dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie Czyste Powietrze + Mój Prąd strategia

    Mój Prąd to 50%, maks 5tys na pierwsza instalacje pod danym punktem odbioru tzn rozbudowa nie wchodzi w grę.
    Czyste powietrze to pożyczka preferencyjna na mikro-instalacje maks 30 tys i tutaj nie ma warunku że musi to być pierwsza instalacja tylko że może być też rozbudowa.
    Programów oczywiście nie można łączyć.

    Strategia jest taka żeby zakupić duży falownik 8-10kW, podłączyć pod to z 7 paneli ~2kW i uruchomić instalacje i wziąć dofinansowanie z Czystego Prądu

    Następnie rozbudować instalacje pożyczką z Czyste Powietrze dokopując tylko panele. Tylko tu jest mały zgrzyt bo dofinansowanie jest na "mikroinstalacje fotowoltaiczną" a taka instalacja powinna zawierać wszystko komponenty czyli falownik i panele i potem może być problem w dokumentach, bo falownik będzie częścią wspólna dwóch instalacji.

    W związku z tym są 3 wyjścia
    1. Jeden falownik i próbować to realizować mimo wszystko w powyższy sposób
    2. Dwa falowniki zupełnie osobno.
    3. Dać sobie spokój i ewentualnie wziąć zwykłą pożyczkę a całą instalacje zrobić jako całość

    Powoli już oswajam się z punktem 3 bo to chyba szkoda zachodu.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  2. #2

    Domyślnie

    Nie rozumiem na siłę chcesz instalować PV, z jakiego powodu?
    Po kiego wafla brać instalację PV na kredyt ile tego chcesz instalować 5kW to koszt około 20k PLN z czego i tak 5k PLN spadnie Ci z Mój prąd i z ulgi termomodernizacyjnej 3k PLN. W sumie instalacja będzie Cię kosztować 12k PLN. A to nie są jakieś kolosalne pieniądze aby z tego tytułu brać krechę w banku.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie rozumiem na siłę chcesz instalować PV, z jakiego powodu?
    Po kiego wafla brać instalację PV na kredyt ile tego chcesz instalować 5kW to koszt około 20k PLN z czego i tak 5k PLN spadnie Ci z Mój prąd i z ulgi termomodernizacyjnej 3k PLN. W sumie instalacja będzie Cię kosztować 12k PLN. A to nie są jakieś kolosalne pieniądze aby z tego tytułu brać krechę w banku.
    Po prostu chce po co odbierać komuś marzenia. To tak jak z klientami PV duże zacienienie to optymizery nie ważne że podważa koszt całości, dodatkowo na niskoprocentowy kredyt, bo chce mieć. Nie ważne że zwrot za 15 lat.
    zibizz1 kupujesz inwerter afore lub growatt 6000 za ok 4,5 tyś do tego 9 paneli 325 za 4700 plus plus mocowanie całość wyjdzie 11 tyś za 3kWp(finalnie po odliczeniach wyjdzie 5 tyś). Jak się wkręcisz to potem rozbudujesz o dodatkowo 3kWp. Nawet za zwrot dokupisz 9szt i całość 6kWp wyjdzie 11 tyś.
    Marcinbbb dobrze napisał.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Po prostu chce po co odbierać komuś marzenia. To tak jak z klientami PV duże zacienienie to optymizery nie ważne że podważa koszt całości, dodatkowo na niskoprocentowy kredyt, bo chce mieć. Nie ważne że zwrot za 15 lat.
    zibizz1 kupujesz inwerter afore lub growatt 6000 za ok 4,5 tyś do tego 9 paneli 325 za 4700 plus plus mocowanie całość wyjdzie 11 tyś za 3kWp(finalnie po odliczeniach wyjdzie 5 tyś). Jak się wkręcisz to potem rozbudujesz o dodatkowo 3kWp. Nawet za zwrot dokupisz 9szt i całość 6kWp wyjdzie 11 tyś.
    Marcinbbb dobrze napisał.
    Ech jakby to takie łatwe było to by było pięknie.

    11 tys za 3 kWP + montaż a ja dostaję na tą moc oferty na poziomie 17 tys i to z inwerterem 3 kW .

    Skoro montaż to dzień roboty jak czytałem to może chcesz zarobić za dniówkę 3 tys to i ja będę szczęśliwy, że za 14 mam zrobione i Ty zarobisz ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie rozumiem na siłę chcesz instalować PV, z jakiego powodu?
    Po kiego wafla brać instalację PV na kredyt ile tego chcesz instalować 5kW to koszt około 20k PLN z czego i tak 5k PLN spadnie Ci z Mój prąd i z ulgi termomodernizacyjnej 3k PLN. W sumie instalacja będzie Cię kosztować 12k PLN. A to nie są jakieś kolosalne pieniądze aby z tego tytułu brać krechę w banku.
    Podaj mi gdzie za 5 kW z montażem liczą 20k bo mi takie ceny podają za 3,6 kWp.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #6

    Domyślnie

    Były na forum oferty z cenami 3800PLN/kWp a najniższa którą widziałem to 3,6kPLN/kWp musisz poszukać na forum.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    I wyższa moc tym cena z kWp niższa więc może to na 10 kWp takie były bo z tego co szukam to przy 3.6 kWp poniżej 5000 / kWp trudno zejść nawet przy panelach 315 Wp, a tylko ciut taniej jest przy 280 Wp, więc może przy tej mocy i lokalizacji trzeba się pogodzić z >5000 zł /kWp ?

    Mam miejsce na 11 paneli więc 315 Wp to minimum jakie mogę zastosować.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiem że to nie porównywalne ,ale tamtego roku miałem dużo niższą cenę

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko faktycznie przy mocy 9.2 kWp

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Teraz też są oferty np. po 4100 / kWp

    https://www.olx.pl/oferta/panele-fot...tml#5550475acf

    czy nawet po 3000 / kWp

    https://www.olx.pl/oferta/panele-fot...tml#5550475acf


    sporo zależy od mocy, pokrycia dachowego, lokalizacji.

    Rozesłałem trochę zapytań do firm z Olx i zobaczę jak mi to powyceniają bo na olx oferty mają bardzo dobre ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #11

    Domyślnie

    Tylko na olx. Jak Ci przyjdą oferty to już takie nie będą. Ja o tym się przekonałem. Chłit marketindodi.

  12. #12

    Domyślnie

    Panowie, celuje w instalację ok 6,5kW. Jaka cena jest realna? Ewentualnie biorę mniejszą moc by za jakiś czas rozbudować instalacje. Jak to zrobić? Dom zbudowany tak by coś ze słońca pobrać...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Panowie, celuje w instalację ok 6,5kW. Jaka cena jest realna? Ewentualnie biorę mniejszą moc by za jakiś czas rozbudować instalacje. Jak to zrobić? Dom zbudowany tak by coś ze słońca pobrać...
    Też początkowo chciałem zrobić ok. 6kW z możliwością rozbudowy, ale zdecydowałem się od razu na 10kW - cenowo za 1kWp lepiej to wygląda.
    Przy 6kW ciężko będzie zejść poniżej 4000zł/kWp na porządnym osprzęcie. Przy 10kWp spokojnie zejdziesz do 3600-3700
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 25-01-2020 o 10:51

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Teraz też są oferty np. po 4100 / kWp

    https://www.olx.pl/oferta/panele-fot...tml#5550475acf

    czy nawet po 3000 / kWp

    https://www.olx.pl/oferta/panele-fot...tml#5550475acf


    sporo zależy od mocy, pokrycia dachowego, lokalizacji.

    Rozesłałem trochę zapytań do firm z Olx i zobaczę jak mi to powyceniają bo na olx oferty mają bardzo dobre ...
    Te oferty na OLX to w większości ściema - jak przychodzi co do czego i jest konkretna wycena to cena puchnie i argumentują to idiotycznymi powodami.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Te oferty na OLX to w większości ściema - jak przychodzi co do czego i jest konkretna wycena to cena puchnie i argumentują to idiotycznymi powodami.
    To się nazywa "wabik" żeby złapać potencjalnego klienta. A nóż widelec.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    To się nazywa "wabik" żeby złapać potencjalnego klienta. A nóż widelec.
    Niektórzy chcą się ostro nachapać, ja miałem firmę która początkowo wyceniła 10kWp na 43tys. a finalnie chcieli zejść do 36tys. na tym samym osprzęcie. Warto wysyłać więcej zapytań i dobrze opisać swoje miejsce montażu, a potem pogadać po kilka minut z tymi najlpeszymi.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    _Grisza_ - możesz dać info na PW, gdzie wysyłałeś i gdzie ostatecznie robiłeś ? Oraz jaki masz osprzęt ?

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pexim

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Masłomiąca
    Kod pocztowy
    32-091
    Posty
    7

    Domyślnie

    Obecnie panel 450 W mono 400 zł netto sztuka - 21 paneli (3 stringi na 3 fazy) = 8400 zł netto
    Falownik SMA Sunny Tripower 10 - 6200 zł netto
    Kable złączki około 800 zł
    Zabezpieczenia: 1200 zł
    Całość: 16600 zł netto
    + konstrukcja

    Tyle mnie to kosztowało. Wykonanie czerwiec 2023 roku na wiacie drewnianej pokrytej dachówką.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Rozumiem, że montowałeś sam i brutto ok. 20 400 wyszło ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pexim

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Masłomiąca
    Kod pocztowy
    32-091
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Rozumiem, że montowałeś sam i brutto ok. 20 400 wyszło ?
    NIe, plus konstrukcja.
    Montaż we własnym zakresie po godzinach w formie relaksu. Prosta sprawa...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony