dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 105
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    P.S> ten "inzynier budowmictwa" to jakis ignorant a conajmniej przyglup jak nie rozroznia wielkosci okien i wplywu wymiarow na wielkosc ugiec

  2. #22

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191230_110201.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	439422 Błąd na stronie nie mogę dodać więcej zdjęć. Spróbuje później

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo wielka szkoda żę nie dostąłem informacji odnośnie krzywizn jakie mnie czekają. Odrazu bym zrezygnował z pakietu 3 szyb !

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ha ha ha jakiś "specjalista" gada głupoty a Ty to lykasz jak świeże bułeczki
    Ilość szyb jak grubość pakietu nie ma nic do rzeczy
    Poza tym jakoś na tym zdjęciu tragicznego ugięcia nie widać

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191230_110201.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	439422 Błąd na stronie nie mogę dodać więcej zdjęć. Spróbuje później
    ale krzywa poziomica, szczególnie u dołu.
    Czytam ten wątek i się zastanawiam - widziałem okna na cała ścianę , i jakoś krzywizn tam nie było - a może nikt tego nie zmierzył?
    Trochę to smutne , że nie informuje się nabywców że może takie coś wystąpić.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 15-01-2020 o 11:57
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    Dopuszczalne w normach wygięcie okna 1mm. na każde 300mm. warunkiem jest że okno nie traci swoich właściwość np.szczelności ..
    WOW! Co to za norma?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Mylisz się
    Jest to wartość 1/300 ugięcia profila pod naporem wiatru
    NIE jest to żadna NORMA

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jedyną norma jaką w takim wypadku może być zastosowana - i zdziwisz się zapewne - jest siła jaką trzeba przyłożyć do klamki by ja zamknąć
    Reszta tego co od fachofców usłyszysz możesz między bajki włożyć

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    ...I nie tylko ja mam problem z oknami tej firmy.
    ... ..
    Kolego, tej czyli ? Padła tylko nazwa profili. A okna wykonał Ci konkretny producent wg zamówienia konkretnego sprzedawcy i to do niego powinieneś kierować uwagi..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    czyli na swój chłopski rozum,rozumiem że okno może być krzywe wiatr może hulać po domu ważne że klamka zamyka się z odpowiednią siłą
    Może być krzywe (oczywiście w granicach rozsądku!), ale powinno spełniać deklarowane parametry. A paradoks jest taki, że producent może je zadeklarować na poziomie niezadowalającym użytkownika. Problem w tym, że konsumenci wolą patrzeć na liczbę komór, czasem na Uw.

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    Tak jak najbardziej sprawa została skierowana do producenta widniejącego na fakturze,niestety rozmowa tylko przez prawnika inne sposoby niestety nie działały, na razie nie mogę podać nazwy firmy bo sprawa jest w toku.
    Skoro jesteś świadomy że winny jest producent / sprzedawca / montażysta to zupełnie nie rozumiem po co tu nazwa profili.

    Na ogół to nie w nazwie systemu tkwi problem a w wykonaniu i instalacji konkretnego okna!


    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191230_110201.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	439422 Błąd na stronie nie mogę dodać więcej zdjęć. Spróbuje później
    Jeśli ja dobrze widzę, to poziomica jest przystawiona do szyby? Ależ ten wygnie się tak jak rama i to w ugięciu skrzydła jest problem. Szkło nie ma nic do rzeczy.
    I jeszcze jedno: ugięcie mierzy się ze strony wklęśnięcia, czyli na ogół od zewnątrz. To na fotce wygląda na podstawowy błąd pomiaru.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    czyli na swój chłopski rozum,rozumiem że okno może być krzywe wiatr może hulać po domu ważne że klamka zamyka się z odpowiednią siłą
    Cóż...chlopski rozum nie wystarczy

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Oooo wcięło resztę wypowiedzi
    1 - źle przylozona poziomica - pomiar należy dokonać od strony wklesniecja - czyli najczęściej z zewnątrz, przy zamkniętym skrzydle
    2 - okno może zamykać się szczelnie, wszystkie zaczepy moga ze sobą współpracowac, siła spełnia założenia norm a i tak wygięcie może być - niestety efekty wprowadzenia coraz szerszych profili przy pozostawieniu takiej samej wielkości komory na wzmocnienie i niestety zawsze jakieś skrzywienia sa
    Ufff

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    I co może najbardziej zaskakujące- za szczelność odpowiada uszczelka od wewnątrz pomieszczenia, ta na skrzydle dlatego często banany w szerokich profilach w kolorze nie mają żadnego wpływu na szczelność okna i jego parametry

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    Kolego jeżeli nieszczelność pojawia się po stronie zewnętrznej to ta sama nieszczelność będzie od środka,jak to sprawdzić....po prostu kartką papieru ,jeżeli wchodzi z jednej strony okna to po drugiej stronie wejdzie bez problemu.Za szczelność odpowiadają wszystkie uszczelki stąd nazwa
    Echhh....kolego...zdziwilbys się
    Teoretycznie tok rozumowania słuszny sądząc po samej nazwie - uszczelka
    Ale tylko teoretycznie

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    Sprzedawcy też odpowiadają za wciskanie kitów ........
    Brzmi jak z Oknotestu (w sensie pozytywnym), ale nijak nie odnosi się do mojej wypowiedzi. Ubolewam że większość nabywców Oknotest czyta dopiero w przypadku problemów. Ci którzy docierają do niego wcześniej rozmawiają zupełnie inaczej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    A po co masz czytać Oknotest jak sprzedawca jak i producent zapewnia że kupujesz okno najwyższej klasy walory tych okien opisane w katalogach na stronie internetowej zapewniają cie certyfikatami ,deklaracją zgodności itp. nie oszczędzałem na oknach okna pasywne,obustronna okleina ,najlepsze okucia Maco,ciepła ramka,klamki sekustic itp. Kolego dostałem taką szkołę życia dzięki tej firmie że nie tylko przeczytałem okno test ale wszystkie zalecenia produkcyjne firmy Gealan jak i zalecenia Maco i staram się jak najbardziej przygotować na batalie z firmą od okien.
    Tyle słów, a żadnych konkretów. Wystarczy Deklaracja Właściwości Użytkowych.
    Nie jesteśmy tu po to, by się wzajemnie nakręcać. Od tego są grupy na fb, gdzie na każdy post "pokrzywdzonego" pojawia się wsparcie dziesięciu innych i dziesiątki reakcji. My tu obalamy mity, bronimy niezasłużenie pomawianych i pomagamy w sprawach technicznych.
    I mam wrażenie, że Twoje intencje są podobne...

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    Proszę udowodnij mi że się mylę Powiedz mi jaka może być przyczyna wniknięcia prawie do połowy uszczelek brudu od strony zewnętrznej gdzie szyba spotyka się z ramą w dolnej części okna .
    Może to być nieobrobiony narożnik +/ lub uszczelka zgrzewana z PVC która odpycha szybę i powoduje nieszczelność. Dlatego lepsze są droższe uszczelki z EPDM. Takie okna powinny mieć lepszą i trwalszą szczelność, ale nie znajdziesz tego w parametrze przepuszczalności powietrza, a w badaniach na które tak uparcie powołuje się Oknotest, a co zawsze spotyka się z oporem i niezrozumieniem odbiorców (w tym branży).
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-01-2020 o 13:41 Powód: połączenie postów
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #37

    Domyślnie

    Złozyłem pisemną reklamacje już 20 dni temu firma coś zwleka z terminem wizyty. U mnie po przyłożeniu sznurka od strony do strony slupek na środku jest wygiety do środka ok 15 mm. Jednak jak ktoś pisał wcześniej ludzie za bardzo zaczeli wieżyć w komory i UW tyle w temacie. Też zainwestowałem sporo pieniędzy teraz żałuje mogłem mieć dwu szybowe szczelne i proste przedewszystkim !

  18. #38

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200110_123518.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	439516
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200110_123545.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	439517
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191230_110115.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	439515  
    Ostatnio edytowane przez b3tomek ; 17-01-2020 o 07:42

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200110_123518.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	439516
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200110_123545.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	439517
    Co Ty masz na oknach - pionowych częściach ? Rozumiem klej do styro, ale pod nim nie widać piany a jakieś listwy?

    No i ostatnia fotka - nie wiem jak ją interpretować. Ugięcie skrzydła mierzy się tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03262.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	439519
    - i też nie do końca, bo wg "norm" mierzy się na zamkniętym oknie, gdy okucia dociągną odpowiednio skrzydło. W tym przypadku producent nie robił problemu i uznał reklamację.

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    ... teraz żałuje mogłem mieć dwu szybowe szczelne i proste przedewszystkim !
    Nic do rzeczy nie miała w tym trzecia SZYBA! Jesteśmy tu po to, by prostować właśnie takie wyssane z palca tezy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Co ma piernik do wiatraka?
    Jakiś fachura od siedmiu boleści puścił głupotę że winna jest trzecia szyba A Wy lapiecie się tego jak tonący brzytwy

    Ona nie ma tu nic do rzeczy!!!
    Mało tego
    Pakiet trzyszybowy jest sztywniejszy od dwuszybowego dając tym samym większy opór chcemy się wyciąć skrzydlu

    Inaczej
    Gdybyś miał w tym samym profilu zamiast trzyszybowki pakiet dwuszybowy wygięcie było by jeszcze większą

    Masz wygiety stały słupek jak rozumiem
    Sprawdź czy ma on odpowietrzenie - po otwarciu obu skrzydeł powinienes na słupku zobaczyć na dole i na górze co najmniej jeden otwór odpowietrzajacy pierwsza komora taka dziurka o średnicy minimum 5mm
    Niektórzy producenci robię ten otwór od zewnątrz na skosie profilu
    Jeśli go nie ma to może być powodem wygiecia skrzydła
    MOZE ale nie musi bo powodów może być wiele.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony