dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    A gdzie niby wstawić pralkę? do łazienki? czy zamienić jakoś pomieszczenia? Z 2 drzwi między garażem a kuchnią bym zrezygnował ale boję się, że wyjdzie wtedy taki wąski klaustrofobiczny korytarz.
    Nie mówię że pralnia jest zła tylko że jest w złym miejscu. Może zamiast drzwi do garderoby to przestaw wannę i zrób z łazienki drzwi do pralni ? Boisz się o korytarz ale masz wagon z 3 sypialniami.

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Żonie nie podoba się garaż doklejony do frontu domu a jak inaczej to zrobić, żeby nie wystawał za lico ściany frontowej i było ładnie i funkcjonalnie.
    To zdanie powtarzasz jak mantrę.

    Zlikwiduj garaż, postawisz wiatę wejdziesz głównym wejściem do domu a za oszczędzoną kasę kupisz dobre auto.

    Ten dom to projekt architekta czy on tylko wrysował waszą wizje domu?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    i ty tymi zakupami w rekach, z dziećmi w zabłoconych butach będziecie drałować przez część sypialnianą. Bo przecież ta klitka przy garażu będzie za ciasna, by cała rodzina swobodnie zdjęła buty. Niech zona potem nie narzeka na życie z mopem w reku.
    Dla mnie takie ustawienie garażu to absurd. Tak samo jak przekładanie wyglądu wizualnego bryły domu nad efektywnością układu wnętrz.
    Tak, wiem że przejscie przez caly dom nie jest super rozwiazaniem, wiec co zostaje jedynie garaz doklejony od frontu? Wiem ze obecnie nie jest bardzo funkcjonalenie ale chcialbym isc na jakis kompromis zeby bylo dobrze i ladnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Nie mówię że pralnia jest zła tylko że jest w złym miejscu. Może zamiast drzwi do garderoby to przestaw wannę i zrób z łazienki drzwi do pralni ? Boisz się o korytarz ale masz wagon z 3 sypialniami.



    To zdanie powtarzasz jak mantrę.

    Zlikwiduj garaż, postawisz wiatę wejdziesz głównym wejściem do domu a za oszczędzoną kasę kupisz dobre auto.

    Ten dom to projekt architekta czy on tylko wrysował waszą wizje domu?
    Z tymi drzwiami do pralni to dobry pomysł. Zlikwidowałbym te z garderoby, zamienił miejscami prysznic i wanne i zrobił drzwi do pralni, a drzwi które już sa do pralni z wiatrolapu zlikwidował. Myslalem tez o tym zeby ta pompe ciepla wstawic do pralni ale wtedy mialbym jednostke zewnetrzna od frontu.
    Tak wiem, że sa 3 sypialnie i dlatego korytarz jest dlugi ale chcialbym jakos kompromisowo to rozwiazac.
    Z garazu nie zlikwiduje bo zawsze chcialem miec ta mozliwosc wejscia i wysjcia z samochodu suchy i w miarę cieplo. W tej chwili mam garaz drewniany 15m od domu.
    Projekt bazuje na gotowym projekcie, tzn pokazalismy co nam sie podoba i co chcielibysmy zeby bylo inaczej. Baza był projekt "Dom w gaurach 4 (G2N) "

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nikstpecjalny - a czy ja pisałam o twoim domu? Pisałam o załączonym projekcie.
    Dla mnie ten garaż jest dyskwalifikujący.

    I takich projektów (z garażem przy sypialniach) w necie jest na pęczki: sloneczny, tamina, pod morwą II, pod jarząbem, przy bukowej 8, atlant, nino, itd.
    więc trochę mnie dziwi powtarzanie tego układu w projekcie indywidualnym.
    Bo ten rzut przypomina mi przerysowanego gotowca wydłużonego o jedną sypialnię.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2020 o 13:03

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    front domu w jednej linii z garażem:


    Jest przejście garaż-wiatrołap oraz garaż-kuchnia przez spiżarkę.
    Garaż i dom tworzą duży, osłonięty taras-patio.
    Okna salonu i sypialni można zadaszyć szerszym okapem, by osłonić przed nadmiarem słońca latem.
    Wejście do domu cofnięte względem linii dachu, nie trzeba dobudowywać dodatkowych daszków.


    ***
    I taras rób na gruncie, bez murowanych donic. To, co zaprojektował ci architekt, jest za małe.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2020 o 13:31

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    front domu w jednej linii z garażem:


    Jest przejście garaż-wiatrołap oraz garaż-kuchnia przez spiżarkę.
    Garaż i dom tworzą duży, osłonięty taras-patio.
    Okna salonu i sypialni można zadaszyć szerszym okapem, by osłonić przed nadmiarem słońca latem.
    Wejście do domu cofnięte względem linii dachu, nie trzeba dobudowywać dodatkowych daszków.


    ***
    I taras rób na gruncie, bez murowanych donic. To, co zaprojektował ci architekt, jest za małe.
    Nie wiem czemu ale jakoś nie widzi mi się garaż tak ustawiony. Może to kwestia gustu. W ten sposób miałbym go od południa. Jedyny minus w moim projekcie to właśnie to przejście z garażu.
    Taras będzie i tak pewnie większy, będzie bez donic.
    Czy oprócz przejścia do garażu jest do czego się przyczepić?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czyli południe masz z boku domu?
    No to od południa masz w swoim projekcie tylko jedno okno. Słabo wykorzystane światło naturalne i zyski cieplne.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    czyli południe masz z boku domu?
    No to od południa masz w swoim projekcie tylko jedno okno. Słabo wykorzystane światło naturalne i zyski cieplne.
    Tak od południa będzie jedno okno 3m, które będzie oświetlać strefę dzienną.

    Czyli podsumowując:
    1. Wyższa kondygnacja - dorzucić 1 warstwę silki.
    2. Zrezygnować z 1 lub 2 drzwi między garażem a kuchnią (zastanawiam się czy nie wyrzucić tych bliżej garażu a zostawić te oddzielającą część dzienną od nocnej.
    3. Wyłaz na strych do garażu.
    4.Przedyskutować z projektantem grubość stropów i zbrojenie ław ) z 6 na 4 pręty.
    5. Ocieplenie podłogi z 10 na 20 cm, a ocieplenie stropu 40cm wełny.
    6. Grubość posadzki 9cm.
    7. Drzwi wejściowe lewe zamiast prawych.
    8. Murłata od razu na stropie czyli pozbycie się 2 warstw silki i wieńca ( czy ktoś tak robił w swojej parterówce?).
    9. Wywalenie drzwi z garderoby do łazienki, zamiana miejscami wanny i prysznica i wstawienie drzwi między łazienką a pralnią, tym samym wyrzucenie drzwi z wiatrołapu do pralni.
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 05-01-2020 o 08:32 Powód: Podsumowanie tematu

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Tak od południa będzie jedno okno 3m, które będzie oświetlać strefę dzienną.

    Czyli podsumowując:
    1. Wyższa kondygnacja - dorzucić 1 warstwę silki.
    2. Zrezygnować z 1 lub 2 drzwi między garażem a kuchnią (zastanawiam się czy nie wyrzucić tych bliżej garażu a zostawić te oddzielającą część dzienną od nocnej.
    3. Wyłaz na strych do garażu.
    4.Przedyskutować z projektantem grubość stropów i zbrojenie ław ) z 6 na 4 pręty.
    5. Ocieplenie podłogi z 10 na 20 cm, a ocieplenie stropu 40cm wełny.
    6. Grubość posadzki 9cm.
    7. Drzwi wejściowe lewe zamiast prawych.
    8. Murłata od razu na stropie czyli pozbycie się 2 warstw silki i wieńca ( czy ktoś tak robił w swojej parterówce?).
    9. Wywalenie drzwi z garderoby do łazienki, zamiana miejscami wanny i prysznica i wstawienie drzwi między łazienką a pralnią, tym samym wyrzucenie drzwi z wiatrołapu do pralni.
    Pomieszczenie przejściowe (śluza) z garażu nadal ma mieć szerokość korytarza (125cm)? Jest za wąskie na coś więcej niż przejście. Dotakowe drzwi tylko dodatkowo komplikują/marnują przestrzeń.
    Wiem, bo w domu rodzinnym mieliśmy podobnych rozmiarów wiatrołap i było niergonomicznie. Niby udało się wstawić tam szafkę (wąską!) na buty i jakiś wieszak, ale oznaczało to i tak wieczne przeciskanie się czy walkę z drzwiami, bo nawet drzwi nie zawsze dało się otworzyć na pełne 90st, bo akurat wisiała jakaś ponadnormatywna kurtka albo ktoś coś postawił "na chwilę" (typu worek ze śmieciami do wyniesienia do kubła).

    Ad.5. Ocieplenie podłogi, ja bym celował w 15cm. Optymalna uzasadniona ekonomicznie grubość ocieplenia danej przegrody jest do całkiem dokładnego wyliczenia przez projektanta, z uwzględnieniem planowanego systemu ogrzewania, lokalizacji, układu budynku wg stron świata, itd. Oczywiście tańszy projekt będzie bardziej polegał na zgadywaniu/doświadczeniu architekta (lub kogoś z tutejszego forum).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Pomieszczenie przejściowe (śluza) z garażu nadal ma mieć szerokość korytarza (125cm)? Jest za wąskie na coś więcej niż przejście. Dotakowe drzwi tylko dodatkowo komplikują/marnują przestrzeń.
    Wiem, bo w domu rodzinnym mieliśmy podobnych rozmiarów wiatrołap i było niergonomicznie. Niby udało się wstawić tam szafkę (wąską!) na buty i jakiś wieszak, ale oznaczało to i tak wieczne przeciskanie się czy walkę z drzwiami, bo nawet drzwi nie zawsze dało się otworzyć na pełne 90st, bo akurat wisiała jakaś ponadnormatywna kurtka albo ktoś coś postawił "na chwilę" (typu worek ze śmieciami do wyniesienia do kubła).

    Ad.5. Ocieplenie podłogi, ja bym celował w 15cm. Optymalna uzasadniona ekonomicznie grubość ocieplenia danej przegrody jest do całkiem dokładnego wyliczenia przez projektanta, z uwzględnieniem planowanego systemu ogrzewania, lokalizacji, układu budynku wg stron świata, itd. Oczywiście tańszy projekt będzie bardziej polegał na zgadywaniu/doświadczeniu architekta (lub kogoś z tutejszego forum).

    Tak, nadal zostanie 125cm, będzie tylko przejscie, jakas komunikacja musi byc do pokoi.
    Macie ogrzewane garaze czy nie? Czy jest sens ocieplac podloge garazu jesli garaz bylby nieogrzewany?
    Blachodachowka modulowa czy moze dachowka ceramiczna?
    Mysle nad zmiana miejsca dla pompy ciepla. Gdyby tak ja umiescic w pralni? Rekuperator tez moze tam umiescic? Jesli pompa wyladuje w pralni to gdzie postawic jednostke zewnetrzna? od frontu domu? Czy mozna za sciana garazu? Jaka jest optymalna odleglosc jednostki zewnetrznej od wewnetrznej?

  10. #30
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Tak, nadal zostanie 125cm, będzie tylko przejscie, jakas komunikacja musi byc do pokoi.
    Macie ogrzewane garaze czy nie? Czy jest sens ocieplac podloge garazu jesli garaz bylby nieogrzewany?
    Blachodachowka modulowa czy moze dachowka ceramiczna?
    Mysle nad zmiana miejsca dla pompy ciepla. Gdyby tak ja umiescic w pralni? Rekuperator tez moze tam umiescic? Jesli pompa wyladuje w pralni to gdzie postawic jednostke zewnetrzna? od frontu domu? Czy mozna za sciana garazu? Jaka jest optymalna odleglosc jednostki zewnetrznej od wewnetrznej?
    Ty to lepszy od d7d w tych pytaniach. Odpowiem o ogrzewanym garażu. Ocieplać podłogę w garażu skąd ,Ty bierzesz takie pytania. Możesz nie ocieplać także kuchni bo i po co.Mam wyizolowaną podłogę w garażu i mam grzejniki.Jestem dysponentem w zimie kiedy ma być 10 stC ,a kiedy 20 stC .

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ty to lepszy od d7d w tych pytaniach. Odpowiem o ogrzewanym garażu. Ocieplać podłogę w garażu skąd ,Ty bierzesz takie pytania. Możesz nie ocieplać także kuchni bo i po co.Mam wyizolowaną podłogę w garażu i mam grzejniki.Jestem dysponentem w zimie kiedy ma być 10 stC ,a kiedy 20 stC .
    Wydaje mi się, że to pytanie jest na miejscu a u Ciebie wyczuwam nutkę sarkazmu. Pytam bo widziałem tu na forum różne opinie.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mam w planach podobną wymiarowo parterówkę i jedyne sensowne miejsce na garaż było od frontu, nie wchodzisz prosto z butami do kuchni ani korytarza jak przy garażach po boku.



    Jestem przeciwnikiem łączenia konstrukcji garażu z domem bo mostki termiczne. Po co ogrzewać garaż? Więc garaż ma własną płytę i jest oddzielony pełna warstwą styropianu od domu. Jedynie dach będzie połączony, ale poddasze nieogrzewane.

    Wysokość do wiązarów 288cm, na gotowo jakieś 280cm.

    Masz takie dwa wypustki z muru koło drzwi. Skasuj to bo to jakiś bezsens. Puść ścianę prosto i styropian prosto, a jak chcesz to od zewnątrz doklej kawałek muru albo styropianu aby robił za te wypustki.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  13. #33
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Wydaje mi się, że to pytanie jest na miejscu a u Ciebie wyczuwam nutkę sarkazmu. Pytam bo widziałem tu na forum różne opinie.
    Ja Ci odpowiedziałem jednoznacznie po poprawce. Tak zrobiłbym właz dachowy tak jak w projekcie.Mam taki i jestem bardzo zadowolony.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Mam w planach podobną wymiarowo parterówkę i jedyne sensowne miejsce na garaż było od frontu, nie wchodzisz prosto z butami do kuchni ani korytarza jak przy garażach po boku.



    Jestem przeciwnikiem łączenia konstrukcji garażu z domem bo mostki termiczne. Po co ogrzewać garaż? Więc garaż ma własną płytę i jest oddzielony pełna warstwą styropianu od domu. Jedynie dach będzie połączony, ale poddasze nieogrzewane.

    Wysokość do wiązarów 288cm, na gotowo jakieś 280cm.

    Masz takie dwa wypustki z muru koło drzwi. Skasuj to bo to jakiś bezsens. Puść ścianę prosto i styropian prosto, a jak chcesz to od zewnątrz doklej kawałek muru albo styropianu aby robił za te wypustki.
    Te wypustki są po to żeby daszek nad drzwiami był więc musi się na czymś trzymać.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Te wypustki są po to żeby daszek nad drzwiami był więc musi się na czymś trzymać.
    Tak, ale nie trzeba robić tego w tej formie z 4 zakrętami styropianu. Na dodatek będzie tu mostek do góry. Można do dolepić do fasady na końcu. A wpierw zrobić na prosto ścianę ze styropianem.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Nie czytałem całości, może już ktoś o tym wspominał - ja wywaliłbym ten słupek rozdzielający wjazd do garażu na dwa mniejsze i zrobił jeden, szeroki i wygodny wjazd. Dodatkowo wydaje mi się że taniej wychodzi jedna większa brama niż dwie osobne, serwis też masz wtedy pojedynczy a nie podwójny.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Akurat ten ostatni rysunek to mój dom, a autora tego wątku jest na pierwszej stronie.

    Chciałem wjazd na dwie typowe bramy 2,5m. Słupek, bo bez niego belka nad bramą musiałaby być potężna, opiera się na niej połowa ciężaru dachu.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytania dotyczące miejsca montażu pompy ciepła. Czy jednostka wewnętrzna mogłaby być w pralni a jednostka zewnętrzna za garażem od strony pomieszczenia kotłowni w garażu? Bo pierwotnie myślałem żeby umieścić właśnie w tej kotłowni w garażu ale czy wtedy nie będzie za daleko do rozdzielacza podłogówki, który byłby gdzieś na środku domu? No i minus taki, że C.W.U byłoby gonione przez pół domu. Jak to sensownie rozmieścić? Dodam, że pierwotnie również centrala rekuperatora miała być w kotłowni. Licznik energii również.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony