dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 105
  1. #41

    Domyślnie

    Czyli jeśli rana okna w poziomie jest tak wygięta jest ok ? Odnosnie profili jeśli jest cofnięty do środka ponad 1 cm też norma ?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał b3tomek Zobacz post
    Czyli jeśli rana okna w poziomie jest tak wygięta jest ok ? Odnosnie profili jeśli jest cofnięty do środka ponad 1 cm też norma ?
    Faktem jest, że mam słabą wyobraźnię i bazuję na rzeczach które moje oczy widziały a ręce dotykały. Jednak nie jestem w stanie sobie wyobrazić co masz na myśli.. ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #43

    Domyślnie

    Jeśli rozciągnę sznurek od jednej strony okna do drugiej to nie przylega równo, środkowy słupek jest przegięty do środka. Musze odciagnąć 1 cm na stronę aby sznurek stykał sie z ramami po bokach teraz rozumiesz ?
    Dodatkowe foto skrzydeł i jedno ramy widać jak na spodzie przy posadce jest wygięta do zewnątrz..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200120_140214.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	439671
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200120_140338.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	439672
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200120_140447.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	439673

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, teraz jest jaśniej i faktycznie pomiar już jest wiarygodny (poza tym, że ciągle nie na zamkniętym skrzydle, co może wykorzystać w swojej odpowiedzi serwis).
    Takie ugięcia to nic nadzwyczajnego. Występują dość często w nowych profilach każdej marki, co nie znaczy, że jest to zjawisko pożądane.
    Nie nam decydować na forum, czy ugięcie ramy (bo na skrzydło monter ma mniejszym i tylko pośredni wpływ) - powstało po montażu, czy było wcześniej i tak zostawiono, by "zgrywało się ze skrzydłem".
    Ja i część znanych mi montażystów takie rzeczy prostujemy w trakcie wstawiania, np. dając w tym miejscu śrubę przez ramę (często to zalecany sposób montażu), by w razie "wu" serwis nie zwalił winy na nasz montaż (sugerując związek krzywego skrzydła z krzywo wstawioną ościeżnicą).

    Nikt Ci tu nie będzie wmawiał że tak jest dobrze (pożądany efekt). Twierdzimy jedynie, że nie zawsze takie ugięcie musi oznaczać konieczność wymiany okna.

    Ps. Odnośnie dolnej ramy: wypchnąć ją można:
    - na montażu (np. klinem),
    -"naturalnie" czyli od temperatury, w wyniku braku kotwy/śruby / kątownika w tym miejscu) lub
    - mechanicznie - pochodna pkt 2, ale wypchnięcie ramy następuje przez napór betonu w trakcie wylewania podłóg.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    No dobrze
    Masz wygięta ościeżnice do środka
    Masz wygiete skrzydło do środka
    Jak się domyślam spokojnie zamykają skrzydło i nawet dużej siły nie używasz by klamkę zamknąć
    Więc...czysto użytkowe pytanie - o co chodzi ?
    Jak napisał Fin czasem poprawia się ościeżnice do skrzydła gdy okazuje się że wygięcie trzeba zniwelować
    To jak z montażem drzwi - strona zawiasów ma być w pionie a naprzeciwko ustawia się ościeżnice pod skrzydło nie patrząc czy jest pion czy to nie ma

  6. #46

    Domyślnie

    nie przeszkadza mi to w użytkowaniu, dwa okra sie ciezko otwieraja i maja przewiem ale napewno się to da wyregulować. Pytanie jak to sie bedzie miało do użytkowania okien w przyszłości ? Tak wygięte szyby nie będą pękać za rok, dwa kilka ?? druga sprawa skoro okna bedą sie wyginać w zależności od temperatur to będę musiał je wiosna-jesień regulować ?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nic się nie będzie działo
    Sprawdź jeszcze jedno
    Na zamkniętym skrzydle odległość między ościeżnica A skrzydłem- czyli jakby szczelinę tam gdzie jest uszczelka
    Powinna być w miarę rowno tak +- 0,5mm
    Jeśli tak jest to zapomnij o tym oknie
    Resztę wyreguluj i skup się na dalszej budowie i okna zostaw w spokoju

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W skrzydle RU podkladki sa najczęściej w 5 punktach choć widziałem dobrze działające okna przy 4 punktach tylko po przekątnej

    Narożnik przy zawiasów na poziomej i pionowej części ramy w odległości nie większej niż 20 cm od zgrzewu
    Narożnik przeciwlegly czyli od strony klamki na górze- podobne położenie
    Od strony klamki na dolnej części ramy

    Dobry szklarz wyprze lekko okno do góry czyli przekątna od zawiasu jest 1-3.mm większą od drugiej przekątnej

    Co może być powodem przekaszania się skrzydła?
    Np. Za luźno osadzone podkładki
    Za słaba stal dla danego gabarytu

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak (chyba ) wspomniałem to nie źle dobrana grubość uszczelek, a ich budowa. "Ten typ tak ma". Z resztą - wrzuć fotki, może coś więcej się nam skojarzy.

    Łączenie opadania z uszczelką to ślepy kierunek. Poza wyparciem szyby istotne jest także wyparcie okna o mur (podobna zasada jak przy szybie) oraz podparcie.
    Jest wiele różnych możliwości, które mogą mieć wpływ na mechaniczną trwałość osadzenia okien.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Myślę że to co napisałem wcześniej potwierdzą inni.
    Słabo obrobiony zgrzew, zgrubienie na uszczelce, w rezultacie szyba nie przylega całą powierzchnią uszczelki. Zmora "nowoczesnych" konstrukcji z uszczelką PVC. Lepsze firmy zamieniają ją w fabryce na EPDM, ale to swoje musi kosztować (dlatego np. Vetrex jest droższy niż inni producencie na Vece).
    Jeśli dobrze pamiętam, ktoś na forum pisał, że mu fabryka to poprawiała, ale jak podejdzie do tego producent Twoich okien - tego nie wiem. Może bronić się faktem, że to cecha nie wpływająca na deklarowane parametry okna, bo woda pod szybą ma prawo się znajdować, po to są w skrzydle robione otwory. Innymi słowy: kwestia estetyki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #51

    Domyślnie

    Elastomerowe uszczelki zgrzewane w narożach tak się zachowują. O ile przylgową w skrzydle jako mającą wpływ na szczelność okna czasem firmy starają się jakoś formować to przyszybówka jest najczęściej w miejscu zgrzewu zgniatana na pałę żeby za dużego oporu nie stawiała szybie podczas szklenia. Nowoczesne maszyny do zgrzewu bezwypływkowego lepiej sobie z tym radzą ale jeszcze nie są powszechne. Stawiam na odrzucenie reklamacji z piaskiem przez firmę.
    Co do szklenia; obciążenia przenoszą 4 podkładki po przekątnej, pozostałe tylko zapobiegają "zapadaniu" się profilu w stronę szyby.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    15 lat temu powszechne byly tylko uszczelki EPDM, profile były 5komorowe z profilem ołowiowym, dwuszybowe, lżejsze, więc i bardziej tolerancyjne dla niedoskonałości. To nie znaczy że wina wynika z trzeciej szyby. Ona wynika z produkcji.

    Robert - nikt Ci nic nie udowadnia. Z suchych opisów trudno wnioskować o przyczynach wady. Równie dobrze możesz robić widły z igły. Po prostu nie internet jest od naprawiania okien. A chcesz konkretnej porady - daj fakty a nie tylko własne domysły. Zobacz, jedna fotka uszczelki odpowiedziała na wiele wątpliwości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    15 lat temu powszechne byly tylko uszczelki EPDM, profile były 5komorowe z profilem ołowiowym, dwuszybowe, lżejsze, więc i bardziej tolerancyjne dla niedoskonałości. To nie znaczy że wina wynika z trzeciej szyby. Ona wynika z produkcji.

    Robert - nikt Ci nic nie udowadnia. Z suchych opisów trudno wnioskować o przyczynach wady. Równie dobrze możesz robić widły z igły. Po prostu nie internet jest od naprawiania okien. A chcesz konkretnej porady - daj fakty a nie tylko własne domysły. Zobacz, jedna fotka uszczelki odpowiedziała na wiele wątpliwości.
    no właśnie rozmowa o moich oknach bez oglądnięcia ich na żywo to jak lizanie lizaka zawiniętego w papierek,moje zdanie jest takie że bronicie swoich interesów a co do okien 15 letnich technika poszła tak do przodu że powinno być lepiej a nie gorzej .

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dziś "dobre jest to, co tanie". Tak mi powiedział już parę lat temu ważny człowiek w jednej z firm. On odszedł do innej roboty, ja dalej w tym tkwię.
    I tak, bronię swoich interesów tłumacząc, że nie wszystkie okna są takie same, a wyższa cena to nie zdzierstwo, a szansa na lepszy produkt.

    Składaj reklamacje. Opisz przebieg. Być może fabryka się spisze po Twojej myśli i będziesz ją mógł pochwalić. A jak nie, to ją "objedziesz", bo przecież swojego sprzedawcy, który wcisnął Ci "najlepsze" okna nie odważysz się skrytykować.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    co do okien 15 letnich technika poszła tak do przodu że powinno być lepiej a nie gorzej .
    Naiwniak albo marny prowokator. Pomyślmy;
    -w starych Martensach śmigałem 10 lat, nowe po 2 idą na smietnik
    -kiedyś dla silnika samochodu 500000 przebiegu było tym czym teraz 150000
    -jakość i trwałość starego vs nowego agd to lepiej zapytaj znajome panie domu
    -podobnych przykładów w każdej niemal dziedzinie znajdziesz mnóstwo.......
    Technika chyba tak wyrwała do przodu że nie nadążamy za nią. Przecież powinno być lepiej.......

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Naiwniak albo marny prowokator. Pomyślmy;
    -w starych Martensach śmigałem 10 lat, nowe po 2 idą na smietnik
    -kiedyś dla silnika samochodu 500000 przebiegu było tym czym teraz 150000
    -jakość i trwałość starego vs nowego agd to lepiej zapytaj znajome panie domu
    -podobnych przykładów w każdej niemal dziedzinie znajdziesz mnóstwo.......
    Technika chyba tak wyrwała do przodu że nie nadążamy za nią. Przecież powinno być lepiej.......
    Naiwniakiem i prowokatorem to jesteś ty gościu ,jesteście towarzystwem wzajemnej adoracji jesteście nastawieni tylko na bajerowaniu inwestorów i dojeniu z kasy . Jaką normę i odpowiedz macie na tak obrobione uszczelki >...ten model tak ma ,bo stare były lepsze czy może ja je tak obrobiłem bo stawiacie zawsze winę po stronie kupującego. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	83071282_179809839748705_5132425355386159104_n.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	439855

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    ... jesteście nastawieni tylko na bajerowaniu inwestorów i dojeniu z kasy ..
    Zabolały mnie te słowa. Być może tak potraktował Cie sprzedawca, u którego kupiłeś swoje okna. Jego nie ma na tym forum. Ale to nie znaczy, że masz prawo nas obrażać. Oczekuję satysfakcji: wskaż post, w którym bajerujemy lub naciągamy albo przeproś.

    To co kupiłeś wygląda na normalny - jak na dzisiejsze czasy zgrzew. Szkoda że usunąłeś swoje dwa posty w których dość rzetelnie opisujesz problem. Można było z nimi podyskutować, wskazać co może być potencjalną przyczyną, bo przecież nikt Ci nie każe płacić za zewnętrznego serwisanta, który będzie potrafił pomóc. Bo póki co widać że serwis fabryczny podchodzi olewczo. A Ty winię widzisz w forum...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zabolały mnie te słowa. Być może tak potraktował Cie sprzedawca, u którego kupiłeś swoje okna. Jego nie ma na tym forum. Ale to nie znaczy, że masz prawo nas obrażać. Oczekuję satysfakcji: wskaż post, w którym bajerujemy lub naciągamy albo przeproś.

    To co kupiłeś wygląda na normalny - jak na dzisiejsze czasy zgrzew. Szkoda że usunąłeś swoje dwa posty w których dość rzetelnie opisujesz problem. Można było z nimi podyskutować, wskazać co może być potencjalną przyczyną, bo przecież nikt Ci nie każe płacić za zewnętrznego serwisanta, który będzie potrafił pomóc. Bo póki co widać że serwis fabryczny podchodzi olewczo. A Ty winię widzisz w forum...
    nie mam zamiaru nikogo przepraszać to ja zostałem obrażony ,Co do moich postów właśnie dokładnie i rzetelnie zostało to opisane na czym polega mój problem a zostałem nazwany prowokatorem i naiwniakiem tak wygląda pomoc ze strony forum to nie dziw się że wyciągam takie wnioski i po kolei kasuje posty.Mojego sprzedawce zweryfikuje rynek,jest to mała miejscowość i nie tylko ja mam problemy z tymi oknami . A co do zgrzewu,nie jestem jasnowidzem a wiedziałem jaka będzie odpowiedz ten właśnie zgrzew wypycha skrzydło i tworzy nieszczelność do takiego stopnia że nalatuje piasek jak rozumiem jest to standard w oknach passiv pro 'standard pasywny' jak to nazywa producent,pewnie jet to wietrzenie szczelinowe A co do powyginanych ram to moim zdaniem szyby nie pękają bez przyczyny a u mnie to pewnie kwestia czasu i zaczną strzelać z powodu naprężeń

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert.W Zobacz post
    Naiwniakiem i prowokatorem to jesteś ty gościu ,jesteście towarzystwem wzajemnej adoracji jesteście nastawieni tylko na bajerowaniu inwestorów i dojeniu z kasy . Jaką normę i odpowiedz macie na tak obrobione uszczelki >...ten model tak ma ,bo stare były lepsze czy może ja je tak obrobiłem bo stawiacie zawsze winę po stronie kupującego. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	83071282_179809839748705_5132425355386159104_n.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	439855
    Chyba powinienem przeprosić. Nie chciałem obrazić, oczekiwałem trochę więcej dystansu. Nikogo nie bajeruję ani nie doję z kasy. Nie sprzedaję ani nie montuję okien, zajmuję się serwisem. Bardzo mi się nie podoba kierunek w jakim zmierza jakość sprzedawanych teraz okien zwłaszcza że codziennie porównuję to ze starociami które serwisuję. Teraz liczy się max upraszczanie produkcji (koszty, koszty....) i marketingowe zachwyty nad rzeczami które realnie nic nie dają. Masz tego przykład na tej fotce, nagminne teraz zgrzewane uszczelki (bo tanio i szybko) a zgrzew wykonany na jednej z najnowocześniejszych maszyn, prawdopodobnie Graf od Elumateca, piękne bezwypływkowe zgrzewy. I co z tego? Góano. Niestety od pewnych zjawisk nie ma już odwrotu, tak jak np. niewymiennych (poza serwisem) baterii w większości telefonów. Kilka lat temu to wkurzało, teraz się z tym już chyba pogodziliśmy.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nic się nie będzie działo
    Sprawdź jeszcze jedno
    Na zamkniętym skrzydle odległość między ościeżnica A skrzydłem- czyli jakby szczelinę tam gdzie jest uszczelka
    Powinna być w miarę rowno tak +- 0,5mm
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, mam sprawdzić czy skrzydło równo dolega do ramy w każdym miejscu ?

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony