dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 105
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tak.

  2. #62

    Domyślnie

    opuściłem kraj na kilka tygodni sprawdzę jak wrócę, jeśli do 0,5 mm różnicy bedzie mam rozumieć żę jest ok, co jeśli nie ???
    A serwisu jak nie było tak nie ma dalej ...

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    opuściłem kraj na kilka tygodni sprawdzę jak wrócę, jeśli do 0,5 mm różnicy bedzie mam rozumieć żę jest ok, co jeśli nie ???
    A serwisu jak nie było tak nie ma dalej ...
    serwisanci niech spiszą protokół z wizyty,będziesz miał podstawę do działania jeżeli dalej będzie coś nie tak !!

  4. #64

    Domyślnie

    Moje wygiete skrzydło dziś zakwalifikował serwis do wymiany, lub wygrzewania i prostowania. Mierzyli na otwartym oknie. kilka mm wygięcia do środka uniemożliwia prawidłowe działanie zamka tarsowego.

  5. #65

    Domyślnie

    Już miesiąc czekam zbywają mnie. Będę musiał chyba napisać pismo przez prawnika. Szukałem rzeczoznawcy sądowego ale odmówili pomocy

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Instytut Techniki Budowlanej
    Tam uderz

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Moje wygiete skrzydło dziś zakwalifikował serwis do wymiany, lub wygrzewania i prostowania. Mierzyli na otwartym oknie. kilka mm wygięcia do środka uniemożliwia prawidłowe działanie zamka tarsowego.
    Trafiłeś na dobrą firmę.
    To, że piszemy o pomiarach na zamkniętym skrzydle ma służyć uprzedzeniu Was na niespodzianki, których może użyć serwis. Wzajemne zrozumienie się może dać lepsze efekty niż kłótnia..

    Miesiąc nie jest zbywaniem. Ostatnio czekałem blisko 2 miesiące na wkładki (niby prosta typowa rzecz) a firma niby renomowana w swoim segmencie i powszechnie polecana. Także - miesiąc to pojęcie względne. Z innej, równie polecanej od drzwi wewnętrznych czekam już 3 albo 4 miesiąc na wykonanie skrzydła (najpierw miesiąc decydowali o odrzuceniu reklamacji, potem miesiąc rozpatrywali odwołanie a teraz się niby produkuje)

    Myślę że nie jest grzechem wysłanie do sprzedawcy maila z prośbą o informacje, zapytanie o nr sprawy w fabryce. Wtedy można pisać bezpośrednio do producenta i jego naciskać..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Instytut Techniki Budowlanej
    Tam uderz
    Pukałem, podziekowali

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Już miesiąc czekam zbywają mnie. Będę musiał chyba napisać pismo przez prawnika. Szukałem rzeczoznawcy sądowego ale odmówili pomocy
    ja skorzystałem z prawnika w ciągu 14 dni od pisma przyjeżdża serwis producenta,masz jeszcze federacje konsumentów,rzeczoznawce zostaw sobie na koniec .

  10. #70

    Domyślnie

    Prawnik napisał pismo z żądaniem naprawy w czasie 14 dni ? na moje pierwsze pismo nie odpowiedzieli wiec teraz mogę też pisać z żądaniem. Czy przyjechał serwis firmy gdzie kupiłeś okna czy producenta profili ?

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Prawnik napisał pismo z żądaniem naprawy w czasie 14 dni ? na moje pierwsze pismo nie odpowiedzieli wiec teraz mogę też pisać z żądaniem. Czy przyjechał serwis firmy gdzie kupiłeś okna czy producenta profili ?
    Jeżeli twoje pismo do firmy było jako reklamacja to mieli czas 14 dni na odpowiedź,jeżeli tego nie zrobili lub wydłużył się czas odpowiedzi automatycznie twoja reklamacja została uznana (tak wyglądał mój przypadek) ja musiałem iść do prawnika żeby to wyegzekwować, Po wymianie pism między prawnikami i argumentów przyjeżdża przedstawiciel firmy który ma spisać protokół i określić co jest do zrobienia.Firmy nie mogę na razie zdradzić bo sprawa w toku

  12. #72

    Domyślnie

    Przypomnisz jaki był problem u Ciebie bo widze że usunąłeś posty ?

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Przypomnisz jaki był problem u Ciebie bo widze że usunąłeś posty ?
    powyginane skrzydła futryny ,drzwi tarasowe wygięte ok 1,5 cm ciągle opadające skrzydła do tego stopnia że brak już regulacji,brud wnikający w uszczelki przy szybowe ,zgrubienia na zgrzewach okien które wypychają skrzydła

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Trafiłeś na dobrą firmę.
    To, że piszemy o pomiarach na zamkniętym skrzydle ma służyć uprzedzeniu Was na niespodzianki, których może użyć serwis. Wzajemne zrozumienie się może dać lepsze efekty niż kłótnia..

    (...)
    Chyba tak. Gośc niezle wyregulował 3 skrzydła balkonowe. lepoiej od firmy montującej. Powymieniał też większośc tych prowadnic zaczepów na antywłamaniowe (prócz tych, które już były antywłamaniowe).Ponoć lepiej sie domyka na nich okno. Nie miałem kłopotów ze szczelnością, 3 uszczelki , jak mówił, robią robotę.

  15. #75

    Domyślnie

    Robert.W napisałem PW ?

  16. #76

    Domyślnie

    U mnie przedstawiciele firmy już byli to co zostało stwierdzone to : 1.poprawienie szklenia wszystkich okien 2.ponowny montaż okna tarasowego przesuwnego i wzmocnienie dolnej futryny dodatkowym poszerzeniem 3.dodatkowe kotwienia okien 4. drzwi balkonowe poprawa montażu montaż stalowych wzmocnień w wygięte skrzydła 5.uszczelki do obróbki,przy dwóch oknach do wymiany 6.szyba do wymiany. Na usunięcie wad jestem umówiony jak będzie cieplej. Jeżeli wady się powtórzą będę wnioskował o wymianę okien. Co do normy wygięcia którą stosuje firma od której kupiłem okna to 1,5 mm.na 1 metr. Jak by ktoś chciał podważyć to co piszę to mam protokół do wglądu,bo jak na razie insynuowano mi że te wady to norma dzisiejszych czasów i trzeba z tym żyć na obecną chwile prawo sprzyja konsumentów tylko trzeba niestety umieć to wyegzekwować. To tyle w tym temacie

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nikt nie zamierza podważać tego co piszesz, bo to brzmi wiarygodnie i jest to oczywiście "norma" co do przyczyn. W tym wyraźnie widać kiepski montaż (szklenie, złożenie okna w fabryce, a być może i u Ciebie na budowie).
    Jak widać można reklamować i jeśli trafi się na dobrą firmę i jest się skutecznym to można dojść do satysfakcjonujących działań.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #78

    Domyślnie

    Nie wiem jaki będzie finał ale nie wiem jak to by wygladało u mnie jeśli przyjdzie do wymianu okien mam ciepły montaż, taśmy obrobione. Raczej nie chciałbym aby tej samej firmy okna były jeśli takie coś zrobili zrobią drugi raz ...
    Ostatnio edytowane przez b3tomek ; 01-02-2020 o 18:46

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Jeśli rozciągnę sznurek od jednej strony okna do drugiej to nie przylega równo, środkowy słupek jest przegięty do środka. Musze odciagnąć 1 cm na stronę aby sznurek stykał sie z ramami po bokach teraz rozumiesz ?
    Dodatkowe foto skrzydeł i jedno ramy widać jak na spodzie przy posadce jest wygięta do zewnątrz..
    Załącznik 439671
    Załącznik 439672
    Załącznik 439673
    Dosyć pobieżnie czytałem ten wątek, ale nie zauważyłem w nim powodów do reklamacji okien a co najwyżej montażu.
    Sznurek nie służy do dokładnego mierzenia ugięcia.
    Przedstawione ugięcie skrzydła nie jest zwymiarowane, nawet na otwartym, ale te kilka mm jest dopuszczalne.
    Pokazywane wczesniej ugięcia szyb czy słupków równiez są czyms normalnym a nie niespotykanym. Przytaczane ugięcie 1/300 w klasie C lub 1/200 w klasie B to wyjaśnia tak jak dopuszczalne są ugięcia innych elementów związanych z budową domu, np. belki, stropu czu dachu, gdzie trudno znaleźć kogoś z poziomnicą kwestionującego ugięcie 5 mm.
    Zlikwidowanie przewiewów to zapewne zwykła regulacja.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Zastanawia mnie spósób otynkowania tych okien.... Kto to wykonywał?
    Jeżeli zaprawa jest w "miejscu" pianki to nie pozwala na rozszerzanie ościeżnic i będzie je wyginać.
    "Bystry" serwisant producenta okien odrzuci reklamację.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony