dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pustaki wentylacyjne w scianach nośnych

    Witam

    W projekcie domu piętrowego mam zaprojektowaną wentylację mechaniczną. Kanały są umieszczone w ścianach nośnych - pojedyncze - jednokanałowe pustaki wentylacyjne do wprowadzenia elementów wentylacji mechanicznej - piony. Jednokanałowe pustaki wentylacyjne zaczynają się w ścianie od wysokości 1,9m nad podłoga parteru i później przez strop rura pcv następnie cały pion piętra pustaki wentylacyjne później przejście przez wieniec piętra rurą pcv aż do strychu , na strychu nad piętrem będzie centrala wentylacji mechanicznej. Sufit parteru jak i piętra będzie stanowił otynkowany strop monolityczny bez płyt karton gipsu stąd kanały wentylacyjne w ścianach. Wieńce i stropy zostały zaprojektowane przez konstruktora z uwzględnieniem takiego rozwiązania. Ściana nośna z pustaka Cerpol 25 P+W wymairy: wysokość 238 szerokość 375, grubość 250, a pustak wentylacyjny z fi 150 Cerpol ma wymiary Wysokość 250, Szerokość 188, grubość 188. Zastanawiam się czy patrzę na odpowiedni pustak wentylacyjny czy może w ściany nośne stosuję się inne pustaki wentylacyjne? Ktoś z was ma zastosowane pustaki wentylacyjne w ścianach nośnych? Jak to rozwiązaliście? Jakie pustaki zastosowaliście?
    Ostatnio edytowane przez Zbyszko.O ; 01-01-2020 o 22:52

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam w ścianie nośnej 5 kanałów wentylacyjnych w pustakach wentylacyjnych. Strop u mnie trzyma się naprawdę na 2 słupach (poza tymi pustakami wentylacyjnymi), a tam gdzie są pustaki wentylacyjne strop nie jest połączony zbrojeniem, więc pustaki wentylacyjne nie przenoszą obciążeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Zastanawiam się jak to jest rozwiązane bo ściana ma 25cm a pustak wentylacyjny 18/19cm ( otwór fi 150 ) Czym to się wypełnia aby dopasować się do grubości 25 pustaka ceramicznego? Cegłą pełną? To samo z wysokością: pustak ceramiczny dla ściany ma 23,8cm a wentylacyjny 25 cm Czy może są jeszcze inne pustaki wentylacyjne w ściany nośne? Czy w takim rozwiązaniu nie ma pęknięć pionowych?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentyl.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	439495
    Ostatnio edytowane przez Zbyszko.O ; 16-01-2020 o 17:51

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszko.O Zobacz post
    Witam

    Zastanawiam się jak to jest rozwiązane bo ściana ma 25cm a pustak wentylacyjny 18/19cm ( otwór fi 150 )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wentyl.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	439495
    Mam pustaki wentylacyjne 25 cm Leier Thermopor, takie same jak grubość ściany nośnej.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony