dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Question Poszukiwany architekt - projekt indywidualny na pochyłą działkę

    Cześć,

    szukam architekta, którego możecie polecić - okolice Krakowa.
    Jeżeli z waszego doświadczenia sprawdza się współpraca zdalna przy architekcie spoza lokalizacji inwestycji to również poproszę o namiar.
    U mnie będzie do wykonania najprawdopodobniej projekt indywidualny na pochyłą działkę z wjazdem od północy.
    Rozważę każdą propozycję bo projekt w moim odczuciu jest ambitny.

    Więcej szczegółów w moim dzienniku
    Ostatnio edytowane przez Sakufate ; 09-06-2020 o 13:00

  2. #2

    Domyślnie

    blabla
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 10-10-2021 o 16:04

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycję - robiłeś projekt indywidualny czy adaptowałeś gotowy? Jakiej wielkości był to projekt i jak skomplikowany?
    Mógłbyś podesłać orientacyjne koszty projektu indywidualnego u tej Pani Architekt?
    Ceny z tego co czytam na internecie wahają się od kilku tysięcy do kilkudziesięciu.

  4. #4

    Domyślnie

    Projekt całkowicie indywidualny od zera.
    Dom ~240m2 + wolnostojący garaż 7x8m2.
    Dom dwa pełnowymiarowe piętra (bez skosów). Średnio skomplikowany projekt ale było kilka specyficznych rzeczy typu antresola w środku, dużo dużych okien itp.
    Całość projektu z formalnościami, z projektem mediów i warunkami przyłączenia, wyszło mnie około 14tyś zł.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    jak szukałem architekta dla siebie to jeszcze nie byłem na forum niestety... Wybieraliśmy w ciemno na podstawie portfolio i odczucia po rozmowie.. Na szczęście trafiliśmy rewelacyjnie. Nasz projekt był pierwszym z projektów Bogusława Barnasia z BXB Studio. Zapłaciliśmy 16,5 tys. a on na naszym projekcie wykreował się w mediach i w branży. Teraz taki projekt u niego to kilkadziesiąt tysięcy. Generalnie polecam jesli ktoś ma kasę i chce mieć TOP to będzie na prawdę zadowolony.

    Teraz współpracuję natomiast z dziewczyną z Rzeszowa - Ewelina Gotkowska EGG Studio. Projektuje na podobnym jak Barnaś poziomie ale w normalnych pieniądzach. Sporo projektów realizuje właśnie w Krakowie więc całkiem spoko do komunikacji. 668484879. Powołaj się na mnie - Andrzej Grabiec.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  6. #6

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za polecenia.
    Odnoszę wrażenie, że obaj realizowaliście bardzo ambitne budynki z dużym nakładem finansowym.
    Jak myślicie czy przy skromniejszym budżecie i metrażu sprawdzą się poleceni przez was architekci?
    Jaka cena za projekt indywidualny to cena ogólnie uznana za "dobrą". Czy to jest właśnie te kilkanaście tysięcy?
    Czy z waszego doświadczenia inwestycja w projekt indywidualna przyczyniła się do oszczędności na dalszych etapach prac?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Projekt indywidualny służy raczej do skrojenia obiektu na potrzeby konkretnego inwestora (funkcjonalność, estetyka, konkretna działka i strony swiata). Jak ma byc tanio, to ...... ..... .... .... . Za darmo nic https://www.youtube.com/watch?v=WRk8ZDTwt-g

    Tu na FM już była dyskusja na temat trójkąta: szybko - dobrze - tanio.

  8. #8

    Domyślnie

    @Bertha
    Gdzieś kiedyś przeczytałem, że dzięki projektowi indywidualnemu uniknie się przewymiarowanej konstrukcji.
    Możesz coś napisać o cenach za projekt indywidualny?

  9. #9

    Domyślnie

    cena za projekt indywidualny jest indywidualna.
    zapłacisz tyle ile architekt powie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    Serdecznie dziękuję za polecenia.
    Odnoszę wrażenie, że obaj realizowaliście bardzo ambitne budynki z dużym nakładem finansowym.
    Jak myślicie czy przy skromniejszym budżecie i metrażu sprawdzą się poleceni przez was architekci?
    Jaka cena za projekt indywidualny to cena ogólnie uznana za "dobrą". Czy to jest właśnie te kilkanaście tysięcy?
    Czy z waszego doświadczenia inwestycja w projekt indywidualna przyczyniła się do oszczędności na dalszych etapach prac?
    Osoba przeze mnie polecona sprawdzi się na 100%. Bez względu na metraż czy budżet.
    Dla nas projekt indywidualny od początku był priorytetem, nie brałem nawet pod uwagę gotowca.
    Co do ceny to jest różnie, myślę że trzeba liczyć te 15tyś zł od początku do końca.

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za polecenia, działam już w temacie - gdyby ktoś jeszcze miał osobę godną polecenia to bardzo proszę napisać.


    Mam różne oferty od architektów i też informację, że do pozwolenia na budowę nie jest potrzebny projekt wykonawczy instalacji elektrycznej,
    (wykonawcy i tak robią to według swoich projektów czy założeń).
    Czy w projektach od waszych architektów i w tej cenie, którą zapłaciliście zawierały się projekty wykonawcze instalacji elektrycznej czy hydraulicznej?
    Czytałem o podejściu w którym inwestorzy wykonywali instalację elektryczną inaczej niż w projekcie?
    Jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie czy takie projekty wykonawcze to konieczność lub dobra praktyka czy może coś zbędnego na tym etapie?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Sakufate

    każdy PROJEKT INDYWIDUALNY składa się z 3 podstawowych części :
    1.) Projekt Koncepcyjny - który powstaje w oparciu o Twoje potrzeby / oczekiwania wobec budynku, ale również poprzedzony jest analizą działki budowlanej, sąsiedztwa, nasłonecznienia / zacieniania, .... innymi kluczowymi danymi do projektowania obiektu i zagospodarowania. Na tej podstawie powstaje Koncepcja ( zazwyczaj model 3d ) budynku i zagospodarowania, co stanowi podstawę do uzgodnień rozwiązań finalnych pomiędzy Tobą ( Inwestorem ) a Architektem.
    2.) Projekt Budowlany - dokumentacja do Pozwolenia na Budowę. Zakres Projektu Budowlanego jest określony Rozporządzeniem
    http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/Do...WDU20180001935
    jw " nic dodać, nic ująć "
    3.) Projekt Wykonawczy - jest uszczegółowieniem Projektu Budowlanego. Minimum dla tego zakresu to projekt wykonawczy konstrukcji, bez którego budynek nie powstanie ( chyba, że o bardzo prostej konstrukcji ), maksymalny zakres Projektu Wykonawczego jest zazwyczaj uzgadniany pomiędzy Inwestorem a projektantami.

    Koszt opracowania Projektu Indywidualnego jest bardzo różny, ponieważ wynika zarówno z Twoich potrzeb, ale też z specyfiki danej, konkretnej działki budowlanej wraz z jej wszystkimi uwarunkowaniami.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #13

    Domyślnie

    Myślę, że znalazłem już swojego architekta i zobaczymy co z tej współpracy powstanie jeżeli będzie dobrze to na pewno polecę przyszłym budującym. Skorzystałem nie tylko z poleceń, a również z tych sugestii jak tego architekta znaleźliście.
    Jest czynnym członkiem Izby Architektów RP, spodobało mi się jego podejście i również miałem dobre odczucie po rozmowie.

    @ŁUKASZ ŁADZIŃSKI

    Wielkie dzięki, że dzielisz się swoją wiedzą!
    Przeczytam sobie dokładnie to rozporządzenie.

    Mam jeszcze pytanie czy w 2020 lub 2021 coś w prawie budowlanym dotyczącym pozwolenia na budowę może się zmienić?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    " Mam jeszcze pytanie czy w 2020 lub 2021 coś w prawie budowlanym dotyczącym pozwolenia na budowę może się zmienić? "

    od 31 grudnia 2020 zmieniają się Warunki Techniczne, które narzucają inną od obecnej " Maksymalną wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP ... " jak również zmieniają się wymagania dot. izolacyjności cieplnej przegród budowlanych.
    1.) - odnosi się wprost do projektowanej charakterystyki energetycznej budynku i ( na etapie projektowania ) tj. odpowiednie przyjmowanie rozwiązań projektowych ( architektonicznych, ale też instalacyjnych ) dla spełnienia warunku " Maksymalnej wartości wskaźnika ... )
    2.) - dot. zaprojektowania przegrody zewnętrznej ( podłoga na gruncie / ściana / dach ) , gdzie współczynnik przenikania ciepła U przegrody, będzie nie wyższy niż ten podany w Rozporządzeniu, również inny od obecnego.

    w tle są zapowiedzi dot. zmiany Zakresu i Formy Projektu Budowlanego, gdzie Projekt Budowlany miałby składać się z dwóch części :
    projektu architektoniczno budowlanego ( w zasadzie w zakresie samej architektury ) oraz druga część, tzw. " projekt techniczny " ( konstrukcja + instalacje ) również składany do Urzędu, ale później, nie z projektem architektoniczno budowlanym do PnB.
    Póki co nie ma jeszcze zmiany Rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, na tą chwilę są to tylko zapowiedzi i dyskusja na temat. Co z tego wyniknie ? - nie wiadomo. Dla Inwestora ta zmiana raczej nie jest istotna, ponieważ zamawiając projekt np. domu jednorodzinnego, zakres projektowy i tak powinien obejmować wszystkie branże, bez względu na możliwy podział Projektu Budowlanego na dwie części.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    _Piotr_B

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-315
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sakufate Zobacz post
    Myślę, że znalazłem już swojego architekta i zobaczymy co z tej współpracy powstanie jeżeli będzie dobrze to na pewno polecę przyszłym budującym. Skorzystałem nie tylko z poleceń, a również z tych sugestii jak tego architekta znaleźliście.
    Jest czynnym członkiem Izby Architektów RP, spodobało mi się jego podejście i również miałem dobre odczucie po rozmowie.
    A podzielisz się informacją, na kogo się zdecydowałeś?



    przy okazji - każdy architekt, który pracuje czynnie i ma uprawnienia, musi być członkiem izby

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    _Piotr_B

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-315
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    jak szukałem architekta dla siebie to jeszcze nie byłem na forum niestety... Wybieraliśmy w ciemno na podstawie portfolio i odczucia po rozmowie.. Na szczęście trafiliśmy rewelacyjnie. Nasz projekt był pierwszym z projektów Bogusława Barnasia z BXB Studio. Zapłaciliśmy 16,5 tys. a on na naszym projekcie wykreował się w mediach i w branży. Teraz taki projekt u niego to kilkadziesiąt tysięcy. Generalnie polecam jesli ktoś ma kasę i chce mieć TOP to będzie na prawdę zadowolony.

    Teraz współpracuję natomiast z dziewczyną z Rzeszowa - Ewelina Gotkowska EGG Studio. Projektuje na podobnym jak Barnaś poziomie ale w normalnych pieniądzach. Sporo projektów realizuje właśnie w Krakowie więc całkiem spoko do komunikacji. 668484879. Powołaj się na mnie - Andrzej Grabiec.

    Jedna osoba, ostatnio też polecała mi Panią Ewelinę. Niestety, ale Pani Ewelina nie prezentuje praktycznie żadnego portfolio zrealizowanych projektów. Zakładam, że jest to trochę w myśl zasady "tyle roboty, że nie ma czasu na marketing", ale boję się trochę tego, że po poświęceniu jakiegoś tam czasu i kosztów na przygotowanie projektów, nie będzie to styl, który nam się podoba.

    Znasz może jakieś jej realizacje?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony