie okna dość małe ale montażysta powiedział że wystarczające. Złożyłem pisemną reklamacje i czekam na kogoś z serwisu jak się przygotować tak bym mi nie żenili kitu ?!
    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Gdybyś miał "okna Schueco, Veka lub Brugmann" to najpewniej też by Ci się wygięły, także nazwa profilu jest w tym przypadku zbędna. To nie jest tak, że Aluplast wygina się w jakiś szczególny sposób. Gdy pojawia się różnica temperatur to okna się rozszerzają (na ile im pozwoli wzmocnienie) i o ile mają gdzie (m.in po to są określone luzy montażowe).

    Także - większość w tym temacie zależy od producenta okien i montażysty (luzy + mocowanie - i nie do końca ma znaczenie wygląd "blaszek" a ich faktyczna jakość).
    Opisałeś swoją sytuację trochę chaotycznie (nie do końca rozumiem jakie są faktyczne wymiary okien i wielkości ugięć) by móc na odległość oznajmić że to problem w przegabarytowaniu.

    A co odpowie producent? Zmierzy prawidłowo ugięcie (na zamkniętych skrzydłach) i sprawdzi czy okna zachowują właściwości, tj. tu gdzie jest nieszczelność dokona korekt, regulacji itp.
    No chyba że te ugięcia się ponadnormatywne i bezdyskusyjne, to będą wymagały wykonania nowych ram.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dodajmy do tego często źle wykonany pomiar wygiecia
    Ilez to razy z 10mm na budowienokasywalo się że to 3mm albo jeszcze mniej
    Wygięcie mierzy się na ZAMKNIETYM skrzydle - to po pierwsze
    Drugie - parametrem istotnym jest siła z jaka trzeba przekręcić klamkę celem zamknięcia skrzydła.
    Nawet jeśli w Twojej ocenie wygięcie jest za duże to w momencie zamykania skrzydła okaże się że siła określona norma nie jest przekroczona to wygiecia nie ma

  4. #4

    Domyślnie

    Mam znajomego który ma okna 3 szybowe z oknoplastu, zapytałem czy nie są krzywe powiedział że tak. Zapytałem jak to ? Powiedział że są to ciężkie okna i profile się odkrztalcaja, tak mu powiedzieli w sklepie. Na tyle potrafią sie pracować że raz w roku zgłasza i serwis się zjawia na regulowanie bezplatnie. Drzwi tarasowe aż potrafią dokuczliwie zacierać, czy to jest normalna sytuacja z oknami 3 szynowymi ? Poziomice przykładałem na zamkniętych oknach. Najlepiej było by wrzucić zdjęcia. Napewno są jakieś normy w których okno musi się miescic zarówno szyba jak i rama, ktoś wie ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    No to już właśnie wszystko wiesz sąsiad specjalista od okien ci powiedział że winne są trzy szyby

  6. #6

    Domyślnie

    W mojej ocenie wina raczej jest po stronie profili, są zbyt slabe.Nie wiem czy nie ściągnąć jakiegoś rzeczoznawcę

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    W tysiącach domów się sprawdzają, a u Ciebie nie? Może przegabarytowałeś swoje okna? Nie zachowywałeś niezbędnych luzów? Kupiłeś z tanim /zbyt słabym?/ wzmocnieniem ?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-01-2020 o 23:19
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Dodajmy do tego często źle wykonany pomiar wygiecia
    Ilez to razy z 10mm na budowienokasywalo się że to 3mm albo jeszcze mniej
    Wygięcie mierzy się na ZAMKNIETYM skrzydle - to po pierwsze
    Drugie - parametrem istotnym jest siła z jaka trzeba przekręcić klamkę celem zamknięcia skrzydła.
    Nawet jeśli w Twojej ocenie wygięcie jest za duże to w momencie zamykania skrzydła okaże się że siła określona norma nie jest przekroczona to wygiecia nie ma
    Ja mam tak wygięte dwa skrzydła, ze nie działają na nich zamki balkonowe, drzwi po zatrzaśnięciu odbijają i sie otwierają, To głupota mierzyć na zamkniętych skoro na otwartych tracą uzytecznosc. MSOkno. Reklamacja podczas regulacji i cisza.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 04-01-2020 o 22:24

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W tysiącach domów się sprawdzają, a u Ciebie nie? Może przegabarytowałeś swoje okna? Nie zachowywałeś niezbędnych luzów? Kupiłeś z tanim /zbyt słabym?/ wzmocnieniem ?

    Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedz. Powiedz mi ile osób sprawdza okna kilka miesiecy po montażu ?! zamówiłem w pakiecie 3 szybowym, czy ja mam sie martwić czy profil jest dobry ?! czy to jest w mojej gestii aby okna były proste po montażu ? nie sądze !

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Reklamacja podczas regulacji i cisza.
    Wezwałeś serwisanta do regulacji i złożyłęś rekalamacje pisemną odrazu ? ja złozyłem pisemną 29 grudnia i czekam na odpowiedz do tego mam zamiar wezwać rzeczoznawce i jak coś sąd. wydaje mi sie że profile są zbyt słąbe ale to nie w moim interesie aby tego pilnować. Odchylenia sprawdzane na zamknietych oknach jak niektórzy twierdza żę może źle zmierzone otóż nie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sluchsj
    Niektórzy twierdzą by ustrzec Was przed pochopnymi ruchami
    Później będzie zdziwienie jak przyjedzie rzeczoznawca i zweryfikuje te Wasze wygiecia profili robiąc pomiar na ZAMKNIETYCH skrzydłach
    A na dodatek weźmie dynamometr i sprawdzi siłę z jaka trzeba przekręcić klamkę by zamknąć
    To co Wam się często wydaje.... to tylko Wam się wydaje i później rozczarowujaca konfrontacja z procedurami i zapisami w normach czy gdzie tam te zapisy są
    Tak więc pewne rzeczy sprawdźcie zanim pojedziecie do sądu

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedz.
    Szkoda, bo poza stwierdzeniem faktu, że same profile są cenione wśród fachowców podałem też potencjalne powody sytuacji, która wystąpiła u Ciebie, więc powtórzę je jeszcze raz:
    Może przegabarytowałeś swoje okna? Nie zachowywałeś niezbędnych luzów? Kupiłeś z tanim /zbyt słabym?/ wzmocnieniem ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin....Tak na marginesie
    Gabaryt - jeśli mamy doczynienia z PRODUCENTEM a nie firma krzak nie ma szans na przegabarytowanie
    Luzy montażowe...to też nie klient tylko ten co mierzył i montować
    Wzmocnienie - patrz pkt pierwszy mojej wypowidzi
    Poza tym....pamiętam nie raz jak to wygiecie opisywane w mailach czy na FM przy pomiarach okazywało się o połowę mniejsze niż w rzeczywistości

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Możemy sobie pogadać Jak ktoś kupił "okna Aluplast" to tylko w tym widzi winę. Ja zakładam, że jednak swoją istotną cegiełkę mógł dołożyć wykonawca, ale z tego co obserwuję partaczy w swojej okolicy, to oni bardzo "zręcznie" odbijają piłeczkę spychając klienta w stronę producenta...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Profil może być winny zmianie zabarwienia
    Profil może być winny dochodzeniu okleiny
    Reszcie winny jest Producent i montaz

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cholerna auto korekta

    Profil może być winny za odbarwienia
    Profil może być winny odchodzenia okleiny
    Reszta to wina producenta wyrobu finalnego lub skopanego montażu

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba nie wszyscy zrozumieli, jeszcze raz.
    Zamówiłem okna wraz z usługą montażu, nie mierzyłem nie wiem czy nie są za ciasne nie moja sprawa. Czy przegabarytowane ? Pierwsze słyszę o takim czymś przecież są okna wiele większe niż moje. Zdecydowałem się na Aluplast ponieważ jest ceniona marka, chociaż teraz mam już inne zdanie. Rozmawiałem z inżynierem budownictwa powiedział że nie ma znaczenia czy okno ma 20m² czy 2m² ma być proste. W moim wypadku prawdopodobnie producent zastosował zbyt słabe wzmocnienia. W miejscach kotew odchyl jest minimalny na profilu ale w miejscach takich jak słupki okna są już dość dobrze wygięte ! Zobaczę co stwierdzi serwis przy reklamacji ..

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Chyba nie wszyscy zrozumieli, jeszcze raz...
    Nie ładnie tak pisać o sobie w osobie trzeciej
    A poważnie: to co piszesz świadczy o brakach w wiedzy. Nie musisz się znać - inaczej ludzie w firmach zajmujących się stolarką. Oni powinni. Przez lata widzieliśmy na forum mnóstwo różnych przypadków o których wspomniałem. Klient nie zawsze jest świadomy tego, co robi sprzedawca byleby złapać zlecenie.

    Na reklamację do Ciebie przyjedzie nie Aluplast, a firma produkująca te okna (a w pierwszej kolejności sprzedawca/montażysta).
    Gdybyś podał konkretnie wartości, wielkości (zdjęcia?) to znaczna część tej dyskusji by nie miała miejsca.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    temat maglowany miliard razy. I tyle moze byc przyczyn - pierwsza to wynika z samego profilu ktory jest szeroki i zachowuje sie jak bimetal [gnie sie od ciepla] - drugi - za slabe usztywnienia [powinna byc blach 2 mm - jest czsami 0,75 - trzecia to konfiguracja profilu stalowego w tym okiennnym {PVC] czsami fatalna i bardzo niekorzystna, czwarta - brak mocowania do scian i profile sciaga, piata to sam krzywy profil - szosta - juz tak musi byc przy duzych oknach. W kazdym razie szyba nie ma tu nic do znaczenia - ona jest plaska. jak ramy sa mocno krzywe to trza poprawic

  20. #20

    Domyślnie

    Bardzo chętnie mogę podesłać zdjęcia na forum mogę podesłać jakieś linki do zdjęć z hostingow ? Czy jest to zabronione bo nie wiem

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony